امن ترین سال سفرهای هوایی؛ 2017

امن ترین سال در سفرهای هوایی

کل : 0

میانگین : 0

 ۲۰۱۷ امن ترین سال سفرهای هوایی

سفرهای هوایی در سال ۲۰۱۷ هیچ تلفاتی در بر نداشت. عنوان امن ترین سال سفرهای هوایی (safest year for air travel) به سال ۲۰۱۷ تعلق گرفت. در ادامه ی این خبر سفرمی را همراهی کنید…

به نقل از رویترز و با استناد بر گروه ایمنی هوایی و شرکت مشاوره هلندی که سقوط هواپیماها را مورد بررسی قرار می دهند، سال ۲۰۱۷ با عنوان امن ترین سال سفرهای هوایی به ثبت رسید. به گزارش رویترز مسافرت هوایی در سال ۲۰۱۷ هیچ تلفاتی نداشت.

شبکه ی ایمنی حمل و نقل هوایی و شرکت مشاوره ی صنعت هوایی هلندی اظهار داشتند در سال ۲۰۱۷ هیچ مرگ و میری در مسافرت با هواپیما رخ نداده است و سال ۲۰۱۷ امن ترین سال برای صنعت هواپیمایی و سفر با هواپیما شناخته شده است.

امن ترین سال سفرهای هوایی

 

احتمال تلفات مرگ در سفرهای هوایی

بر اساس برآوردهای صورت گرفته احتمال تلفات مرگ در سفرهای هوایی با هواپیماهای مسافربری بزرگ ۰.۰۶ در هر یک میلیون پرواز است؛ که این درصد معادل با یک حادثه ی مرگبار برای هر ۱۶ میلیون پرواز می باشد. احتمال مرگ در پروازهای مسافربری ۱ در ۱۶ میلیون بار است. یعنی می توانید حدود ۴۴ هزار سال هر روز با هواپیما سفر کنید و دچار حادثه نشوید.

امن ترین سال سفرهای هوایی؛ 2017

 

سوانح هوایی در سال ۲۰۱۷

به گزارش شبکه ی ایمنی هوایی، سال گذشته امن ترین سال سفرهای هوایی بود و در سفر با هواپیماهای مسافربری بزرگ شاهد هیچ سانحه ای نبودیم.

سال گذشته تنها توسط یکی از هواپیماهای باربری و یک هواپیمای مسافربری کوچک توربوپراپ ۱۰ حادثه ی مرگبار هواپیمایی رخ داده که منجر به مرگ ۴۴ نفر در هواپیما و ۳۵ نفر بر روی زمین شده است.

در تاریخ ۳۱ دسامبر این حادثه در پرواز هواپیمای نِیچِرایر سِسنا ۲۰۸ بی. گرَند کارناوال (Nature Air Cessna 208B Grand Caravan)، رخ داد. هنگامی که تنها یک دقیقه از پرواز می گذشت، هواپیما بر روی منطقه ی کوهستانی کاستاریکا سقوط کرد.

به گفته ی شبکه ی ایمنی حمل و نقل هوایی، سال گذشته (۲۰۱۷)، هم با توجه به تعداد سوانح هوایی و هم تعداد مرگ و میر، امن ترین سال در سفر هوایی تا به امروز بوده است.

امن ترین سال سفرهای هوایی؛ 2017

 

سوانح هوایی در سال های اخیر

در سال ۲۰۱۶، صنعت هواپیمایی شاهد ۱۶ سانحه ی هوایی بود که منجر به مرگ ۳۰۳ نفر شد. مرگبارترین سانحه سال گذشته در ماه ژانویه اتفاق افتاد. هواپیمای باربری ترکیش هنگامی که سعی داشت در مه غلیظ در فرودگاه فرود آید، سقوط کرد. هواپیمای باربری ترکیش ایر در یکی از روستاهای قرقیزستان سقوط کرد و موجب به مرگ ۳۵ نفر بر روی زمین و ۴ نفر سرنشین هواپیما شد.

سوانح هوایی هواپیمای باربری ترکیش

 

 آمار مرگ و میر سوانح هوایی در سراسر دنیا در طول دو دهه ی اخیر به طور روز افزون کاهش یافته است.

 • با استناد بر گزارش شبکه ی ایمنی هوایی به عنوان مثال در سال ۲۰۰۵ تعداد مرگ و میر در سفر با هواپیما ۱۰۱۵ نفر بوده است.
 • بر اساس آمار ثبت شده از سوانح هوایی ایالات متحده، در ماه فوریه سال ۲۰۰۹، هنگامی که هواپیمای کولگان ایر (Colgan Air) با شماره پرواز ۳۴۰۷ در نزدیکی باند فرودگاه نیویورک سقوط کرد، موجب مرگ ۴۹ مسافر در هواپیما و یک شخص بر روی زمین شد.

سوانح هوایی

 • در سال ۲۰۱۶ در سانحه ی هوایی ایالات متحده آمریکا حدود ۴۱۲ نفر کشته شدند. این آمار در کل مرتبط با سوانح هوایی در آمریکا است و هیچ سانحه ای در پروازهای مسافربری تجاری رخ نداده است.
 • آخرین حادثه مرگبار هواپیمای مسافربری در ماه نوامبر سال ۲۰۱۶ و در نزدیکی مادلین کلمبیا اتفاق افتاد؛ همچنین آخرین سانحه ی هوایی سال ۲۰۱۵ مربوط به مصر می شود که در ماه اکتبر رخ داد و منجر به مرگ بیش از ۱۰۰ نفر گردید.

سوانح هوایی امن ترین سال در سفرهای هوایی

اکثر سانحه ‌ها از قبیل سر خوردن روی باند فرود، برخورد با هواپیمایی دیگر روی باند و یا خروج از باند فرودگاه است و از این قبیل سوانح است که تلفات جانی چندانی ندارند. در نتیجه می توان گفت که اکثر سوانح سفر با هواپیما منجر به مرگ نمی شوند و بر اساس برآوردهای صورت گرفته سفرهای هوایی جزء ایمن ترین شیوه های سفر محسوب می شوند.

نظرات کاربران

 1. Tourist says:

  فوق العاده ست … مجمع الجزایر بهشتی هاوایی …
  امیدوارم همیشه به دور از اتفاقات بد و حوادث ناگوار باشه
  ♥♥ هاوایی ♥♥