چرا خلبانی رویای همیشگی کودکان است؟

خلبانی یکی از بالاترین درجات شغلی در صنعت هواپیمایی به حساب می آید. اگر از یک کودک بپرسید که می خواهد در آینده چه کاره شود، به احتمال زیاد می گوید: خلبان. اما چرا خلبانی در میان کودکان از چنین محبوبیتی برخوردار است؟

خلبانی؛ رویای همیشگی کودکان

همه ما تاکنون با کودکانی روبرو شده ایم که یک هواپیمای اسباب بازی به دست می گیرند و تلاش می کنند صدای هواپیما را تقلید کنند. یا با دیدن هواپیمایی در آسمان می گویند: “می خواهم وقتی بزرگ شدم خلبان شوم”. در جهان پاک و معصوم تخیل، پرواز بهترین اتفاقی است که می تواند رخ دهد. برای یک کودک خلبانی شاید نهایت رویا باشد.

خلبانی؛ رویای همیشگی کودکان

 

با سفرمی همراه باشید…

خلبانی دورنمای چشمگیری دارد که می تواند برای هر کسی وسوسه انگیز باشد.

خلبانی؛ رویای همیشگی کودکان

چه کسی دوست ندارد پرواز کند؟ آیا شما دوست ندارید کاپیتان یک هواپیمای بزرگ و سنگین باشید و در دل آسمان اوج بگیرید؟ دوست ندارید آن کت و کلاه زیبا را به همراه نشان با ابهت خلبانی به تن کنید؟ حالا روی جایگاه مخصوصتان می نشینید و آن هواپیمای بوئینگ ۷۴۷ فوق العاده را به زیبایی بلند می کنید.

خلبانی؛ رویای همیشگی کودکان

آیا دوست ندارید کاری که به آن عشق می ورزید را انجام بدهید و در ازای آن پول هنگفتی دریافت کنید و ثروتمند شوید؟ آیا دوست ندارید مردم با لبخند و احترام از کنار شما رد شوند؟ البته که دوست دارید…

در رویای خلبانی جهان با دست شما اداره می شود.

خلبانی؛ رویای همیشگی کودکان

این طور به نظر می رسد که خلبان دنیا را در دست دارد. او این فرصت را در اختیار دارد تا به کشورهای مختلف جهان پرواز کند. فرهنگ های گوناگون مردم دنیا را ببیند و از تماشای مناظر نفس گیر لذت ببرد. همچنین، به خلبانان مزایای خوبی ارائه می دهند. آنها تخفیف های شگفت انگیز و اقامت رایگان دریافت می کنند.

مشکلات خلبانی که این رویا را سرکوب می کند

خلبانی؛ رویای همیشگی کودکان

اما وقتی بزرگ می شوید، می فهمید که نمی توانید مفت و مجانی خلبان شوید. شما باید هزینه زیادی را متقبل شوید و برای شرکت در مدارس هوانوردی کلی پول خرج کنید. به علاوه، باید زمان زیادی را در آنجا و دور از خانواده سپری کنید. بعد باید به به دنبال کار بگردید و در همین حین مراقب باشید که اعتبار مجوز خلبانی تان تمام نشود. برای جلوگیری از چنین اتفاقی باز هم باید پول بپردازید. بعد پرواز می کنید و می بینید آنقدرها هم که فکر می کنید به ثروتمند شدن نزدیک نیستید.

خلبانی؛ رویای همیشگی کودکان

حتی حق انتخاب ندارید که هواپیمای دلخواهتان را سوار شوید شما اول باید به جای بوئینگ ۷۴۷ یا ایرباس A380 از بوئینگ 737 شروع کنید. باید ساعت ها بیکار در کابین خلبان بنشینید و مراقب اتوپایلت باشید؛ آن هم در حالیکه خسته و پرواز زده شده اید و از خانواده و زندگی اجتماعی دور هستید.

خلبانی؛ رویای همیشگی کودکان

پس از فهمیدن این مسائل و مشکلات ۸۵% کودکان این رویا را از سر بیرون می کنند.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


33.3KFollowers
26Followers
1.6KPosts
661Comments
28Followers
Follows
8.7KSubscribers
Subscribe