قدرتمندترین پاسپورت های جهان در سال ۲۰۱۸ رتبه بندی شدند

رتبه بندی قدرتمندترین پاسپورت های جهان در سال ۲۰۱۸ توسط سایت پاسپورت ایندکس هفته ی گذشته انتشار یافت. رتبه بندی قدرتمندترین پاسپورت های دنیا (world’s most powerful passport in 2018) بر اساس تعداد کشورهایی که بدون ویزا می توان به آن ها سفر کرد صورت گرفته است. در ادامه با سفرمی به معرفی قدرتمندترین و معتبرترین پاسپورت های جهان در سال ۲۰۱۸ می پردازیم. در انتها نیز به معرفی ضعیف ترین و بی اعتبارترین پاسپورت های دنیا در سال ۲۰۱۸ خواهیم پرداخت.

با سفرمی همراه باشید.

قدرتمندترین پاسپورت های جهان در سال 2018

 

قدرتمندترین پاسپورت های جهان در سال ۲۰۱۸

 1. آلمان

کشور آلمان با امکان سفر بدون ویزا به ۱۶۱ کشور دنیا در رتبه ی اول قدرتمندترین و معتبرترین پاسپورت های دنیا در سال ۲۰۱۸ قرار گرفت.

 

 1. سنگاپور، دانمارک، سوئد، فنلاند، ایتالیا، فرانسه، اسپانیا، کره ی جنوبی

این کشورها با امکان سفر بدون ویزا به ۱۶۰ مقصد دنیا در رتبه ی دوم قدرتمندترین و معتبرترین پاسپورت های دنیا در سال ۲۰۱۸ قرار گرفتند.

 

 1. لوگزامبورگ، هلند، بلژیک، اتریش، نروژ، پرتغال، ژاپن، انگلستان

پاسپورت های کشورهای قید شده در بالا با امکان سفر بدون ویزا به ۱۵۹ کشور دنیا، رتبه ی سوم را از آن خود کردند.

 

 1. سوئیس، ایرلند، ایالات متحده امریکا، کانادا

گذرنامه ی این کشورها نیز در رتبه ی چهارم قدرتمندترین و معتبرترین پاسپورت های دنیا در سال ۲۰۱۸ قرار گرفتند. دارندگان پاسپورت های سوئیس، ایرلند، ایالات متحده امریکا و کانادا امکان سفر به ۱۵۸ کشور دنیا بدون نیاز به اخذ روادید را دارند.

 

 1. یونان

دارندگان پاسپورت یونانی می توانند بدون روادید به ۱۵۷ کشور جهان سفر کنند. در گزارش منتشر شده توسط سایت پاسپورت ایندکس در سال ۲۰۱۸ کشور یونان رتبه ی پنجم را دریافت کرد.

 

 1. مالت، چک، استرالیا

گذرنامه های کشورهای مالت، چک و استرالیا در میان قدرتمندترین پاسپورت های دنیا در سال ۲۰۱۸ رتبه ی ششم را کسب نمودند. دارندگان گذرنامه های ذکر شده می توانند بدون ویزا به ۱۵۶ کشور دنیا سفر کنند.

 

 1. مالزی، نیوزلند

پاسپورت کشورهای مالزی و نیوزلند نیز با امکان سفر بدون روادید به ۱۵۵ کشور جهان در رتبه ی هفتم قرار گرفت.

 

 1. مجارستان، ایسلند

شهروندان مجارستان و ایسلند می توانند به ۱۵۴ کشور بدون ویزا سفر کنند و به همین علت رتبه ی هشتم را دریافت نمودند.

 

 1. اسلوونی، لهستان، لیتوانی، اسلواکی، لاتویا

با امکان سفر به ۱۵۳ کشور دنیا بدون نیاز به دریافت ویزا، کشورهای اسلوونی، لهستان، لیتوانی، اسلواکی و لاتویا در رده ی نهم فهرست قدرتمندترین و معتبرترین پاسپورت های دنیا در سال ۲۰۱۸ قرار گرفتند.

 

 1. استونی

شهروندان استونی می توانند به ۱۵۲ مقصد جهان بدون ویزا سفر کنند و پاسپورت استونی در رتبه ی دهم قدرتمندترین پاسپورت های دنیا قرار گرفت.

 

قدرتمندترین پاسپورت های جهان در سال 2018

 

قدرتمندترین پاسپورت های دنیا در ادامه به ترتیب زیر رتبه بندی شده اند:

 1. لیختن اشتاین

سفر بدون ویزا به ۱۵۱ کشور دنیا

 1. قبرس

۱۵۰ کشور

 1. رومانی، کرواسی، بلغارستان

۱۴۸ کشور

 1. برزیل، موناکو

۱۴۷ کشور

 1. شیلی، آرژانتین

۱۴۶ کشور

 1. هنگ کنگ

۱۴۵ کشور

 1. سان مارینو

۱۴۲ کشور

 1. آندورا

۱۴۱ کشور

قدرتمندترین پاسپورت های جهان در سال 2018

 

رتبه ی پاسپورت ایران در سال ۲۰۱۸

دارندگان پاسپورت ایرانی نیز می توانند به ۳۶ کشور دنیا بدون نیاز به دریافت ویزا سفر کنند. پاسپورت ایرانی در رتبه ی ۹۰ این فهرست قرار گرفته است.

سال گذشته رتبه ی قدرت و اعتبار پاسپورت ایران (۲۰۱۷) به همراه نپال، سودان و سریلانکا، با قابلیت سفر به ۳۶ کشور دنیا بدون نیاز به اخذ روادید، در رده ی ۸۹ قرار گرفت.

در میان کشورهای همسایه امارات متحده عربی با امکان سفر به ۱۳۲ کشور بدون ویزا، رتبه ی ۲۴ را به خود اختصاص داده است و دارندگان پاسپورت ترکیه با امکان سفر بدون ویزا به ۱۰۸ کشور دنیا رتبه ی ۴۲ را دریافت کرده اند.

قدرتمندترین پاسپورت های جهان در سال 2018

 

ضعیف ترین و بی اعتبارترین پاسپورت های دنیا در سال ۲۰۱۸

 • افغانستان رتبه ی ۹۵؛ سفر بدون ویزا به ۲۵ کشور
 • عراق رتبه ی ۹۴؛ سفر بدون ویزا به ۲۸ کشور
 • پاکستان رتبه ی ۹۳؛ سفر بدون ویزا به ۲۹ کشور
 • سوریه رتبه ی ۹۲؛ سفر بدون ویزا به ۳۲ کشور
 • سومالی رتبه ی ۹۱؛ سفر بدون ویزا به ۳۴ کشور

4 دیدگاه در “قدرتمندترین پاسپورت های جهان در سال ۲۰۱۸

 1. در دنیای امروز نمیشه گفت چه فرقی میکنه خوب یا بد..!فقط باید یک سفر بروید مثال امارات متحده .وببینید چقدر تحقیر میشه یک ایرانی.ورفتاری بس زشت و در خور یک انسان نیست.که زمانی تو صف منتظر مهر خروجی یا تحویل وسایل شخصی هستی .وتفتیشه.واقعا زننده که میبایست کفش وجوراب وحتی کمر بند خود را در بیاوری.وتمام وسایل شخصی مثل مسواک وادکلن و…باید توضیح داده وتست شود.وایرانی جرات گفتن کلامی نیست چون در جا دیپورت و…درصورتی انسانهایی با ملیت هند وبنگال و… بدون تفتیش بدنی وکمترین معطلی.از فرودگاه خارج میشن.باور کنید.یک صف ایرانی گاهی تا ۲ساعت وبیشتر طول میکشه.و ادم اونجاست که واقعا تو فکر میره که چرا؟ومگه ما چکار کردیم که لایق یک کم احترام نیستیم .فرقی نمیکنه با کروات یا شلوار راحتی باشی.

 2. سلام ممنونم از اطلاعات خوب شما.ولی ایران زمان شاه یکی ازقدرتمندترین پاسپورتهای دنیا رو داشت.خدالعنت کند اونهائی که ایران را به این روز انداختند!!!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


33.3KFollowers
26Followers
1.6KPosts
661Comments
28Followers
Follows
8.7KSubscribers
Subscribe