کلاس های پروازی

مقایسه ی انواع کلاس های پروازی

کل : 13

میانگین : 3.46

تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷

مقایسه ی کلاس های پروازی ایرلاین های دنیا

کلاس های پروازی | یکی از مهم ترین مولفه هایی که کیفیت یک سفر هوایی را حین خرید بلیط هواپیما تضمین می کند، درجه ی کیفی ایرلاین ارائه دهنده ی پرواز است. بسیاری از افراد دنیا، به ویژه ثروتمندان و صاحبان کسب و کارهای بزرگ، تنها با ایرلاین های خاصی سفر می کنند و هرگز حاضر نیستند با سایر ایرلاین ها که از تجملات کمتری برخوردارند سفر کنند. ایرلاین امارات، سنگاپور، کانتاس، ژاپن، لوفت هانزا و فرانسه جزء لوکس ترین و مجلل ترین ایرلاین های دنیا هستند و تعریف تازه ای از کلاس پروازی درجه 1 را در دنیا عرضه کرده اند.

مقایسه کلاس های پروازی

کیفیت صندلی، پذیرایی، خدمات ارائه شده توسط مهماندارها و کیفیت سرویسی که این ایرلاین ها در کلاس پروازی (First Class) یا همان کلاس پروازی درجه 1 به مهمانان خود ارائه می دهند، چیزی فراتر از حد تصور مسافران است. هر سفری که با این ایرلاین های لوکس انجام می شود، بدون شک تبدیل به خاطره ای فراموش نشدنی برای مسافران می گردد.

البته این بدان معنا نیست که این ایرلاین ها تنها دارای کلاس پروازی درجه ی 1 هستند و لازم است بدانید که تمامی هواپیماهای این ایرلاین ها دارای سه کلاس پروازی از قبیل کلاس پروازی درجه 1 یا فرست کلاس؛ کلاس پروازی تجاری یا بیزینس کلاس و کلاس پروازی اقتصادی یا اکونومی کلاس می باشند. در ادامه به مقایسه ی آن ها با یکدیگر خواهیم پرداخت.

کلاس های پروازی

پرواز فرست کلاس یا کلاس پروازی F  

(First Class)

پرواز فرست کلاس که به عنوان لوکس ترین و با کیفیت ترین کلاس پروازی در هر هواپیما شناخته می شود، دارای بالاترین سطح و با کیفیت ترین خدمات دهی می باشد و طبیعتا قیمت آن نیز گران تر از سایر کلاس های پروازی است. در بخش فرست کلاس هواپیما، صندلی ها با فاصله ی بیشتر و با حفظ حریم خصوصی افراد طراحی شده اند و بعضا دارای کابین های کاملا خصوصی با پرده های جدا کننده می باشند. مبلمان استفاده شده در کلاس پروازی F معمولا از ترکیب چوب، چرم مرغوب و مواد لوکس ساخته شده اند.

۲۰ راز صرفه جویی در هزینه های سفر خارجی
ادامه مطلب

مقایسه ی انواع کلاس های پروازی

در پرواز فرست کلاس، مسافران می توانند غذای خود را از منو انتخاب کرده و غذایی در سطح کیفیت لوکس ترین رستوران ها را میل نمایند. کلاس پروازی درجه 1، امکان استفاده از ماهواره ی اینترنتی، تلویزیون خصوصی و لپ تاپ را نیز برای مسافران فراهم می نماید و هر آن چه را که برای راحتی و آرامش آنان در طول سفر لازم و ضروری است عرضه می نماید.

کلاس پروازی تجاری، بیزینس کلاس یا کلاس پروازی C

(Business Class)

کلاس پروازی تجاری از کیفیت پایین تری نسبت به کلاس پروازی درجه ی 1 یا فرست کلاس برخوردار است. در کلاس پروازی تجاری سعی شده است تا حریم خصوصی مسافران رعایت شود و صندلی ها فضای خالی بیشتری را در اطراف خود دارند.

مسافران در کلاس پروازی C نیز می توانند غذای گرم میل کنند، اما انتخاب آن ها محدود تر و کیفیت غذای ارائه شده به آن ها در حد فرست کلاس نمی باشد. به طور کلی سطح خدمات دهی در این بخش با توجه به هزینه ی کم تر آن نسبت به فرست کلاس متعادل و مناسب است. تجربه ی کلاس پروازی تجاری نیز خاطره ای خوش را برایتان به یادگار می گذارد.

کلاس پروازی تجاری یا کلاس پروازی C

کلاس پروازی اقتصادی، اکونومی کلاس یا کلاس پروازی Y

(Economy Class)

کلاس پروازی اکونومی یا اقتصادی، اگرچه از مواهب و خدمات ارائه شده در دو کلاس پروازی دیگر بی بهره است؛ اما، قیمت بسیار کم تر آن نسبت به سایر کلاس ها باعث شده تا به پر طرفدارترین کلاس پروازی در میان مسافران بدل گردد. اکثر افراد عادی، برای انجام سفرهای کاری و مسافرتی خود از کلاس پروازی اقتصادی استفاده می نمایند و با خریداری بلیط ارزان هواپیما سفر خود را به راحتی هر چه تمام تر انجام می دهند.

حقایقی جالب درباره ایرلاین ترکیش
ادامه مطلب

تعداد صندلی های تعبیه شده در این بخش از هواپیما بیشتر است و صندلی ها با فاصله ی کمی از هم قرار گرفته اند. معمولا در کلاس پروازی اکونومی مانیتوری بزرگ و عمومی برای مسافران وجود دارد؛ اما برخی از ایرلاین ها از قبیل امارات یا قطر ایرویز برای مسافران پروازهای اکانومی کلاس نیز مانیتورهایی کوچک در پشت صندلی جلویی مختص هر مسافر تعبیه کرده اند. پذیرایی در این بخش از هوایپما ضعیف تر است و خوراکی های محدودی برای افراد سرو می شود.

کلاس پروازی اکونومی، اقتصادی یا کلاس پروازی Y

کلاس های پروازی ایرلاین ها در یک نگاه

تمام ایرلاین های دنیا دارای سه رده می باشند. این رده ها شرکت های هواپیمایی از قبیل رده درجه ی 1 یا فرست کلاس؛ کلاس پروازی تجاری یا بیزینس کلاس و رده اقتصادی یا اکونومی کلاس می نامند. کیفیت صندلی ها، تنوع غذا، پذیرایی و خدمات ارائه شده در هر یک از این رده ها با یکدیگر متفاوت هستند و افراد بسته به بودجه و اولویت خود، یکی از آن ها را برای سفر انتخاب می کنند.

کلاس های پروازی ایرلاین ها

نظرات کاربران