حقایقی جالب درباره ایرلاین ایرآسیا

حقایقی جالب درباره ایرلاین ایرآسیا

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: یکشنبه, ۲۴ دی ۱۳۹۶

ایرلاین ایرآسیا

ایرلاین ایرآسیا، این شرکت هواپیمایی ارزان مالزی به طور حتم برای اکثر مردم نامی آشنا است. البته در تاریخچه هوایی این ایرلاین، لحظات تلخ و ناخوشایند هم کم و بیش وجود داشته اما ایرلاین ایرآسیا همچنان یکی از خطوط هوایی کم هزینه ای محسوب می شود که شما می توانید با خیال راحت زندگیتان را به دست آن بسپارید.

آیا تا بحال تجربه پرواز با ایرآسیا را داشته اید؟ ایرلاین ایرآسیا را تا چه اندازه می شناسید؟ شاید اطلاعات زیادی درباره این شرکت هواپیمایی نداشته باشید. اکنون فرصت خوبی است که همراه با سفرمی با ایرلاین ایرآسیا بیشتر آشنا شوید…

1. تونی فرناندز (Tony Fernandes) مدیر عامل ایرلاین ایرآسیا، این شرکت را به ارزش یک رینگت در سال 2001 خریداری کرد.

حقایقی جالب درباره ایرلاین ایرآسیا

آیا می دانید چرا شرکت هواپیمایی ایرآسیا تنها به ارزش یک رینگت فروخته شد؟ به این دلیل که این ایرلاین 40 میلیون رینگت مقروض بود. از لحاظ فنی می توان گفت شرکت به ارزش 40 میلیون و یک رینگت فروخته شد.

2. ایرلاین ایرآسیا فعالیت خود را با دو فروند هواپیمای قدیمی آغاز کرد.

حقایقی درباره ایرلاین ایرآسیا

با شروع فعالیت ایرآسیا در سال 2001، این شرکت تازه تاسیس تنها دارای 2 هواپیمای قدیمی بود. ترسناک به نظر می رسد؛ این طور نیست؟ اما در آن زمان بسیاری از مردم جانشان را به دست همین دو هواپیمای پیر ایرلاین ایرآسیا می سپردند.

3. ایرلاین ایرآسیا اکنون با 200 فروند هواپیما در سرتاسر جهان پرواز می کند.

حقایقی درباره ایرلاین ایرآسیا

تنها در طول 16 سال، ایرآسیا از این رو به آن رو شد. به طوریکه اکنون با استفاده از 200 هواپیمای تازه نفس، 225 مقصد هوایی را پوشش می دهد و 109 شهر در 18 کشور دنیا را به یکدیگر متصل می کند. ایرآسیا سال 2017 را با ناوگانی متشکل از 204 هواپیما شامل 22 ایرباس A320neos به ظرفیت 186 نفر و 182 ایرباس A320neos به ظرفیت 180 نفر به پایان رساند.

اجرای قانون مالیات در امارات
ادامه مطلب

4. ایرآسیا تاکنون میلیون ها مسافر را جا به جا کرده است.

حقایقی جالب درباره ایرلاین ایرآسیا

از سال 2001 ایرآسیا 369 میلیون مسافر را جا به جا کرده است. شاید من و شما هم جزئی از این رقم باشیم. اگر هنوز به اندازه کافی تحت تاثیر قرار نگرفته اید، پس مطلع باشید که ایرآسیا تنها در سال گذشته 56.6 میلیون مسافر را به مقصد رسانده است.

5. ایرلاین ایرآسیا دارای هواپیماهایی است که مسیر رفت و برگشت را در عرض 25 دقیقه طی می کنند.

حقایقی جالب درباره ایرلاین ایرآسیا

آیا این معجزه است؟ ایرآسیا برای دستیابی به مسیر رفت و برگشت 25 دقیقه ای برای تمام پروازهایش، به خدمه ای فوق العاده کارآمد نیاز دارد. بله، آنها از چنین تیمی برخوردار هستند. می توان گفت خدمه ایرآسیا حتی خیلی بهتر از هواپیمایی مالزی عمل می کنند.

6. ایرلاین ایرآسیا به عنوان یک شرکت، 10 میلیارد رینگت می ارزد و ارزش آن به عنوان یک برند 535 میلیارد دلار آمریکا تخمین زده شده است.

حقایقی جالب درباره ایرلاین ایرآسیا

دوباره این رقم شگفت انگیز را بخوانید! ارزش نام تجاری این ایرلاین 4.3 برابر از ارزش واقعی شرکت بیشتر است. ایرلاین ایرآسیا یکی از معتبرترین نام ها در صنعت هواپیمایی کل جهان به شمار می رود. آیا می توانید تصور کنید تونی فرناندز با فروش این شرکت چقدر ثروتمند می شود؟ در این صورت شاید بتواند یک باشگاه فوتبال دیگر هم به اموال خود اضافه کند.

7. ایرآسیا صاحب کسب و کارهای دیگری هم هست.

حقایقی جالب درباره ایرلاین ایرآسیا

ایرآسیا در حال حاضر 5 تجارت دیگر را در کنار حرفه اصلی خود یعنی ایرلاین ایرآسیا اداره می کند. ایرآسیا اکسپدیا (AirAsia-Expedia) ،مرکز ارزیابی حمل و نقل هوایی آسیا، پایتخت حمل و نقل هوایی آسیا، شرکت (T&Co Coffee) و (BigPay) همگی بخشی از گروه ایرآسیا محسوب می شوند.

شرکت های معروف عطرسازی در جهان
ادامه مطلب

8. ایرلاین ایرآسیا از طرف آژانس اسکای ترکس (Skytrax) موفق به دریافت جایزه “بهترین ایرلاین ارزان قیمت دنیا” برای هشتمین سال پیاپی شد.

حقایقی جالب درباره ایرلاین ایرآسیا

کسب عنوانبهترین ایرلاین ارزان قیمت دنیا برای یک ایرلاین کم هزینه گامی بی نظیر است. همچنین، دریافت جایزه از آژانس اسکای ترکس کار ساده ای نیست. اما ایرلاین ایرآسیا از سال 2008 تا 2017 همواره توانسته این عنوان و جایزه را دریافت نماید.

 

نظرات کاربران