سفر در سی سالگی

چرا باید در سی سالگی سفر کنیم؟

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: دوشنبه, ۷ اسفند ۱۳۹۶

چرا باید در سی سالگی سفر کنیم؟

سفر در سی سالگی یک باید است. برای بسیاری از افراد سی سالگی یک چالش است. همانطور که می دانید 20 سالگی اوج جوانی و بهترین زمان برای سفر محسوب می شود. از این رو، سفر در سی سالگی کمی متفاوت تر خواهد بود. مثلا شما در سن بیست سالگی هر زمان که اراده کنید چمدانتان را می بندید و تن به جاده می سپارید. شاید حتی مقصد سفرتان را هم از پیش تعیین نکنید. اما در سی سالگی کمی پخته تر گام بر می دارید و مقاصد مورد نظرتان هم فرق می کنند.

سفر در سی سالگی

1. سفر در سی سالگی با درک عمیق تری همراه است.

بیشتر تفریحاتی که در سن بیست سالگی تجربه می کنیم، مربوط به مهمانی های پر جنب و جوش و صرف نوشیدنی و رقص و آواز می شود. در بیشتر موارد ما این عادتها را در سفر به اوج خود می رسانیم. اما سفر در سی سالگی کمی رنگ و بوی آرامتری به خود می گیرد.

سفر در سی سالگی

برخلاف اکثر بیست ساله ها که دوست دارند ثانیه به ثانیه در عیش و نوش باشند، سی ساله ها اغلب ترجیح می دهند روزهای سفر را به گشت و گذار بگذرانند، از غروب خیره کننده سواحل لذت ببرند و شب ها را به خوشگذرانی بپردازند. می توان گفت افراد در سی سالگی عمیق تر به سفر فکر می کنند و می خواهند تجربه پربارتری کسب کنند.

2. هر چه بزرگتر، عاقل تر

وقتی سنتان بالا می رود، تجربه، خرد و دانش شما بیشتر می شود. از این رو برای انجام دادن هر کاری ابتدا فکر می کنید و بعد تصمیم می گیرید. اگر بخواهید سفر کنید قبل از اینکه ناگهان چمدانتان را بردارید، برنامه ریزی می کنید.

سفر در سی سالگی

شما می خواهید همه چیز آنطور که دوست دارید پیش رود و به سبک خود سفر می کنید. سی سالگی یعنی از دخالت های دیگران رهایی یافته اید و مجبور نیستید بر طبق قوانین دیگران زندگی کنید.

3. در سی سالگی طرز فکر هیچ کس برایتان اهمیتی ندارد.

بیست سالگی زمان رقابت بی پایان است. دورانی است که می کوشیم همه را تحت تاثیر قرار دهیم و در مرکز توجه باشیم. برای شغل، پول، توجه و مقام با یکدیگر رقابت می کنیم. گاهی اوقات پا را روی پدال گاز می گذاریم و تا ته فشار می دهیم. اما زمانی که حال و هوای سی سالگی اطرافمان را احاطه می کند، بیشتر موضوعات اهمیت خود را از دست می دهند.

شما کمتر به طرز فکر دیگران درباره خودتان اهمیت می دهید. و این یکی از بهترین رفتارهایی است که می توانید در طول سفر داشته باشید. بخاطر اینکه دیگر مجبور نیستید وقت گران بهایتان را هدر دهید و به چیزهای بیهوده فکر کنید.

4. شما خطرات کمتری را به جان می خرید و حساب شده ریسک می کنید.

آیا فکر می کنید مسافران سی ساله بی حوصله هستند؟ خیر، اصلا این طور نیست. واقعیت این است که ریسک کردن در سن سی سالگی به طور کامل به پایان نمی رسد. تنها شیوه خطر کردن، تغییر می کند.

سفر در سی سالگی

وقتی در سن سی سالگی سفر می کنید، محتاطانه تر قدم برمی دارید و خودتان را کمتر در موقعیت های خطرناک قرار می دهید. درواقع دیگر اهمیتی ندارد بخاطر اینکه در نظر دیگران انسان با دل و جراتی جلوه کنید، خودتان را به خطر بیاندازید.

5. سفر در سی سالگی با اعتماد به نفس بیشتری همراه است.

سفر در سی سالگی

همانطور که می دانید در سن سی سالگی نهایت اعتماد به نفس را در خود احساس می کنید. در این سن به احتمال زیاد یک شغل ثابت دارید و دخل و خرجتان مشخص است. از این رو در برنامه ریزی برای سفر اعتماد به نفس بیشتری دارید. سی سالگی بهترین زمان برای سفر کردن است چراکه همه چیز مهیا است.

6. تمایل به سفرهای انفرادی در سی سالگی بیشتر می شود.

هر چه سنتان بالا می رود، زمان برای تنها بودن کمتر می شود. البته که این حالت در بیست سالگی کمتر اتفاق می افتند. شما در اوایل جوانی توسط خانواده و دوستان احاطه می گردید و از تنهایی بیزار هستید. اما در سی سالگی به احتمال زیاد ازدواج کرده و صاحب بچه و خانواده هستید. شما باید بالاجبار زمان زیادی را صرف خانواده تان کنید.

سفر در سی سالگی

اما به یاد داشته باشید که باید زمانی را هم به خودتان اختصاص دهید. فقط به خودِ خودِ خودتان… ماموریت های کاری یکی از بهترین زمان هایی هستند که می توانید اندکی از زندگی روزمره تان فاصله بگیرید. بچه ها، همسر، پدر و مادر و دیگر عزیزانتان باید کمی منتظر بمانند تا شما بتوانید چند روزی با خودتان خلوت کنید. در این سن شما به سفرهای انفرادی احتیاج دارید.

7. شما قادر هستید هزینه های سفر را بپردازید.

شاید حساب بانکی تان آنقدرها تپل نباشد اما بهتر از بیست سالگی می توانید برای سفرتان برنامه ریزی کنید. سفرهای بک پکری خوب هستند اما هیچ اشکالی ندارد که کمی برای خودتان ریخت و پاش کنید و از سفرتان لذت ببرید.

سفر در سی سالگی

در سی سالگی این شرایط برایتان مهیاست. حتی اگر به اندازه کافی پول ندارید، باید بروید و رویاهای خود را دنبال کنید. سی سالگی گُل عمر شماست و شیرین ترین اتفاقات زندگی تان در این دوران رخ می دهد.

8. شما هنوز جوان هستید.

سفر در سی سالگی

شما در این سن هنوز پر انرژی، سالم، خوشتیپ، سرزنده و شاداب هستید. هرجا که دوست دارید سفر کنید. بی هچ قید و بندی. اگر می خواهید کمی ماجراجویی کنید. هنوز برای تفریحات هیجان انگیز و شب زنده داری های پر هیاهو وقت دارید. به سفرهای طولانی بروید، اسکی و شنا کنید و از جوانیتان نهایت لذت را ببرید.

9. مهارت های کاربردی شما در سطح خوبی قرار دارند.

سفر در سی سااگی

شما در سن سی سالگی به جز ترفندهای بستن چمدان و برقراری ارتباط اجتماعی با افراد غریبه، مهارت های دیگری هم دارید. مهارت هایی مثل کوهنوردی، صحبت کردن به حداقل یک زبان دیگر، آشنایی با فرهنگ های مختلف و رویارویی با موقعیت های سخت. شما در سن سی سالگی به اندازه کافی تجربه دارید تا سفر خوبی برای خودتان رقم بزنید.

10. در سی سالگی روابط واقعی شما شکل گرفته اند.

سفر در سی سالگی

شما در سن سی سالگی آنقدر پخته شده اید که بتوانید دوست و دشمنتان را تشخیص دهید. هنگام سفر در سی سالگی وقتتان را با دوستی های زودگذر در بارها هدر نمی دهید. بلکه ترجیح می دهید یک همدم واقعی پیدا کنید که شما را درک کند و به قولی پایه تمام برنامه های آرام و هیجان انگیز شما باشد. کسی که بتوانید با او از ته دل صحبت و درد دل کنید، بدون ترس از اینکه مورد قضاوت قرار گیرید.

سفر در سی سالگی

در این سن بیشتر تمایل دارید دوستانی پیدا کنید که شریک تمام لحظه های شما باشند، در خوشی و غم کنارتان باشند؛ حتی خرابکاری هایتان را هم لاپوشانی کنند و با هم به خاطرات تلخ و شیرینی که دارید، بخندید. معمولا چنین دوستی هایی مادام العمر می شوند. از این رو سفر در سی سالگی فرصت خوبی برای تحقق این امر محسوب می شود. تا می توانید از سی سالگی تان لذت ببرید. اینها شیرین ترین روزهای زندگی تان هستند که دیگر برنمی گردند.

 

نظرات کاربران