قدرتمندترین پاسپورت های جهان در سال 2018

قدرتمندترین پاسپورت های جهان در سال 2018

کل : 2

میانگین : 4.5

تاریخ انتشار: دوشنبه, ۲۵ دی ۱۳۹۶

قدرتمندترین پاسپورت های جهان در سال 2018 رتبه بندی شدند

رتبه بندی قدرتمندترین پاسپورت های جهان در سال 2018 توسط سایت پاسپورت ایندکس هفته ی گذشته انتشار یافت. رتبه بندی قدرتمندترین پاسپورت های دنیا (world’s most powerful passport in 2018) بر اساس تعداد کشورهایی که بدون ویزا می توان به آن ها سفر کرد صورت گرفته است. در ادامه با سفرمی به معرفی قدرتمندترین و معتبرترین پاسپورت های جهان در سال 2018 می پردازیم. در انتها نیز به معرفی ضعیف ترین و بی اعتبارترین پاسپورت های دنیا در سال 2018 خواهیم پرداخت.

با سفرمی همراه باشید.

قدرتمندترین و معتبرترین پاسپورت های جهان در سال 2018

 

قدرتمندترین پاسپورت های جهان در سال 2018

 1. آلمان

کشور آلمان با امکان سفر بدون ویزا به 161 کشور دنیا در رتبه ی اول قدرتمندترین و معتبرترین پاسپورت های دنیا در سال 2018 قرار گرفت.

 

 1. سنگاپور، دانمارک، سوئد، فنلاند، ایتالیا، فرانسه، اسپانیا، کره ی جنوبی

این کشورها با امکان سفر بدون ویزا به 160 مقصد دنیا در رتبه ی دوم قدرتمندترین و معتبرترین پاسپورت های دنیا در سال 2018 قرار گرفتند.

 

 1. لوگزامبورگ، هلند، بلژیک، اتریش، نروژ، پرتغال، ژاپن، انگلستان

پاسپورت های کشورهای قید شده در بالا با امکان سفر بدون ویزا به 159 کشور دنیا، رتبه ی سوم را از آن خود کردند.

 

 1. سوئیس، ایرلند، ایالات متحده امریکا، کانادا

گذرنامه ی این کشورها نیز در رتبه ی چهارم قدرتمندترین و معتبرترین پاسپورت های دنیا در سال 2018 قرار گرفتند. دارندگان پاسپورت های سوئیس، ایرلند، ایالات متحده امریکا و کانادا امکان سفر به 158 کشور دنیا بدون نیاز به اخذ روادید را دارند.

خلبانان چطور در مسافت های طولانی خودشان را سرگرم می کنند؟
ادامه مطلب

 

 1. یونان

دارندگان پاسپورت یونانی می توانند بدون روادید به 157 کشور جهان سفر کنند. در گزارش منتشر شده توسط سایت پاسپورت ایندکس در سال 2018 کشور یونان رتبه ی پنجم را دریافت کرد.

 

 1. مالت، چک، استرالیا

گذرنامه های کشورهای مالت، چک و استرالیا در میان قدرتمندترین پاسپورت های دنیا در سال 2018 رتبه ی ششم را کسب نمودند. دارندگان گذرنامه های ذکر شده می توانند بدون ویزا به 156 کشور دنیا سفر کنند.

 

 1. مالزی، نیوزلند

پاسپورت کشورهای مالزی و نیوزلند نیز با امکان سفر بدون روادید به 155 کشور جهان در رتبه ی هفتم قرار گرفت.

 

 1. مجارستان، ایسلند

شهروندان مجارستان و ایسلند می توانند به 154 کشور بدون ویزا سفر کنند و به همین علت رتبه ی هشتم را دریافت نمودند.

 

 1. اسلوونی، لهستان، لیتوانی، اسلواکی، لاتویا

با امکان سفر به 153 کشور دنیا بدون نیاز به دریافت ویزا، کشورهای اسلوونی، لهستان، لیتوانی، اسلواکی و لاتویا در رده ی نهم فهرست قدرتمندترین و معتبرترین پاسپورت های دنیا در سال 2018 قرار گرفتند.

 

 1. استونی

شهروندان استونی می توانند به 152 مقصد جهان بدون ویزا سفر کنند و پاسپورت استونی در رتبه ی دهم قدرتمندترین پاسپورت های دنیا قرار گرفت.

 

قدرتمندترین و معتبرترین پاسپورت های جهان در سال 2018

 

قدرتمندترین پاسپورت های دنیا در ادامه به ترتیب زیر رتبه بندی شده اند:

 1. لیختن اشتاین

سفر بدون ویزا به 151 کشور دنیا

 1. قبرس

150 کشور

 1. رومانی، کرواسی، بلغارستان

148 کشور

 1. برزیل، موناکو

147 کشور

 1. شیلی، آرژانتین

146 کشور

 1. هنگ کنگ

145 کشور

 1. سان مارینو

142 کشور

 1. آندورا

141 کشور

قدرتمندترین و معتبرترین پاسپورت های جهان در سال 2018

 

رتبه ی پاسپورت ایران در سال 2018

دارندگان پاسپورت ایرانی نیز می توانند به 36 کشور دنیا بدون نیاز به دریافت ویزا سفر کنند. پاسپورت ایرانی در رتبه ی 90 این فهرست قرار گرفته است.

اصطلاحات رایج در صنعت هتلداری
ادامه مطلب

سال گذشته رتبه ی قدرت و اعتبار پاسپورت ایران (2017) به همراه نپال، سودان و سریلانکا، با قابلیت سفر به 36 کشور دنیا بدون نیاز به اخذ روادید، در رده ی 89 قرار گرفت.

در میان کشورهای همسایه امارات متحده عربی با امکان سفر به 132 کشور بدون ویزا، رتبه ی 24 را به خود اختصاص داده است و دارندگان پاسپورت ترکیه با امکان سفر بدون ویزا به 108 کشور دنیا رتبه ی 42 را دریافت کرده اند.

پاسپورت ایران

 

ضعیف ترین و بی اعتبارترین پاسپورت های دنیا در سال 2018

 • افغانستان رتبه ی 95؛ سفر بدون ویزا به 25 کشور
 • عراق رتبه ی 94؛ سفر بدون ویزا به 28 کشور
 • پاکستان رتبه ی 93؛ سفر بدون ویزا به 29 کشور
 • سوریه رتبه ی 92؛ سفر بدون ویزا به 32 کشور
 • سومالی رتبه ی 91؛ سفر بدون ویزا به 34 کشور

نظرات کاربران

 1. ما در واقع فقط بدون ویزا میتونیم فقط به شهرهای خودمون سفر کنیم اما متاسفانه عوارض جاده ای هم انقد بالاس که مجبوریم کوچه به کوچه رو انتخاب کنیم

 2. متاسفانه ایران با بی اعتبار ترین پاسپورت دنیا در رتبه اخر دنیا با اختلاف فاشی از کشور قبل از خودش قرار دارد ما حتی برای ورود به عراق هم باید ویزا بگیریم خاک سرخ تو سرمون ایشالله باز خوب بشیم

 3. امیدوارم روزی ایران اولین پاسپورت دنیا شود باتاریخ چندهزارساله

 4. آیا این اطلاعات را که شما نشر کردین دروست است؟ من که پاسپورت سنگاپور را قدرت مند ترین پاسپورت جهان شندم در خبر و المان در رتبه دوم جهان گفته شده است. من که نمیدونم دروست است.
  میشود کمی توضی بدهید؟

 5. خود کرده را تدبیر نیست

 6. کاش من یک ترک بودم وساکن ترکیه.آقاواقعاترکهااز ما بافرهنگ ترند.ودرودبه شرفشون که اولین کشوری بودندکه به ترامپ بابت تحریم ایران جواب منفی دادند

 7. سلام
  من واسه یه سفر کاری چند هفته پیش رفتم سوریه و لبنان و مهر ورود خروج هر دو کشور روی پاسپورتم خورده شده.
  الان میخوام از طریق سفارت ایتالیا برای شینگن اقدام کنم به نظرتون ریجکت میشم ( همه مدارک از قبیل دعوت نامه و سایر مدارک رو به صورت قوی دارم ).
  دوستان چه راهکاری بهم می تونن پیشنهاد کنن از ایمیل بهم بگن.
  m.khoueini@gmail.com

 8. در دنیای امروز نمیشه گفت چه فرقی میکنه خوب یا بد..!فقط باید یک سفر بروید مثال امارات متحده .وببینید چقدر تحقیر میشه یک ایرانی.ورفتاری بس زشت و در خور یک انسان نیست.که زمانی تو صف منتظر مهر خروجی یا تحویل وسایل شخصی هستی .وتفتیشه.واقعا زننده که میبایست کفش وجوراب وحتی کمر بند خود را در بیاوری.وتمام وسایل شخصی مثل مسواک وادکلن و…باید توضیح داده وتست شود.وایرانی جرات گفتن کلامی نیست چون در جا دیپورت و…درصورتی انسانهایی با ملیت هند وبنگال و… بدون تفتیش بدنی وکمترین معطلی.از فرودگاه خارج میشن.باور کنید.یک صف ایرانی گاهی تا ۲ساعت وبیشتر طول میکشه.و ادم اونجاست که واقعا تو فکر میره که چرا؟ومگه ما چکار کردیم که لایق یک کم احترام نیستیم .فرقی نمیکنه با کروات یا شلوار راحتی باشی.

 9. ممنون این مرحله اول بود
  حالا میریم برای فاز دوم پروژه
  یعنی مهاجرت

 10. سلام
  واقعا خدا لعنت کنه باعث و بانی این بی اعتباری رو
  ایران با عظمت را به خاک سیاه نشوندن

 11. سلام ممنونم از اطلاعات خوب شما.ولی ایران زمان شاه یکی ازقدرتمندترین پاسپورتهای دنیا رو داشت.خدالعنت کند اونهائی که ایران را به این روز انداختند!!!!