امن ترین سال سفرهای هوایی؛ 2017

امن ترین سال در سفرهای هوایی

کل : 1

میانگین : 1

تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۱۱ بهمن ۱۳۹۶

 2017 امن ترین سال سفرهای هوایی

سفرهای هوایی در سال 2017 هیچ تلفاتی در بر نداشت. عنوان امن ترین سال سفرهای هوایی (safest year for air travel) به سال 2017 تعلق گرفت. در ادامه ی این خبر سفرمی را همراهی کنید…

به نقل از رویترز و با استناد بر گروه ایمنی هوایی و شرکت مشاوره هلندی که سقوط هواپیماها را مورد بررسی قرار می دهند، سال 2017 با عنوان امن ترین سال سفرهای هوایی به ثبت رسید. به گزارش رویترز مسافرت هوایی در سال 2017 هیچ تلفاتی نداشت.

شبکه ی ایمنی حمل و نقل هوایی و شرکت مشاوره ی صنعت هوایی هلندی اظهار داشتند در سال 2017 هیچ مرگ و میری در مسافرت با هواپیما رخ نداده است و سال 2017 امن ترین سال برای صنعت هواپیمایی و سفر با هواپیما شناخته شده است.

امن ترین سال سفرهای هوایی

 

احتمال تلفات مرگ در سفرهای هوایی

بر اساس برآوردهای صورت گرفته احتمال تلفات مرگ در سفرهای هوایی با هواپیماهای مسافربری بزرگ 0.06 در هر یک میلیون پرواز است؛ که این درصد معادل با یک حادثه ی مرگبار برای هر 16 میلیون پرواز می باشد. احتمال مرگ در پروازهای مسافربری 1 در 16 میلیون بار است. یعنی می توانید حدود 44 هزار سال هر روز با هواپیما سفر کنید و دچار حادثه نشوید.

امن ترین سال سفرهای هوایی؛ 2017

 

سوانح هوایی در سال 2017

به گزارش شبکه ی ایمنی هوایی، سال گذشته امن ترین سال سفرهای هوایی بود و در سفر با هواپیماهای مسافربری بزرگ شاهد هیچ سانحه ای نبودیم.

سال گذشته تنها توسط یکی از هواپیماهای باربری و یک هواپیمای مسافربری کوچک توربوپراپ 10 حادثه ی مرگبار هواپیمایی رخ داده که منجر به مرگ 44 نفر در هواپیما و 35 نفر بر روی زمین شده است.

10 فیلم سینمایی پرطرفداری که در تایلند فیلم‌برداری شده‌اند
ادامه مطلب

در تاریخ 31 دسامبر این حادثه در پرواز هواپیمای نِیچِرایر سِسنا 208 بی. گرَند کارناوال (Nature Air Cessna 208B Grand Caravan)، رخ داد. هنگامی که تنها یک دقیقه از پرواز می گذشت، هواپیما بر روی منطقه ی کوهستانی کاستاریکا سقوط کرد.

به گفته ی شبکه ی ایمنی حمل و نقل هوایی، سال گذشته (2017)، هم با توجه به تعداد سوانح هوایی و هم تعداد مرگ و میر، امن ترین سال در سفر هوایی تا به امروز بوده است.

امن ترین سال سفرهای هوایی؛ 2017

 

سوانح هوایی در سال های اخیر

در سال 2016، صنعت هواپیمایی شاهد 16 سانحه ی هوایی بود که منجر به مرگ 303 نفر شد. مرگبارترین سانحه سال گذشته در ماه ژانویه اتفاق افتاد. هواپیمای باربری ترکیش هنگامی که سعی داشت در مه غلیظ در فرودگاه فرود آید، سقوط کرد. هواپیمای باربری ترکیش ایر در یکی از روستاهای قرقیزستان سقوط کرد و موجب به مرگ 35 نفر بر روی زمین و 4 نفر سرنشین هواپیما شد.

سوانح هوایی هواپیمای باربری ترکیش

 

 آمار مرگ و میر سوانح هوایی در سراسر دنیا در طول دو دهه ی اخیر به طور روز افزون کاهش یافته است.

  • با استناد بر گزارش شبکه ی ایمنی هوایی به عنوان مثال در سال 2005 تعداد مرگ و میر در سفر با هواپیما 1015 نفر بوده است.
  • بر اساس آمار ثبت شده از سوانح هوایی ایالات متحده، در ماه فوریه سال 2009، هنگامی که هواپیمای کولگان ایر (Colgan Air) با شماره پرواز 3407 در نزدیکی باند فرودگاه نیویورک سقوط کرد، موجب مرگ 49 مسافر در هواپیما و یک شخص بر روی زمین شد.

سوانح هوایی

  • در سال 2016 در سانحه ی هوایی ایالات متحده آمریکا حدود 412 نفر کشته شدند. این آمار در کل مرتبط با سوانح هوایی در آمریکا است و هیچ سانحه ای در پروازهای مسافربری تجاری رخ نداده است.
  • آخرین حادثه مرگبار هواپیمای مسافربری در ماه نوامبر سال 2016 و در نزدیکی مادلین کلمبیا اتفاق افتاد؛ همچنین آخرین سانحه ی هوایی سال 2015 مربوط به مصر می شود که در ماه اکتبر رخ داد و منجر به مرگ بیش از 100 نفر گردید.
بلفاست کجاست و چه دیدنی هایی دارد؟
ادامه مطلب

سوانح هوایی امن ترین سال در سفرهای هوایی

اکثر سانحه ‌ها از قبیل سر خوردن روی باند فرود، برخورد با هواپیمایی دیگر روی باند و یا خروج از باند فرودگاه است و از این قبیل سوانح است که تلفات جانی چندانی ندارند. در نتیجه می توان گفت که اکثر سوانح سفر با هواپیما منجر به مرگ نمی شوند و بر اساس برآوردهای صورت گرفته سفرهای هوایی جزء ایمن ترین شیوه های سفر محسوب می شوند.

نظرات کاربران

  1. فوق العاده ست … مجمع الجزایر بهشتی هاوایی …
    امیدوارم همیشه به دور از اتفاقات بد و حوادث ناگوار باشه
    ♥♥ هاوایی ♥♥