نکاتی مهم درباره ی سفر با هواپیما

نکاتی مهم درباره ی سفر با هواپیما

کل : 9

میانگین : 3.89

تاریخ انتشار: جمعه, ۲۰ بهمن ۱۳۹۶

مهمانداران نکاتی مهم درباره ی سفر با هواپیما را با ما به اشتراک می گذارند:

سفر با هواپیما و پرواز تجربه ی بسیار جالبی است. شما در ارتفاع 35 هزار پایی آسمان و بر فراز ابرها می نشینید؛ اما این کار می تواند کمی هم استرس زا باشد. سفر با هواپیما در عین حال که با خود هیجان به همراه دارد، خسته کننده نیز می باشد. اخیرا مهمانداران چند بُعد دیگر پرواز و سفر با هواپیما را برایمان فاش کردند که جالب به نظر می رسند.

ما از مهمانداران هواپیما پرسیدیم: “مسافران از چه چیزهایی در پرواز و سفر با هواپیما بی اطلاع هستند؟”

پاسخ مهمانداران به سوال ما جالب و تقریبا مفید بود.

در ادامه با سفرمی همراه باشید تا از نکاتی مهم درباره ی سفر با هواپیما مطلع گردید.

حقایقی درباره ی سفر با هواپیما

خودتان را به زحمت نیندازید و روی چمدانتان برچسب “شکستنی” نزنید!

در سفر با هواپیما چمدان یا بسته هایی که دارای برچسب علامت “شکستنی” هستند نیز همانند باقی چمدان ها به سرعت و با شدت پرتاب می شوند. پس خودتان را بیخودی به زحمت نیندازید. کارکنان فرودگاه و ایرلاین ها هیچ توجهی به این برچسب ها نمی کنند. به همین علت بهتر است حتی الامکان بار شکستنی به همراه نداشته باشید و یا اینکه با خود به داخل کابین هواپیما ببرید.

نکاتی مهم درباره ی سفر با هواپیما

در صورت بروز سانحه چگونه اطمینان حاصل کنیم که راه خروج اضطراری را پیدا می کنیم؟

هنگامی که سوار هواپیما می شوید، پیش از برخاستن هواپیما از زمین تعداد صندلی های بعد از صندلی خود را تا درب خروج اضطراری بشمارید. هنگام بروز سوانحی که قادر به دیدن نخواهید بود، این بهترین روش برای یافتن درب خروج اضطراری هواپیما خواهد بود.

در کدام مراکز خرید ایروان خرید کنیم؟
ادامه مطلب

 سفر با هواپیما

جمله ی “دفعه ی بعد می بینیمتون” یک رمز است

هنگامی که هواپیما به مقصد می رسد و مسافران در حال پیاده شدن هستند، مهماندارها به برخی مسافران می گویند “دفعه ی بعد می بینیمتون”. این جمله رمزی میان مهمانداران است و در واقع به این معناست که “امیدواریم دیگه هیچ وقت با ما پرواز نکنید!”

رازهای سفر با هواپیما

به قوانین سختگیرانه ی اداره ی امنیت حمل و نقل اعتراض نکنید

یکی از مواردی که مسافران در سفر با هواپیما قطعا باید آگاهی داشته باشند این است که علت تاخیرهای زیاد ایرلاین ها به خاطر مسافران است. بله! مسافران مسبب اغلب تاخیرهای پرواز هستند. عدم پیروی از قوانین و بی نظمی موجب بروز مشکلات پیش از پرواز می شود که نهایتا منجر به تاخیر پرواز می گردد.

نکاتی مهم درباره ی سفر با هواپیما

توربولانس قطعاً موجب سقوط هواپیما نمی شود

تقریباً می توان گفت که سقوط هواپیما به علت توربولانس غیر ممکن است. توربولانس تنها مسافرانی را که کمربند ایمنی نبسته اند در معرض خطر قرار می دهد. اغلب سوانح در سفر با هواپیما در حین برخاستن هواپیما از زمین و حین فرود رخ می دهند.

توربولانس - سفر با هواپیما

اگر مهمانداران جلوی نوشیدن بیش از حد شما را گرفتند اعتراض نکنید!

ارتفاع هواپیما موجب رقیق شدن خون می شود. به همین علت مصرف الکل باعث می شود تعادل خود را از دست بدهید. بنابراین باید مقدار مصرف آن در سفر با هواپیما نصف شود. علاوه بر این از دست دادن هوشیاری به علت مصرف الکل در هواپیما غیر قانونی است و وظیفه ی مهمانداران است که مانع بروز چنین مشکلاتی شوند. پس اگر در پرواز خارجی مهماندار از نوشیدن بیش از حدتان ممانعت کرد، نباید اعتراض کنید.

فهرست داروهای ممنوعه در امارات متحده عربی
ادامه مطلب

سفر با هواپیما - در پرواز بیش از حد نوشیدنی نخورید

سفر با هواپیما و پرواز راز و رمزهای زیادی را در بر دارد که کشف آن ها برای مسافران بسیار هیجان انگیز است. اگر از علاقه مندان به سفر با هواپیما و آنچه در پشت پرده ی آن می گذرد هستید، در مقالات بعدی نیز سفرمی را همراهی کنید.

نظرات کاربران