سفر تجاری

۵ نکته برای داشتن سفر تجاری با رویکرد توسعه پایدار

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: سه شنبه, ۱۴ فروردین ۱۳۹۷

۵ نکته برای داشتن سفر تجاری با رویکرد توسعه پایدار

سفر تجاری با رویکرد توسعه پایدار

هر ساله بیش از ۵۰۰ میلیون سفر تجاری داخلی فقط در ایالات متحده صورت می گیرد که باعث آلودگی بسیار زیاد محیط زیست می شود. با وجود اینکه تجارت با رویکرد پایداری محیط زیست اولویت اکثر شرکت هاست اما فرصت هایی که برای پایداری محیط زیست پیش روی آنها قرار دارند غالبا نادیده گرفته می شوند. در ادامه نکاتی برای داشتن یک سفر تجاری با رویکرد پایداری محیط زیست ارائه می شود. با سفرمی همراه باشید.

سفر تجاری

 

برنامه ریزی هوشمندانه برای سفر تجاری با رویکرد توسعه پایدار

اینکه بتوانید در محدوده زمانی سفر تجاری خود بیشترین قرار ملاقات های ممکن را برنامه ریزی کنید نکته ای بسیار مهم است، زیرا باعث کاهش سفرهای غیرضروری و در نتیجه کاهش زیان به محیط زیست و آب و هوا می شود. علاوه بر این، همواره باید بررسی کنید که آیا ملاقات شخصی واقعا ضرورت دارد یا نه. در برخی موارد می توان به جای ملاقات حضوری از ویدئو کنفرانس استفاده کرد.

سفر تجاری

 

هتل های سبز

شرکت هایی که ترجیح می دهند سفرهای تجاری خود را با رویکرد پایداری محیط انجام دهند می توانند از گزینه ای به نام «هتل های سبز» استفاده کنند که معمولا دارای گواهینامه های محیطی هستند، مثل  Green Globe یا ISO 14001.

متاسفانه شرکت های دارای گواهینامه را می توان فقط با رجوع به وب سایت آنها شناخت، به همین دلیل بسیاری از پیشرفت هایی که در زمینه توسعه پایدار صورت می گیرد لزوما برای مهمان ها قابل رویت نیستند. غالبا صبحانه این هتل ها از محصولات محلی است. در این هتل های سبز از حوله، تشک و پتوهای های ۱۰۰ درصد ارگانیک استفاده می شود، برنامه ای برای بازیافت روزنامه وجود دارد، هیچ محل خاصی برای استعمال دخانیات وجود ندارد و از منابع انرژی طبیعی مثل انرژی خورشیدی یا بادی استفاده می شود.  هتل های زیستی تصویری از هتل های تجاری و کنفرانسی را ارائه می دهند.

حمله به چمدان های کوچک؛ ۱۸ میانبر برای سفری جمع و جور
ادامه مطلب

سفر تجاری با رویکرد توسعه پایدار - هتل های سبز

 

گاز CO2

گرم شدن زمین و تغییرات آب و هوایی امروزه از مسائل کلیدی توسعه پایدار بشمار می روند. شرکت ها علاوه بر رفتارهای مسئولانه، گزینه ای پیش رو دارند تا بتوانند آسیب هایی که بواسطه جلوگیری از انتشار گاز دی اکسید کربن در جاهای دیگر به آب و هوا وارد شده است را از طریق مسافرت تجاری خود جبران کنند. زمانی که مسافرت هوایی غیر قابل اجتناب است میزان انتشار CO2 در آن مسیر اندازه گیری و قیمت معادل آن محاسبه می شود. سپس این مبلغ برای کاهش میزان انتشار دی اکسید کربن در جاهای دیگر سرمایه گذاری می شود مثل انرژی تجدید شدنی یا تکنولوژی های کارآمد برای انرژی.

سفر تجاری با رویکرد توسعه پایدار

 

اجاره خودروهای سازگار با محیط زیست

اگر تمایل دارید در طول سفر تجاری خود در مقصد، خودرو اجاره کنید توصیه می شود که اجاره ماشین های الکتریکی یا هیبریدی را مد نظر داشته باشید. برای مسافت های کوتاه اجاره خودروهای الکتریکی بصورت مشترک نیز می تواند گزینه مناسبی باشد. این خودروها در اکثر شهرهای بزرگ موجود هستند.

سفر تجاری با رویکرد توسعه پایدار- خودروهای سازگار با محیط زیست

 

در خانه و جاده به پایداری محیط زیست توجه کنید

داشتن رفتارهای مناسب در جهت پایداری محیط زیست از خانه شروع می شود. به افرادیکه بسیار سفر می کنند توصیه می شود که هنگام سفر تمامی لوازم خانگی برقی خود به غیر از یخچال و فریزر را از پریز برق در آورند تا در صرف هزینه و انرژی صرفه جویی شود. دمای وسایل گرمایشی نیز باید حداقل باشد. باید همیشه با یک چمدان کوچک سفر کنند زیرا وزن بار و چمدان نیز در انتشار گاز CO2 تاثیر دارد. علاوه بر این توصیه می شود که از لیوان و بطری هایی که قابلیت استفاده مجدد دارند در سفر استفاده کنند. در هتل ها می توان با استفاده مجدد از یک حوله و سرویس ملحفه در مصرف آب صرفه جویی کرد و دستگاه تهویه نیز در فواصل زمانی کوتاه مورد استفاده قرار گیرد. به این کمک بسزایی به توسعه ی پایدار می گردد.

لوکس ترین هتل های ساحلی ویتنام
ادامه مطلب

در خانه و جاده به پایداری محیط زیست توجه کنید

با رعایت چنین نکاتی می توانید نقش خود را به عنوان یک مسافر تجاری در توسعه پایدار محیط زیست ایفا کنید.

نظرات کاربران