افراد تنها و خجالتی

راهنمای سفر برای مسافران تنها و خجالتی

کل : 1

میانگین : 4

تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۲۷ دی ۱۳۹۶

راهنمای سفر برای افراد تنها و خجالتی

افراد تنها و خجالتی در اطرافمان کم نیستند. خیلی از ما در برهه ای از زندگی تنهایی را به معنای واقعی کلمه تجربه کرده ایم. برخی از تنهایی و آزادی لذت می برند و نهایت استفاده را از اوقات نتهایی شان می برند و بعضی دیگر از افراد، سرخورده و گوشه گیر می شوند. به طوریکه پس از مدتی به شخصی افسرده، خجالتی و بدون اعتماد به نفس تبدیل می گردند. از این رو، در خیلی از شرایط و موقعیت های زندگی با مشکلات جدی مواجه می شوند. مثلا: در هنگام سفر…  این مطلب برای همین دسته از افراد تنها و خجالتی گرده آوری شده است. با سفرمی همراه باشید…

تنها

بسیاری از افراد در سنین جوانی و با پای گذاشتن در محیط های اجتماعی با مشکل عدم اعتماد به نفس رو به رو می شوند. مثلا: افرادی وجود دارند که از دیر رسیدن به کلاس و با در بسته رو به رو شدن می ترسند. دانشجویان زیادی وجود دارند که اگر به موقع نرسند و درهای کلاس را بسته ببینند، از وارد شدن صرف نظر می کنند. چون همه به آنها نگاه می کنند.

افراد تنها و خجالتی

اگرشما هم شخصی خجالتی و تنها هستید، باید مطلع باشید که سفر بهترین درمان است.

راهکارهایی برای مسافران تنها و خجالتی

اولا، نباید برای ارتباط برقرار کردن با مردم به خودتان فشار بیاورید. راحت باشید و از تجربیات منحصر به فردی که فقط نصیب مسافران تنها می شود لذت ببرید. بیشتر مردمی که از تنها سفر کردن هراس دارند، در واقع می ترسند که بیش از حد تنها بمانند. بنابراین، باید راهی را پیدا کنید که بتوانید اجتماعی تر و فعال تر باشید و اعتماد به نفستان را بالا ببرید.

موناکو کشور ثروتمندان جهان!
ادامه مطلب

1. افراد تنها و خجالتی با تور سفر کنند.

افراد تنها و خجالتی

مهم نیست این یک تور یک روزه باشد یا چند هفته طول بکشد. سعی کنید خودتان را در جمع مردم قرار دهید. با آنها غذا بخورید و کل روز با مردم ارتباط برقرار کنید. البته این را هم فراموش نکنید که زمانی را تنهایی در اتاق به خودتان اختصاص دهید. اما سفر با تور به شما این فرصت را می دهد که در اجتماع باشید و مجبور شوید با افراد جدید صحبت کنید. دوستان جدید پیدا کنید و کم کم ترستان را فراموش کنید.

2. افراد تنها و خجالتی بهتر است یک اقامتگاه اجتماعی پیدا کنند.

افراد تنها و خجالتی

خوابگاه ها برای مسافران خجالتی مناسب تر هستند. ممکن است ساعت های اول کمی سخت به نظر برسد. اما به خود تلقین کنید که شما فقط برای چند روز قرار است در این اتاق و با غریبه ها زندگی کنید. تنها کاری که باید انجام دهد این است که گشاده روباشید و لبخند بزنید. آن وقت خواهید دید دیگران خودشان به سمت شما جذب می شوند و دست دوستی دراز می کنند. نقاط مشترک بین خود و دوستان جدیدتان پیدا کنید تا با آن ها احساس راحتی بیشتری کنید.

3. در رستوران هایی که میزهای عمومی دارند غذا میل کنید.

افراد تنها و خجالتی

در بعضی از رستوران ها میزهایی به شکل سلف سرویس وجود دارند. دیگر نیازی نیست تنها غذا بخورید. در این نوع رستوران ها میزها را در فاصله نزدیکی از هم گذاشته شده اند و امکان برقراری ارتباط با دیگران آسان است.

4. افراد تنها و خجالتی باید در کلاس های آموزشی مختلف ثبت نام کنند.

افراد تنها و خجالتی

می توانید به کلاس های آشپزی یک روزه بروید. یا در کلاس های ورزشی شرکت کنید. ورزش روحیه تان را بالا می برد. هر نوع کلاس آموزشی برایتان سودمند خواهد بود و شما را در روند برقراری ارتباط قرار می دهد.

آیا در هنگام سفر استرس می گیرید؟
ادامه مطلب

5. به افراد تنها و خجالتی پیشنهاد می شود که یک زبان جدید یاد بگیرند.

افراد تنها و خجالتی

دلیل اینکه یادگیری زبان را از دیگر کلاس های آموزشی جدا کردیم این است که زبان یک دنیای کاملا متفاوت می باشد. زمانی که برای یادگیری یک زبان جدید قدم برمی دارید، احساس می کنید از فضای کوچکی که اطرافتان را احاطه کرده است جدا شده اید. از طرفی برای یادگیری یک زبان جدید مجبور هستید با همکلاسی هایتان حرف بزنید و به صحبت هایشان گوش دهید. صحبت کردن به یک زبان دیگر در جمع، اعتماد به نفس زیادی می خواهد؛ شما به مرور زمان این احساس را در خود پرورش خواهید داد.

6. در یک مکان شلوغ بنشینید و به مردم نگاه کنید.

افراد خجالتی و تنها

در یک پارک، کافه و یا حتی روی نیمکت های خیابانی بنشینید، به مردمی که در اطراف شما پرسه می زنند نگاه کنید و لذت ببرید. بالاخره اتفاقی رخ می دهد که شما را مجاب می کند صحبت کنید. همین می تواند شروع یک مکالمه باشد.

7. یک روال همیشگی ایجاد کنید.

افراد تنها و خجالتی

فرقی ندارد در سفر باشید یا نه… به هر حال می توانید در مکانی که حس خوبی به شما می دهد، پاتوق خودتان را درست کنید. سعی کنید هر روز در آنجا رفت و آمد کنید تا برای مردم بومی به چهره ای آشنا تبدیل شوید. زمانی که نظر مردم را به خود جلب کنید و دوستان جدید پیدا کنید، آن وقت تازه خواهید فهمید چه فرد دوست داشتنی هستید و از اینکه چرا تا کنون از ظاهر شدن در محافل عمومی خجالت می کشیدید، تاسف می خورید.

نظرات کاربران