سفر با هواپیما

راهنمای گام به گام سفر با هواپیما

کل : 2

میانگین : 5

تاریخ انتشار: جمعه, ۱۱ اسفند ۱۳۹۶

سفر با هواپیما

راهنمای گام به گام سفر با هواپیما برای افرادی که اولین بار سفر می کنند

سفر با هواپیما برای اولین بار کمی دلهره آور و استرس زا است. مثلاً از کجا بلیط هواپیما بخریم؟ وقتی به فرودگاه می رویم چه کارهایی باید انجام دهیم؟ آیا نیاز به شناسایی شدن داریم؟ و سوالاتی از این قبیل که ممکن است ذهن هر یک از ما را که برای دفعه ی اول قصد داریم با هواپیما سفر کنیم مشغول سازد. اگرچه گزینه ها و سوالات بی انتها به نظر می رسند اما با مطالعه ی این راهنمای گام به گام سفر با هواپیما شما می توانید با موفقیت سفر هوایی را به انجام برسانید. برای اینکه اولین پرواز خود را با استرس کم تری سپری کنید، بهتر است از قبل بدانید که چه کارهایی باید انجام دهید و اینکه در فرودگاه با چه چیزی مواجه خواهید شد. در ادامه با سفرمی همراه باشید…

سفر با هواپیما

 

  1. گام اول در سفر با هواپیما

خرید بلیط هواپیما گام اول برای سفر با هواپیما است. امروزه آسان ترین راه برای خرید بلیط هواپیما به صورت آنلاین از طریق سایت می باشد. سایت سفرمی یکی از کامل ترین و مطمئن ترین شیوه های خرید آنلاین بلیط هواپیما، هتل، تور و قطار است. ابتدا باید وارد سایت safarme.com شوید؛ مبدا و مقصد سفر و تاریخ را وارد نمایید. سپس موتور جستجوی سایت سفرمی پروازهای مختلف موجود را به شما نمایش می دهد.

یکی از پروازها را انتخاب کنید و با توجه به دستورالعمل های خرید، بلیط هواپیما را خریداری کنید. پس از خرید بلیط هواپیما سایت سفرمی تاییدیه و شماره ی بلیط الکترونیکی را به ایمیلتان ارسال می کند. شماره رفرنس را باید حتماً همراه داشته باشید.

دبی بزرگترین فانوس دریایی و تفرجگاه ساحلی را می سازد
ادامه مطلب

راهنمای گام به گام سفر با هواپیما

 

  1. گام دوم سفر با هواپیما

اگر به یکی از شهرهای داخلی سفر می کنید مدارک شناسایی را همراه داشته باشید. اگر قصد دارید به خارج از کشور سفر کنید باید پاسپورت با حداقل اعتبار 6 ماه از زمان پرواز داشته باشید.

پاسپورت ایران

 

  1. گام سوم سفر با هواپیما

اطمینان حاصل کنید که مقدار بار همراه شما مطابق با شرایط ایرلاین باشد. اغلب ایرلاین ها به مسافران اجازه می دهند که یک کیف دستی به همراه وسایل شخصی از قبیل لپ تاپ و یا کیف پولشان را با خود به داخل کابین هواپیما ببرند. میزان بار مجاز هواپیما با توجه به ایرلاینی که با آن سفر می کنید متفاوت است. اطلاعات بار مجاز همراه مسافر بر روی بلیط هواپیما و سایت ایرلاین موجود است. حتما به حداکثر وزن بار توجه کنید. اگر وزن بار بیش از مقدار مجار ایرلاین باشد مجبور به پرداخت هزینه ی اضافه بار می شوید.

راهنمای گام به گام سفر با هواپیما

 

  1. گام چهارم سفر با هواپیما

وسایل کیف دستی را با دقت انتخاب کنید. در کیفی که داخل کابین هواپیما می برید می توانید تا 100 میل مایعات همراه داشته باشید؛ به شرط اینکه در یک ظرف شفاف و قابل مشاهده قرار داشته باشد. بر اساس اداره ی امنیت حمل و نقل، “قرار دادن بطری های مایعات در یک کیف و رد کردن آن ها از زیر دستگاه اشعه ی ایکس به صورت جداگانه به شرطی که اطمینان حاصل شود امنیت را در خطر نمی اندازد مشکلی ندارد. “هر گونه ژل و مایعات که بر خلاف این سیاست باشد توسط ماموران امنیت فرودگاه از مسافر گرفته می شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر وسایل مجاز و غیر مجاز در پرواز و فرودگاه را مطالعه کنید.

سفر با هواپیما - وسایل ممنوعه در فرودگاه

 

  1. گام پنجم سفر با هواپیما

به موقع در فرودگاه حضور یابید. افرادی که دفعه ی اول است پرواز دارند باید زودتر از زمان مشخص شده در فرودگاه حاضر شوند تا دچار استرس و سردرگمی نگردند. برای پروازهای داخلی حداقل 2 ساعت پیش از پرواز و برای پروازهای خارجی حداقل 3 ساعت پیش از پرواز در فرودگاه حضور یابید.

سوگواری محرم در شهرهای مختلف ایران
ادامه مطلب

راهنمای سفر با هواپیما

 

  1. گام ششم سفر با هواپیما

چک-این را در پذیرش ایرلاین انجام دهید. از تابلوهای راهنما پذیرش ایرلاین را بیابید و مدارک لازم را برای ارائه به مسئول آماده کنید. پس از بررسی مدارک کارت پرواز را دریافت خواهید کرد. می توانید از مامور چک-این در خواست کنید صندلی کنار پنجره و یا راهرو را برایتان در نظر بگیرد. سپس چمدان ها و بار بررسی شده ی شما را برای وزن کردن روی ترازو قرار می دهند و بعد از آن به هواپیما منتقل می نمایند. فراموش نکنید پس از تحویل چمدان کارت پرواز و پاسپورتتان را از نماینده ی ایرلاین دریافت کنید.

راهنمای گام به گام سفر با هواپیما - چک این

 

  1. گام هفتم سفر با هواپیما

در گام هفتم سفر با هواپیما باید از گیت امنیت عبور کنید. تابلوهای راهنما را دنبال کنید و در صف منتظر بمانید تا نوبت به شما برسد. در بخش بازرسی از شما پاسپورت و کارت پرواز را درخواست می کنند. پیش از اینکه زیر دستگاه مخصوص نمایشگر فلزی بایستید باید کمربند، تلفن همراه، ساعت، کت و کفش هایتان را درآورید و داخل سبد های پلاستیکی مخصوص قرار دهید تا از زیر دستگاه عبور کنند.

راهنمای گام به گام سفر با هواپیما - امنیت فرودگاه

همچنین لپ تاب و تبلت را باید از کیف مخصوص درآورید و داخل این سبدها قرار دهید تا زیر دستگاه اسکن شوند. اخیراً در برخی فرودگاه ها نیز به دلیل مسائل امنیتی باید لپ تاپ و تبلت را بعد از اسکن روشن کنید. پس از عبور از دستگاه می توانید وسایلتان را پس بگیرید.

راهنمای گام به گام سفر با هواپیما

 

  1. گام هشتم سفر با هواپیما

گِیت پروازتان را بیابید. معمولاً شماره ی گِیت روی کارت پرواز موجود می باشد؛ در غیر اینصورت می توانید گِیت پرواز را از روی صفحه نمایش های بزرگ فرودگاه بیابید. تا زمانیکه مسئول مربوطه سوار شدن به هواپیما را اعلام کند روی صندلی بنشینید و منتظر بمانید. هنگامی که سوار هواپیما شدید، ردیف و شماره صندلی خود را پیدا کنید. بار همراه خود را در محفظه ی بالای سرتان قرار دهید. اگر بسته های بار کوچک دارید می توانید زیر صندلی هواپیما قرار دهید.

هتل 5 ستاره الیت ورلد وان
ادامه مطلب

سفر با هواپیما

راهنمای گام به گام سفر با هواپیما

 

گام آخر راهنمای سفر با هواپیما

هنگامی که به سلامت رسیدید پیش از پیاده شدن از هواپیما فراموش نکنید بار خود را جمع آوری کنید. وقتی از هواپیما خارج شدید تابلوهای راهنما را به سمت دریافت بار دنبال کنید. شماره پرواز و شهر مبداً روی نمایشگرهای بزرگ فرودگاه مشخص می باشد. همانند بقیه ی مسافرها منتظر بمانید تا چمدان هایتان برسند.

سفر با هواپیما

موارد عنوان شده در بالا راهنمای گام به گام سفر با هواپیما برای افرادی است که برای بار اول پرواز را تجربه می کنند. اگر از آن دسته افرادی هستید که تا به حال با هواپیما سفر نکرده اید، این اطلاعات حتماً برایتان مفید واقع خواهد شد.

 

 

نظرات کاربران

  1. افرین،خیلی واجب بود ،استرسم کمی کمتر شد که نون چکارکنم