زیباترین جاذبه های مقدس

زیباترین جاذبه های مقدس

کل : 2

میانگین : 1.5

تاریخ انتشار: سه شنبه, ۷ فروردین ۱۳۹۷

زیباترین جاذبه های مقدس

فهرستی از زیباترین جاذبه های مقدس بسیار زیبا که هر گردشگری باید از آن دیدن کند، در این مطلب برای شما گردآوری شده است. با سفرمی همراه باشید…

1. مسجد شیخ لطف الله اصفهان:

زیباترین جاذبه های مقدس

این مسجد که کار ساخت و ساز آن در سال 1619 میلادی به پایان رسیده است، یکی از زیباترین ساختارهای معماری ایران و در عین حال زیباترین جاذبه های مقدس در خاورمیانه به حساب می‌آید، البته اگر نتوان آن را در تمام دنیا بی‌نظیر دانست.

2. کلیسای تجلی هیئت عیسی (ع) (Church of the Transfiguration):

زیباترین جاذبه های مقدس

این کلیسا که در سال 1714 میلادی ساخته شده است، در میان مجمع‌الجزایری در بخش جنوب غربی دریاچه اونگا در شمال روسیه واقع شده است. در سال 1990، این سازه تاریخی در فهرست آثار جهانی یونسکو به ثبت رسید و یکی از زیباترین جاذبه های مقدس در جهان به شمار می رود.

3. مسجد تنگه مالاکا (Melaka Straits Mosque):

زیباترین جاذبه های مقدس

یکی دیگر از زباترین جاذبه های مقدس، مسجد تنگه مالاکا است. این مسجد که کار ساخت آن در سال 2006 به پایان رسید، در یک جزیره مصنوعی و ساختگی در مالزی واقع شده است.

4. نیایشگاه صلیب مقدس (Chapel of the Holy Cross):

زیباترین جاذبه های مقدس

نیایشگاه صلیب مقدس، عمارت بلند و بالایی است که در میان صخره‌های سرخ‌رنگ سِدونا در ایالت آریزونا واقع شده است. این نیایشگاه کاتولیک رومی در سال 1956 ساخته شده است.

5. کنیسه سابوتیکا (Subotica Synagogue)

زیباترین جاذبه های مقدس

این کنیسه که در استان وویوودینای صربستان قرار دارد، در سال 1902 و به سبک معماری هنری نوین ساخته شده است.

6. مسجد شیخ زاید (Abu Dhabi’s Sheikh Zayed Mosque):

زیباترین جاذبه های مقدس

مسجد شیخ زاید عمارتی است که تقارن در آن به صورت چشمگیری به نظر می‌رسد. بسیاری از افراد به منظور عبادت و نیایش به این مکان مراجعه می‌کنند. کار ساخت و ساز مسجد که توسط یک معماری سوری به نام یوسف عبدالکی طراحی شده است، در سال 2007 به پایان رسید. می توان به جرات گفت مسجد شیخ زاید یکی از زیباترین مساجد جهان است.

نکاتی مهم درباره ی سفر با هواپیما
ادامه مطلب

7. کنیسه بزرگ فلورانس (The Great Synagogue of Florence):

زیباترین جاذبه های مقدس

این کنیسه بزرگ و باشکوه یکی از مکان‌های مقدس ایتالیاست و یکی از بزرگترین کنیسه‌های جنوب اروپای مرکزی به حساب می‌آید. کنیسه فلورانس در سال 1882 ساخته شده است و طراحی آن نیز به سبک معماری احیای موریه صورت گرفته است.

8. معبد وات رانگ کان تایلند (Thailand’s Wat Rong Khun)

زیباترین جاذبه های مقدس

این معبد که به نام معبد سفید نیز شهرت دارد، یکی از زیباترین جاذبه های مقدس و در عین حال یکی از حیرت انگیزترین جاذبه‌های گردشگری تایلند به شمار می‌رود. این معبد همچنین یکی از 33 هزار معبد بودایی در تایلند محسوب می‌شود ولی از ویژگی منحصربفردی برخوردار است. به طوری که در فضای داخلی معبد دیوارنماهایی به یادبود مایکل جکسون، نئو از ماتریکس، و موجوداتی از آواتار به چشم می‌خورد.

9. پاگودای شوداگون میانمار (Myanmar’s Shwedagon Pagoda):

زیباترین جاذبه های مقدس

پاگودای شوداگون که در سال 1372 ساخته شده است، مکان منحصربفردی است که نمونه دیگری از آن وجود ندارد. این معبد مقدس بودایی از آجرهایی با روکش طلا ساخته شده است.

10. کنیسه جوبیلی پراگ (Prague’s Jubilee Synagogue)

زیباترین جاذبه های مقدس

کار ساخت و ساز کنیسه جوبیلی که در خیابان اورشلیم شهر پراگ قرار دارد، در سال 1906 به پایان رسیده است. این بنای تاریخی بسیار زیبا توسط معماری اتریشی به نام ویلیام استیاسنی و به سبک معماری هنر نوین طراحی شده است.

11. کلیسای سکره‌کر دو مون‌مارتر (Basilique du Sacré-Cœur)

زیباترین جاذبه های مقدس

سکره‌کر دو مون‌مارتر، یک کلیسای کاتولیک رومی است که در قلب شهر پاریس واقع شده است. درب‌های این کلیسا در سال 1914 به روی عموم گشوده شد. در ساخت این کلیسا، تعداد هفت معمار دخیل بوده و روند ساخت آن در حدود 40 سال به طول انجامیده است.

پرواز در سال 2018 و فرود در سال 2017
ادامه مطلب

12. کنیسه جدید، برلین (Neue Synagogue)

زیباترین جاذبه های مقدس

کنیسه جدید که در سال 1866 ساخته شده است در شهر برلین آلمان قرار دارد. سبک معماری این سازه تاریخی از شیوه احیای موریه الهام گرفته است، سبکی که در اواسط قرن نوزدهم به اوج شهرت و محبوبیت خود رسید.

13. کلیسای جامع برزیل (Cathedral of Brasília):

زیباترین جاذبه های مقدس

این کلیسای جامع که توسط معماری برزیلی به نام اسکار نیمِیِر طراحی شده است، در پایتخت کشور برزیل قرار دارد. این بنای تاریخی محل تجمع جمعیت کاتولیک رومی در این شهر به حساب می‌آید.

14. کلیسای خانواده مقدس (Sagrada Família):

زیباترین جاذبه های مقدس

کلیسای ساگرادافامیلیا (خانواده مقدس) که توسط معماری به نام آنتونی گادی طراحی شده، یکی از زیباترین جاذبه های مقدس است که در شهر بارسلونای برزیل قرار دارد. طراحی این کلیسا که با الهام از طبیعت صورت گرفته است برای هر بازدیدکننده‌ای جلب توجه می‌کند و آن را به یکی از زیباترین جاذبه های مقدس در دنیا بدل کرده است. فضای داخلی این کلیسا از ستون‌هایی مشابه درختان ساخته شده است.

15. کلیسای متئورا (Monastery of Rousanou):

زیباترین جاذبه های مقدس

این کلیسا که در کشور یونان قرار دارد، یک کلیسای جامع ارتدکس است که قدمت آن به قرن شانزدهم میلادی بازمی‌گردد. صخره‌ای که این کلیسا بر روی آن ساخته شده است، در مقایسه با صخره‌های اطراف در ارتفاع پایین‌تری قرار دارد و همین امر این کلیسا را بیشتر در دسترس قرار داده است.

16. معبد لوتوس دهلی نو (New Delhi’s Bahá’í Lotus Temple)

زیباترین جاذبه های مقدس

معبد لوتوس در سال 1986 ساخته شده و هزینه ساخت آن نیز در حدود 10 میلیون دلار برآورد شده است. این معبد روزانه در حدود 8 تا 10 هزار بازدید کننده دارد.

زیباترین اتاق های هتل در دنیا
ادامه مطلب

17. مسجد آبی، استانبول، ترکیه (The Blue Mosque)

زیباترین جاذبه های مقدس

در تور استانبول از مسجد آبی معروف این شهر دیدن کنید. مسجد آبی استانبول یکی از متمایزترین سازه‌های معماری جهان به حساب می‌آید. از آن‌جایی که دیوارهای درونی این مسجد از کاشی‌های آبی ساخته شده است، به آن مسجد آبی گفته می‌شود. کار ساخت و ساز این مسجد در سال 1616 میلادی به پایان رسیده است. مقبره سلطان احمد اول، پادشاه امپراطوری عثمانی که در ساخت این مسجد نقش داشته است نیز در این محوطه قرار دارد.

 

 

 

 

 

نظرات کاربران