مسافرت با کودک

تجربه اولین مسافرت با کودک

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: جمعه, ۳ فروردین ۱۳۹۷

مسافرت با کودکان

تجربه اولین مسافرت با کودک

تجربه اولین مسافرت با کودک ممکن است به علت سختی آن کمی نگران کننده باشد. زمانی که بلیط پرواز را تهیه کرده و رزرواسیون هتل محل اقامت خود را نیز انجام داده‌اید، دیگر رسماً سفر شما آغاز شده است. حال به عنوان یک سرپرست کودک تنها چیزی که برایتان باقی می‌ماند کنترل و هدایت روند سفر است. (حتماً دلتان برای آن روزهایی تنگ می‌شود که تنها دغدغه‌تان در سفر انتخاب محل صندلی‌ هواپیما بود، اینکه کنار پنجره بنشینید و یا کنار راهرو!)

اما نیازی به نگرانی نیست. با وجود کودکتان باز هم می‌توانید از تعطیلات خود در کنار ساحل لذت ببرید هر چند که مجبور باشید به فرزند خود شیر بدهید و یا رسیدگی های لازم را به او داشته باشید. با مطالعه ی نکات زیر می‌توانید یک ماجراجویی خاطره‌انگیز را در تجربه اولین مسافرت با کودک خود تجربه کنید. با سفرمی همراه باشید.

تجربه ی سفر با کودک

 

پیش از حرکت به سوی اولین مسافرت با کودک

اگر تصمیم دارید تا در طول مسیر سفر کودکتان را بر روی پاهای خود بنشانید، باید پیش از اقدام، آژانس هواپیمایی مورد نظر را از تصمیم خود مطلع کنید تا آن‌ها نیز اقدامات لازم را در خصوص تأیید سن مناسب کودک برای این کار انجام دهند. اگر به کشور دیگری سفر می‌کنید و پرواز شما یک پرواز بین‌المللی است، نیز باید از قبل به آژانس هواپیمایی اطلاع دهید تا یک گهواره مخصوص نوزاد برایتان رزرو کنند. اگر نوزاد خود را به تاب دادن عادت داده‌اید، بهتر است ساعت پروازتان را طوری تنظیم کنید که وقت خواب کودکتان باشد، این وضعیت برای هر دوی شما بهتر و آسان‌تر خواهد بود.

با لوکس ترین خدمات دنیا آشنا شوید
ادامه مطلب

سفر با کودک با هواپیما

 

در خصوص صندلی مخصوص کودکان در خودرو

حتی اگر هیچ‌گونه برنامه‌ریزی برای یک صندلی اضافی مخصوص کودک در هواپیما نکرده‌اید، با این حال صندلی مخصوص خودروی کودک خود را تا درب ورودی فرودگاه به همراه ببرید. اگر در هواپیمای شما صندلی خالی وجود داشته باشد، این اجازه به شما داده می‌شود که از آن صندلی به رایگان برای کودک خود استفاده کنید. اگر هم چنین امکانی وجود نداشت، آن را به بخش نگهداری از وسایل در هواپیما می‌سپارید. البته مطمئن شوید که صندلی با شما فرستاده شود تا در روند نقل و انتقلات گم نشود.

صندلی کودک در هواپیما

 

ورود به گِیت پرواز

در مسافرت با کودک، حتماً نیم ساعت زودتر از زمانی که نوزاد نداشته‌اید، به سمت فرودگاه از خانه خارج شوید. این کار به آن خاطر است که برای آخرین تعویض پوشک نوزادتان زمان کافی داشته باشید و بتوانید به او غذا دهید تا در طول مسیر مجبور به انجام این کار نباشید.  در بخش بررسی امنیت پرواز، بخش مخصوصی برای عبور خانوادگی وجود دارد که می‌توانید با نوزاد در بغل از بخش شناسایی امنیتی عبور کنید، البته بهتر است کفش راحتی بپوشید که در صورت نیاز بتوانید به سادگی آن را دربیاورید.

سفر با کودک

قاعده 1-1-3

  • صحبت از امنیت به میان آمد، خبر خوب اینکه نیازی نیست تمام شیر و یا غذای کودک خود را به سه وعده غذایی تقسیم‌بندی کنید. البته در صورتی که از پیش از اداره امنیت حمل و نقل آمریکا گواهی تأییدیه امنیت TSA گرفته باشید. در این شرایط دستگاه اشعه ایکس به صورت خودکار مایعات خوراکی همراه شما را اندازه‌گیری می‌کند.
شجاع ترین و ترسو ترین گردشگران برای چه کشورهایی هستند؟
ادامه مطلب

غذا در هواپیما

 

تغییر فشار

اگر در مسافرت با کودک طوری برنامه‌ریزی کرده‌اید که تا قبل از برخاستن هواپیما به فرزندتان غذا بدهید، می‌توانید تجدیدنظری در این کار داشته باشید. مرحله برخاستن هواپیما در حقیقت زمانی نیست که بخواهید نگران تغییر فشار هوا و تأثیرات آن بر روی گوش‌های فرزندتان باشید، از طرفی ممکن است نوزادتان درست در همین مرحله از پرواز خواب باشد. در طی روند «فرود اولیه» اغلب نوزادان با مشکل روبرو می‌شوند. در این زمان که تقریباً 30 دقیقه قبل از به زمین نشستن هواپیماست، نوزاد شما نیاز به یک وسیله دستی مکنده مثل یک بطری شیر و یا یک پستانک خواهد داشت.

سفر با کودک

 

تعویض پوشک

به محض ورود به هواپیما از خدمه پرواز در خصوص وجود محل مناسب برای تعویض پوشک در هواپیما سوال کنید. اگر چنین مکانی در هواپیما وجود داشته باشد که جای هیچ نگرانی نیست. اما در غیر این صورت باید برای تعویض پوشک فرزند خود کمی خلاقیت به خرج دهید تا بتوانید به راحتی این کار را انجام دهید. اگر آنقدر شانس نداشته باشید که در اطرافتان یک ردیف خالی وجود داشته باشد باید به فکر تعویض پوشک بر روی پاهای خود باشید. البته می‌توانید یک ظرف مخصوص تعویض پوشک که قابل حمل نیز باشد، همراه خود داشته باشید تا در صورت نیاز از آن استفاده کنید.

محل خواب کودک در هواپیما

 

تنظیم موقعیت در هنگام غذا دادن به نوزاد

اگر نوزادتان از شیر شما تغذیه می‌کند که مشکل خاصی در این زمینه نخواهید داشت. ولی اگر برای تغذیه فرزندتان از شیشه شیر استفاده می‌کنید، باید به تعداد کافی شیشه شیر تمیز داشته باشید به خصوص در پروازهای طولانی که امکان شستشوی شیشه شیر برایتان وجود ندارد. اگر فرزندتان در سنی است که غذای جامد هم مصرف می‌کند یک میز مخصوص صرف غذا که به صندلی متصل می‌شود با خود داشته باشید تا غذایش را روی آن قرار دهید.

چالش های ایران در تجارت صنایع دستی
ادامه مطلب

غذا دادن به کودک ر هواپیما

 

شستشوی نوزاد

در پروازهایی که بیش از 2 ساعت طول می‌کشد، نیاز به شستشوی نوزاد دارید. بسته به موقعیت خود از وان‌های کوچک مخصوص استفاده کنید.

مسافرت با نوزاد

 

مقدمات خواب نوزاد

شما می‌توانید در هنگام رزرو اتاق از هتل، از آن‌ها درخواست کنید که یک گهواره مخصوص خواب نوزاد برایتان فراهم کنند. ولی اگر ترجیح می‌دهید از وسایل شخصی کودک خود استفاده کنید می‌توانید از گهواره‌های تاشویی که به راحتی در چمدان جای می‌گیرند استفاده کنید.

کودک در پرواز

نظرات کاربران

  1. سلام
    عالی بود
    از ترجمه روان وسلیس شما سپاسگزارم