اشتباهات رایج مسافران هواپیما

اشتباهات رایج مسافران هواپیما

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: پنجشنبه, ۲ فروردین ۱۳۹۷

اشتباهات رایج مسافران هواپیما که خودشان هم نمی‌دانند تا چه اندازه ناشایست است.

تا چه اندازه با اشتباهات رایج مسافران هواپیما آشنا هستید و از آنها اجتناب می کنید؟ بسیاری از آداب و تشریفات سفرهای هوایی – برای مثال رزرو بلیط، و عبور از لاین‌های امنیتی و غیره – به قدر کافی ناخوشایند هستند حتی بدون اینکه مسافران را در معرض میکروب‌های مضر قرار ‌دهند. از این رو، شاهد اشتباهات رایج مسافران هواپیما هستیم که در طول مراحل سوار شدن مرتکب آن می شوند. اگر شما نیز از آن دسته افرادی هستید که یکی از پنج کار زیر را انجام می‌دهید، اکنون متوجه خواهید شد که چرا باید این عادت را کنار بگذارید.

اشتباهات رایج مسافران هواپیما

در ادامه مطلب با سفرمی همراه باشید…

1. راه‌ رفتن با پای برهنه و بدون کفش از مسیر گیت امنیتی فرودگاه

یکی از اشتباهات رایج مسافران هواپیما، راه رفتن با پای برهنه می باشد. بیش از یک دهه است که سازمان حمل و نقل هوایی آمریکا (TSA) اعلام کرده است: “مسافران باید در هنگام عبور از گیت امنیتی فرودگاه کفش‌های خود را در بیاورند”. زمان زیادی از این تصمیم گذشته است و مسافران به این کار عادت کرده‌اند. اما بازهم مسافران بسیاری دیده می‌شوند که بدون جوراب و با پای برهنه از این مسیر عبور می‌کنند، با اینکه یادداشتی نیز در جلوی چشم مسافران قرار داده شده که عبور از این مسیر بدون جوراب کار غیربهداشتی و ناشایستی می باشد.

اشتباهات رایج مسافران هواپیما

این شرایط در مکان‌های دیگر همچون باشگاه‌های ورزشی، مراکز خرید و غیره نیز وجود دارد. البته لازم به ذکر است که به علت تهویه هوای مناسب در فرودگاه و خشکی کف زمین احتمال ابتلا به عفونت در اغلب افراد بسیار کم است اما اگر فردی به ضعف سیستم ایمنی دچار بوده و یا زخم بازی در پای خود داشته باشد، باکتری‌های موجود در کفپوش زمین به راحتی به بدن او سرایت می‌کند و اوضاع نابسامانی ایجاد می‌شود. پس فقط کافیست یک جفت جوراب پایتان باشد.

بزرگترین ترمینال فرودگاه در دنیا
ادامه مطلب

2. عدم شستشوی دست‌ها پس از عبور از گیت امنیتی فرودگاه

اشتباهات رایج مسافران هواپیما

سطل‌های مخصوصی که برای قرار دادن وسایل شخصی در این لاین‌ها وجود دارد نیز می‌تواند به همان اندازه کفپوش زمین کثیف و آلوده باشد؛ چرا که افراد کفش‌های خود را درون آن قرار می‌دهند. به خاطر داشته باشید که این سطل‌ها پیش از استفاده شما از آن‌ها شسته نمی‌شوند. مثل گوشی‌ همراهتان که به آن دست می‌زنید و آن را نزدیک صورت خود می‌برید، ولی هرگز شسته نمی‌شوند. تست‌هایی هم از سوی برخی سازمان‌های بهداشتی بر روی این سطل‌ها انجام شده است که صحت این قضیه را تأیید می‌کند.

3. نپوشیدن کفش در سرویس بهداشتی هواپیما

اشتباهات رایج مسافران هواپیما

یکی از وحشتناک ترین اشتباهات رایج مسافران هواپیما نپوشیدن کفش در سرویس بهداشتی داخل هواپیما می باشد. واقعاً دلیل اینکه چرا برخی بدون کفش وارد سرویس بهداشتی هواپیما می‌شوند، مشخص نیست. ولی به خاطر داشته باشید که ممکن است بر روی زمین قطراتی از ترشحات ادراری وجود داشته باشد، آیا واقعاً قصد دارید بدون کفش و یا حتی بدون جوراب بر روی این محل حرکت کنید؟!

4. غذا خوردن بر روی میز مخصوص غذاخوری که بر روی صندلی هواپیما نصب شده است بدون استفاده از سینی و یا ظرف مناسب

اشتباهات رایج سفر

تصور نکنید که کثیف‌ترین جای هواپیما همان سرویس‌های بهداشتی است. از آلودگی‌های این میزهای مخصوص غذاخوری غافل نشوید… هرچند که قبل از شروع پرواز این میزها تمیز می‌شوند؛ ولی از آنجایی که فرصت کافی برای این کار وجود ندارد، آلودگی‌های آن به طور کامل از بین نمی‌روند.

اشتباهات رایج مسافران هواپیما

آلودگی‌هایی که ناشی از تماس دست مسافران قبلی با میزها و یا به علت تعویض پوشک بچه بر روی آن‌ها وجود داشته باشد. حتی می توان گفت یکی از بی شرمانه ترین اشتباهات رایج مسافران هواپیما عوض کردن پوشک بچه بر روی این میزهاست.

از بوتیک هتل چه می دانید؟
ادامه مطلب

5. نوشیدن قهوه سرو شده از سوی خدمه هواپیما

اشتباهات رایج مسافران هواپیما

این مورد کمی متفاوت است و شاید برای دوستداران قهوه خبر ناراحت کننده ای باشد که بدانند نوشیدن قهوه سرو شده توسط مهمانداران در زمره یکی از رایج ترین اشتباهات مسافران هواپیما قرار دارد. مدت‌‌هاست در خصوص اینکه قهوه سرو شده در هواپیما را باید نوشید یا نه بحث وجود دارد. سازمان جت ست (Jet Set) اخیراً با انتشار توصیه‌ای مبنی بر «اجتناب از نوشیدن قهوه در هواپیما» به دلایل زیر، به این بحث خاتمه داده است:

اشتباهات رایج مسافران هواپیما

آب مخصوص تهیه این قهوه از یک مخزن نگهدارنده آب شیرین که در کنار سطل زباله قرار دارد، تأمین می‌شود و تمیز کردن آن بسیار دشوار و پرهزینه است. بدتر اینکه این آب از مخزن بزرگتر و گاهی اوقات کهنه‌تری نشئت می‌گیرد که لوله‌های خروجی آن آلوده هستند. طبق بررسی‌های انجام شده بر روی یکی از مخزن‌های آب شیرین یکی از هواپیماهای آمریکا، وجود عوامل میکروب‌زا به اثبات رسیده است.

اشتباهات رایج مسافران هواپیما

پس دیگر تصمیم با شماست که تا پایان سفر هوایی صبر کنید و در یک کافه تمیز قهوه بنوشید و یا از قهوه‌های آلوده هواپیما استفاده کنید.

نظرات کاربران