خلبانی

خلبانی؛ رویای همیشگی کودکان

کل : 3

میانگین : 4.67

تاریخ انتشار: یکشنبه, ۱۵ بهمن ۱۳۹۶

چرا خلبانی رویای همیشگی کودکان است؟

خلبانی یکی از بالاترین درجات شغلی در صنعت هواپیمایی به حساب می آید. اگر از یک کودک بپرسید که می خواهد در آینده چه کاره شود، به احتمال زیاد می گوید: خلبان. اما چرا خلبانی در میان کودکان از چنین محبوبیتی برخوردار است؟

رویای خلبانی

همه ما تاکنون با کودکانی روبرو شده ایم که یک هواپیمای اسباب بازی به دست می گیرند و تلاش می کنند صدای هواپیما را تقلید کنند. یا با دیدن هواپیمایی در آسمان می گویند: “می خواهم وقتی بزرگ شدم خلبان شوم”. در جهان پاک و معصوم تخیل، پرواز بهترین اتفاقی است که می تواند رخ دهد. برای یک کودک خلبانی شاید نهایت رویا باشد.

خلبانی

 

با سفرمی همراه باشید…

خلبانی دورنمای چشمگیری دارد که می تواند برای هر کسی وسوسه انگیز باشد.

خلبانی

چه کسی دوست ندارد پرواز کند؟ آیا شما دوست ندارید کاپیتان یک هواپیمای بزرگ و سنگین باشید و در دل آسمان اوج بگیرید؟ دوست ندارید آن کت و کلاه زیبا را به همراه نشان با ابهت خلبانی به تن کنید؟ حالا روی جایگاه مخصوصتان می نشینید و آن هواپیمای بوئینگ 747 فوق العاده را به زیبایی بلند می کنید.

یونیفرم خلبان

آیا دوست ندارید کاری که به آن عشق می ورزید را انجام بدهید و در ازای آن پول هنگفتی دریافت کنید و ثروتمند شوید؟ آیا دوست ندارید مردم با لبخند و احترام از کنار شما رد شوند؟ البته که دوست دارید…

در رویای خلبانی جهان با دست شما اداره می شود.

رویای خلبانی

این طور به نظر می رسد که خلبان دنیا را در دست دارد. او این فرصت را در اختیار دارد تا به کشورهای مختلف جهان پرواز کند. فرهنگ های گوناگون مردم دنیا را ببیند و از تماشای مناظر نفس گیر لذت ببرد. همچنین، به خلبانان مزایای خوبی ارائه می دهند. آنها تخفیف های شگفت انگیز و اقامت رایگان دریافت می کنند.

هتل گراند کیش
ادامه مطلب

مشکلات خلبانی که این رویا را سرکوب می کند

خلبانی

اما وقتی بزرگ می شوید، می فهمید که نمی توانید مفت و مجانی خلبان شوید. شما باید هزینه زیادی را متقبل شوید و برای شرکت در مدارس هوانوردی کلی پول خرج کنید. به علاوه، باید زمان زیادی را در آنجا و دور از خانواده سپری کنید. بعد باید به به دنبال کار بگردید و در همین حین مراقب باشید که اعتبار مجوز خلبانی تان تمام نشود. برای جلوگیری از چنین اتفاقی باز هم باید پول بپردازید. بعد پرواز می کنید و می بینید آنقدرها هم که فکر می کنید به ثروتمند شدن نزدیک نیستید.

رویای خلبانی

حتی حق انتخاب ندارید که هواپیمای دلخواهتان را سوار شوید شما اول باید به جای بوئینگ 747 یا ایرباس A380 از بوئینگ 737 شروع کنید. باید ساعت ها بیکار در کابین خلبان بنشینید و مراقب اتوپایلت باشید؛ آن هم در حالیکه خسته و پرواز زده شده اید و از خانواده و زندگی اجتماعی دور هستید.

رویای خلبانی

پس از فهمیدن این مسائل و مشکلات 85% کودکان این رویا را از سر بیرون می کنند.

 

نظرات کاربران