حقایقی جالب درباره فرهنگ عرب ها

کل : 42

میانگین : 4.69

تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۱۱ بهمن ۱۳۹۶

حقایقی جالب درباره فرهنگ عرب ها

فرهنگ عرب ها جالب است. اول باید بدانید: عرب، یک نژاد یا قومیت نیست. بلکه به مجموعه افرادی که در جهان عرب یا برخی از کشورهای خاورمیانه زندگی می کنند، عرب می گویند. اما حقایق جالبی درباره زندگی و فرهنگ عرب ها وجود دارد که همه باید بدانند. چرا؟ زیرا عرب ها دارای میراث و فرهنگی غنی هستند که حتی در کتاب مقدس هم از آن یاد شده است. در این مطلب برخی از واقعیت های مربوط به فرهنگ عرب ها ذکر شده است. با سفرمی همراه باشید…

فرهنگ عرب ها

1. عزت و احترام برای عرب ها همه چیز است.

فرهنگ عرب ها

اگر در کل دنیا یک جامعه وجود داشته باشد که به شدت احترام گذاشتن را جدی می گیرد، به احتمال خیلی زیاد عرب ها خواهند بود. هرگز به یک عرب حتی به شوخی اهانت نکنید؛ زیرا آنها این عمل شما را جدی می گیرند. ارزش های خانوادگی و احترام برای آنها همه چیز است و هرگز دوست ندارند که احترام و ناموس آنها بازیچه قرار بگیرند.

2. همه عرب ها مسلمان نیستند.

فرهنگ عرب ها

بسیاری از مردم دنیا فکر می کنند که عرب ها تنها پیرو یک دین هستند و آن هم اسلام است. این تصور درست نیست. برخی از عرب ها مسیحی و برخی پیرو ادیان دیگر می باشند. بنابراین، هرکس که به زبان عربی صحبت می کند مسلمان نیست.

3. عشق به غذا در فرهنگ عرب ها همیشه وجود داشته است.

فرهنگ عرب ها

آیا این ضرب المثل را شنیده اید که راه رسیدن به قلب یک مرد از شکم اوست؟ این جمله کاملا درمورد عرب ها صدق می کند. غذاهای عربی که معمولا به عنوان “غذاهای لبنانی” از آن یاد می شود، در سطح جهان و خاورمیانه شناخته شده می باشند و بسیار هم لذیذ هستند. معروف ترین میان وعده عرب ها شاورما و محبوب ترین شیرینی شان باقلوا است. هوموس یک غذای بسیار لذیذ و پر طرفدار در میان اعراب است.

خطرناک ترین خطوط هوایی دنیا را بهتر بشناسیم + معرفی 13 مورد
ادامه مطلب

4. عرب ها عاشق جواهرات و زیورآلات هستند.

فرهنگ عرب ها

خُب، این یکی واقعا جالب است. عرب ها واقعا عاشق جواهراتشان هستند و به ندرت می توانید یک عرب را بدون طلا و زیور آلات پیدا کنید. البته این امر بیشتر درباره زن های عرب صدق می کند. آنها دوست دارند همیشه پر زرق و برق باشند و در هر جمعی بیشتر از دیگران به چشم آیند.

5. ارزش های خانوادگی

فرهنگ عرب ها

عرب ها عاشق خانواده هستند. خانواده هسته اصلی زندگی اعراب محسوب می شود. آنها تمام تلاش خود را می کنند تا خانواده شان در آرامش، امنیت و بهترین وضعیت ممکن زندگی کنند. عرب ها عاشق بچه هستند و معمولا پر جمعیت هستند.

6. عرب ها عاشق جشن و سرور هستند.

فرهنگ عرب ها

اکثر مردم فکر می کنند هیچ کس نمی تواند با آمریکایی ها در پارتی و جشن رقابت کند. اما باید بدانید عرب ها دیونه وار به دنبال جشن و شادمانی هستند. مخصوصا شهر دبی… آتش بازی ها و جشنواره هایی که در دبی برگزار می شود بی همتاست. اگر می خواهید انفجار جشن و شادی را ببینید به دبی سفر کنید.

7. عروسی عرب ها فوق العاده است.

فرهنگ عرب

آیا تا بحال در عروسی عرب ها شرکت کرده اید؟ اگر نه، پس فرصت بزرگی را از دست داده اید. عروسی عرب ها فوق العاده سرگرم کننده و سرشار از رقص و پایکوبی است. اگر برایتان مقدور می باشد حتما در یکی از این جشن ها شرکت کنید.

8. عرب ها عاشق تعلقات لوکس هستند.

فرهنگ عرب ها

خُب، این مورد کاملا کلیشه ای است اما صحت دارد. عرب ها عاشق زندگی لوکس هستند. در فرهنگ عرب ها واژه “لاکچری” کاربرد زیادی دارد. اگر در سطح شهر دبی قدم بزنید شاهد لوکس ترین اتومبیل های دنیا خواهید بود. طلای رولکس برای عرب ها هیچ است. خاورمیانه جایی است که می توانید شاهد سبک سلطنتی عرب ها باشید.

چگونه بر ترس از پرواز غلبه کنیم؟
ادامه مطلب

9. عرب ها عاشق چای و قهوه هستند.

فرهنگ عرب ها

عرب ها یکی از مشهورترین دوستداران چای و قهوه هستند. آنها پس از صرف هر وعده غذایی چای یا قهوه می نوشند. از چای عرب ها به عنوان “شای” یاد می شود و یکی از بهترین طعم های چای را دارد.

10. در فرهنگ عرب ها اول روابط و بعد کار

فرهنگ عرب ها

فرهنگ عرب ها در کسب و کار و تجارت با کل دنیا فرق دارد. اولین جلسه کاری با عرب ها صرفا به خاطر شناخت طرف مقابل و تشخیص صلاحیت آنها برای ارتباطات آینده خواهد بود. اگر از این ملاقات سربلند بیرون بیایید، می توانید برای مذاکرات آینده برنامه ریزی کنید. شما هم فرصت خوبی دارید که همتایان تجاری خود را بسنجید و هیچ نیازی به عجله نیست.

11. در فرهنگ عرب ها زبان بدن مفهوم خاصی دارد.

فرهنگ عرب ها

زبان بدن در همه جای دنیا کاربرد دارد. اما در میان اعراب نکات خاصی درباره زبان بدن وجود دارد. اگر می خواهید با کسی دست بدهید باید دست راست خود را به سمت او دراز کنید؛ زیاد محکم دست ندهید اما به مدت طولانی تری دستتان را نگه دارید و سریع رها نکنید. عرب ها زمانی که دوستان و همکاران نزدیکشان را می بینند، همدیگر را در آغوش می گیرند و می بوسند.  اما مراقب باشید! اگر بخواهید با غیر همجنستان در خانواده های عرب به این شکل احوالپرسی کنید، مجازات سختی در پیش خواهید داشت.

12. در فرهنگ عرب ها زمان مهم نیست.

فرهنگ عرب ها

اگر به انگلستان یا آمریکا سفر کنید، خواهید دید که همه مرتب ساعتشان را چک می کنند یا به سرعت از محلی به محل دیگر رفت وآمد می کنند. زیرا در فرهنگ غربی ها مردم اغلب به دنبال زمان می دوند. اما اگر این کار را در یک کشور عربی انجام دهید، طرف مقابلتان این رفتار را به شدت توهین آمیز تلقی می کند. اگر مرتبا ساعتتان را چک کنید، این پیغام را به میزبان یا مهمانتان ارسال می کنید که برای آنها وقت کافی ندارید. یا آنها برای شما به اندازه زمانتان ارزشمند نیستند. بهتر است ساعتتان را کنار بگذارید و از این عادت در جمع اعراب به شدت پرهیز کنید.

مقایسه ی انواع کلاس های پروازی
ادامه مطلب

در مقالات آینده شما را با فرهنگ دیگر کشورهای جهان آشنا خواهیم کرد.

نظرات کاربران

 1. من رفیق عرب از بچه های خوزستان زیاد داشتم…بهترین خصلتشون اینه که زیرو رو ندارن وبدترین خصلتشون که البته درخیلی از اقوام ایرانی هس نژادپرستیشونه…البته این صفت در کردها وترکها هم هست خصوصا ترکای تبریز واردبیل واقعا حال آدموبهم میزنه

 2. همه میدونن عربها مهمان نوازند
  من به عنوان یک عرب به فرهنگتون توهین نمیکنم ولی شما هم فرهنگ خودتون رو نشون دادین با این توهین ها

 3. من هم سالهاست باعربها کار میکنم بارزترین خصلت عربها مهمان نوازیشونه که در دنیا بینظیره و بدترین خصلتشون خرافی بودنشونه اونای که من دیدم همشون ایرونی بودن که هنوز فوق العاده غیرعلمی فکرمیکنن و خرافی هستن و نباید روی دوستیشون زیاد حساب کرد.

 4. فوق العاده بود
  حالم بهم میخوره از اینایی که تا یه عرب یا ۴ تا عکس از دوبی میبینن شروع میکنن به توهین کردن و صحبت راجع به گذشته هاشون و این چرت و پرتا … بالاخره هر کس از یه جایی به بعد تصمیم میگیره که بهتر و بهتر بشه …
  ولی بدی اینه که همیشه بدون پیشرفت و “عقب مونده” باشی !

  • بله دقیقا درست می فرمایید. باید به تمامی فرهنگ ها و اعتقادات احترام گذاشته بشه. هر فرهنگی قشنگی خودشو داره…