زیباترین فرودگاه های دنیا

زیباترین فرودگاه های دنیا

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: شنبه, ۳۰ دی ۱۳۹۶

زیباترین فرودگاه های دنیا

زیباترین فرودگاه های دنیا انعکاسی از زیبایی طبیعی منطقه، فرهنگ و سنت کشوری که در آن واقع شده اند، هستند. در وادقع زیباترین فرودگاه های دنیا چیزی فراتر از نمای خارجی چشمگیر می باشند. این فرودگاه ها دارای امکانات سازگار با محیط زیست نظیر: وسایل خنک کننده، نورهای طبیعی و تولید برق طبیعی می باشند. دفعه بعدی که شانس بازدید یکی از زیباترین فرودگاه های دنیا نصیبتان شد، نگاهی به اطرافتان بیاندازید و عناصری که این ترمینال ها را به اثری هنری تبدیل کرده اند را کشف کنید.

در ادامه مطلب با سفرمی همراه باشبد…

1. فرودگاه بین المللی دنور در ایالات متحده یکی از زیباترین فرودگاه های دنیا

(Denver International Airport)

زیباترین فرودگاه های دنیا

هیچ فرودگاهی به اندازه “فرودگاه بین المللی دنور” نمی تواند با فضای اطرافش شما را تحت تاثیر قرار دهد. ترمینال این فرودگاه یادآور قلل صخره های برفی می باشند که پشت زمینه تصویر شهر را تشکیل می دهند. زمانی که به ترمینال فرودگاه بین المللی دنور وارد شوید، یک سری چادر می بینید که از خیمه های نخستین بومیان آمریکا الهام گرفته است.

2. فرودگاه مادرید-باراخاس یکی از زیباترین فرودگاه های دنیا

(Madrid–Barajas Airport)

زیباترین فرودگاه های دنیا

فرودگاه مادرید-باراخاس نام اصلی فرودگاه مادرید، پایتخت کشور اسپانیاست. طراحی جسورانه فرودگاه مادرید-باراخاس، ساده و کارآمد است. سه ماژول خطی توسط فضاهای باز و دراز مستطیلی شکل که به وضوح استفاده از رنگ و نور را به نمایش می گذارند، جدا شده اند.

3. فرودگاه بین المللی حیدر علی اف

(Heydar Aliyev International Airport)

زیباترین فرودگاه های دنیا

در گذشته این فرودگاه “بینا” نام داشت. اما پس از دوران ریاست جمهوری حیدرعلی اف نام آن تغییر کرد. طراحی داخلی این فرودگاه فوق العاده کلاسیک است.

قدرتمندترین پاسپورت های جهان در سال 2018
ادامه مطلب

4. فرودگاه لیون-سینت اگزوپری، فرانسه

(Lyon–Saint-Exupéry Airport)

زیباترین فرودگاه های دنیا

فرودگاه لیون-سینت اگزوپری به دست سانتیاگو کالاتراوا طراحی شد و همزمان با افتتاحیه آن در سال 1994 به یک جاذبه شهری چشمگیر بدل گشت. نمای پنکه ای شکل آن ظاهری منحصر به فرد به وجود آورده است.

5. فرودگاه بین‌المللی چاتراپاتی شیواجی، هند

(Chhatrapati Shivaji International Airport)

زیباترین فرودگاه های دنیا

ترمینال 2 این فرودگاه به تنهایی 4.4 میلیون فوت مربع مساحت دارد. بر روی دیوارهای هنری این بخش، بیش از 7000 قطعه هنری و مصنوعات از گوشه گوشه هند به چشم می خورد.

6. فرودگاه بین المللی کوآلالامپور؛ مالزی

(kuala lampur international airports)

زیباترین فرودگاه های دنیا

فرودگاه بین المللی کوالالامپور، مهم ترین فرودگاه بین المللی در کشور مالزی است. معمار این بنای زیبا کیشو کوروکاوا می باشد. سقف سایه ای آن شباهت زیای به درختان جنگل های بارانی مالزی دارد.

7. فرودگاه کپنهاگ، دانمارک

(chp copenhagen)

زیباترین فرودگاه های دنیا

این فرودگاه به عنوان “امن ترین فرودگاه جهان” بارها مورد تحسین قرار گرفته است. طراحی کارآمد و زیبای آن به گونه ایست که عبور و مرور را راحت تر ساخته و در سرتاسر اروپا به عنوان کارآمدترین فرودگاه شناخته شده می باشد.

8. فرودگاه چانگی سنگاپور

(Singapore Changi Airport)

زیباترین فرودگاه های دنیا

نام فرودگاه چانگی در لیست زیباترین فرودگاه های دنیا همچنان می درخشد. ترمینال 3 فرودگاه با باغ ها و درختان زیبا کاملا سازگار با محیط زیست ساخته شده است.

 

 

نظرات کاربران