مالیات در امارات

اجرای قانون مالیات در امارات

کل : 1

میانگین : 5

تاریخ انتشار: شنبه, ۲۳ دی ۱۳۹۶

دریافت مالیات در امارات از سال 2018

دریافت مالیات در امارت اخیرا بحث برانگیز شده است. دولت امارات متحده عربی که مدت هاست به کارگران خارجی وعده زندگی بدون مالیات را داده است، اکنون صحبت از دریافت مالیات 5 درصدی می کند. پس از افت قیمت نفت در طی 3 سال گذشته و پس از بحث و مجادله ی زیاد، سرانجام دولت امارات تصمیم گرفت با شروع سال 2018، مالیات 5 درصدی را بر روی بسیاری از کالاها و خدمات خود اعمال کند؛ از این رو دریافت مالیات در امارات حتمی است..

مالیات در امارات

با سفرمی همراه باشید…

قانون مالیات در امارات بر روی چه کالا و خدماتی اعمال می گردد؟

مالیات در امارات

این مالیات بر روی اقلامی نظیر: مواد غذایی، پوشاک، لوازم الکترونیکی و بنزین تحمیل می گردد. همچنین، ساکنین امارات متحده عربی باید در ازای استفاده از تلفن، برق، آب و رزرواسیون هتل مالیات بپردازند.

یکی از فارق التحصیلانی که در کشور امارات به دنبال شغل می گردد، اظهار داشت: “تنها یک خرید خاص است که باید تا قبل از شروع سال 2017 برای آن برنامه ریزی کنم؛ آن هم خرید وسایل آرایشی است. چون نمی توانم بدون لوازم آرایش زندگی کنم.”

این جمله تا اندازه ای ترس از گرانی و عدم توانایی خرید لوازم ضروری زندگی در میان ساکنان امارات متحده عربی و به ویژه مهاجران را نشان می دهد. از آنجایی که همه چیز در دبی خیلی گران است، بسیاری از اماراتی ها بر این عقیده هستند که پرداخت 5 درصد مالیات دیوانه کننده خواهد بود.

مالیات در امارات

البته برای برخی از هزینه های سنگین مثل بلیط های گران، خرید و اجاره املاک و مستغلات، داروهای خاص، بلیط هواپیما و هزینه های تحصیل در مدارس، ممانعت های مالیاتی برقرار است.

خلبانی؛ رویای همیشگی کودکان
ادامه مطلب

البته دریافت مالیات برای تحصیلات عالیه در امارات متحده عربی اعمال خواهد شد. همچنین، هزینه های اضافی دیگری مثل خرید یونیفرم، کتاب، سرویس حمل و نقل و ناهار دانش آموزان که والدین مجاب به پرداخت آن هستند، با مالیات 5 درصدی همراه خواهد بود. هزینه کارگزاری املاک و مستغلات برای فروش و اجاره (کمیسیون دفاتر املاک) با مالیات بر ارزش افزوده کسب می شود.

طرح دریافت مالیات در سایر کشورهای حوزه خلیج فارس

مالیات در امارات

انتظار می رود که دیگر کشورهای حاشیه خلیج فارس در سال های آتی، طرح مالیات بر ارزش افزوده را اجرا کنند.

تمام فروشگاه ها، ورزشگاه ها و سایر خرده فروشان حوزه خلیج فارس در صدد هستند تا از روزهای باقی مانده بدون مالیات نهایت استفاده را ببرند.

حتی با افزایش 5 درصدی قیمت ها، نرخ مالیات در امارت، به میزان قابل توجهی کمتر از متوسط مالیات بر ارزش افزوده (20 درصد) در برخی از کشورهای اروپایی است.

مقایسه مالیات در امارات و مالیات در کشورهای اروپایی

ورا کلمنت (Vera Clement)، معاون مدیر رستوران های فرانسوی که به مدت 3 سال در دبی زندگی می کند، اظهار داشت:  “اگر تنها مالیات غذا و اجاره مسکن در امارات را با اروپا مقاسه کنید، خواهید دید 5 درصد مبلغ ناچیزی است. اما به هر حال باید از این پس در هنگام خرید دقت بیشتری به خرج دهیم.”

افزایش مالیات در امارات و تاثیر آن بر روی هزینه های زندگی

مالبات در امارات

به نقل از روزنامه ملی ابوظبی: ” با اجرای قانون مالیات، هزینه های زندگی در امارات متحده عربی از سال 2018، در حدود 2.5 درصد افزایش خواهد داشت؛ اما حقوق کارکنان همواره یکسان باقی خواهد ماند.

به همراه داشتن کدام اجناس در فرودگاه ممنوع است؟
ادامه مطلب

با اینکه دولت در صدد تعدیل و کاهش قیمت نفت برآمده است، انتظار می رود امارات در حدود 12 میلیارد درهم (3.3 میلیارد دلار) از طریق مالیات درآمد کسب کند.

عربستان سعودی و بزرگترین بودجه تاریخ این کشور

مالیات در امارات

در همین حال، عربستان سعودی اخیرا از بزرگترین بودجه تاریخ خود پرده برداشته است. این کشور قصد دارد با پیش بینی افزایش درآمد از طریق اجرای قانون مالیات و کاهش یارانه ها در سال جاری  978 میلیارد ریال (261 میلیارد دلار) خرج کند. با این وجود، عربستان سعودی حداقل تا سال 2023 با کسری بودجه مواجه است.

صندوق بین المللی پول به کشورهای صادرکننده نفت در خلیج فارس هشدار داد: قانون دریافت مالیات بر ارزش افزوده را به عنوان راهی برای افزایش درآمد غیر نفتی خود اجرا کنند. این سازمان همچنین توصیه می کند: کشورهای حوزه خلیج فارس مالیات بر سودهای تجاری را بالا ببرند.

جهاد ازعور (Jihad Azour) مدیر اجرایی صندوق بین المللی پول گفت: “مالیات بر ارزش افزوده تنها بخشی از اصلاحات مالیاتی درازمدت است تا کشورهای حوزه خلیج فارس وابستگی خود به درآمدهای نفتی را کاهش دهند.”

وی اظهار داشت: “این تنها راهی است که به دولت اجازه می دهد از راه های متنوع کسب درآمد کند. همچنین، هرگونه کاهش سریع در مصارف مصرف کنندگان، در سال آینده با سرمایه گذاری های دولتی جبران خواهد شد.”

 مالیات در امارات

با توجه به توصیه های صندوق بین المللی پول، عربستان سعودی و امارات متحده عربی تابستان امسال 100 درصد مالیات بر روی دخانیات و نوشیدنی های انرژی زا و 50 درصد مالیات بر روی نوشیدنی های غیرالکلی تحمیل می کنند.

آدانا کجاست و چه دیدنی هایی دارد؟
ادامه مطلب

همانطور که می دانید حدود یک سوم جمعیت عربستان و اکثریت کشور امارات متحده عربی را مهاجران و افراد خارجی تشکیل می دهند. تاکنون به ساکنین مضطرب این سرزمین اطمینان داده شده است که هیچ برنامه فوری برای اعمال مالیات بر حقوق بازنشسگی وجود ندارد. چراکه این امر می تواند منجر به خروج کارگران و کارآموزان مهاجر شود.

مالیات در امارات و تاثیر آن بر زندگی مردم

مالیات در امارت

با این حال، بسیاری از ساکنین خلیج فارس می گویند که هزینه زندگی در حال حاضر بسیار بالاست. تنها اجاره بهای مسکن می تواند یک سوم درآمد را در شهرهایی مثل دبی کسر کند. علاوه بر این، میلیون ها نفر از خارجیان در خلیج فارس بخش قابل توجهی از درآمد خود را به خانواده هایشان بازمی گردانند. با این حساب تنها یک سوم از درآمدشان باقی می ماند تا در طول ماه با آن امرار معاش کنند.

اما نظر مردم امارات متحده عربی این است که افزایش 5 درصدی قیمت ها با توجه به عدم افزایش حقوق و درآمد، خیلی زیاد است و روی همه چیز تاثیر خواهد گذاشت.

 

نظرات کاربران