مقدار بار مجاز در هواپیما

مقدار بار مجاز در هواپیما

کل : 2

میانگین : 4.5

تاریخ انتشار: سه شنبه, ۲۶ دی ۱۳۹۶

مقدار بار مجاز در هواپیما چقدر است؟

مقدار بار مجاز در هواپیما با توجه بر ایرلاین، نوع و مدت زمان پرواز، کلاس پروازی و داخلی و خارجی بودن آن متفاوت می باشد. میزان بار مجازی که هر مسافر می تواند به همراه داشته باشد در بلیط هواپیما و قسمت وزن بار (baggage weight) قید شده است.

در ادامه ی این مطلب با سفرمی همراه باشید تا از مقدار بار مجاز در هواپیما مطلع گردید.

مقدار بار مجاز در هواپیما

 

چرا مقدار بار مجاز در هواپیما نباید بیش از 30 کیلوگرم شود؟

بر اساس قوانین بین‌المللی، حمل چمدان و یا بسته هایی با بیش از ۳۰ کیلوگرم وزن ممنوع است؛ به این علت که حمل بسته های بار و یا چمدان با بیش از 30 کیلوگرم وزن برای سلامتی کارکنان فرودگاه‌ها زیان آور است و ایرلاین ها اجازه ی پذیرش آن ها را ندارند. لازم به ذکر است که بسته ‌های بزرگتر از حجم معمول باید تحویل بخش بار غیر متعارف (oversize package) شوند.

مقدار بار مجاز در کابین هواپیما حداکثر به میزان ۷ کیلوگرم است. هر مسافر مجاز است فقط یک بسته یا چمدان با ابعاد حداکثر ۷۰ در ۵۰ سانتی متر، که داخل آن قابل مشاهده باشد، به داخل کابین هواپیما ببرد.

مقدار بار مجاز در هواپیما

 

فهرست لوازم مجاز در کابین هواپیما

  1. مدارک ضروری سفر از قبیل گذرنامه، بلیط هواپیما و ووچر هتل
  2. کیف پول، کارت اعتباری، چک پول، پول نقد، کارت شناسایی
  3. داروهای مورد نیاز مسافر با مجوز پزشکی
  4. عینک های آفتابی و یا طبی
  5. لوازم آرایشی و بهداشتی
  6. لوازم الکترونیکی از قبل تلفن همراه، لپ تاپ، تبلت، دوربین و …
  7. غذای کودک و لوازم بهداشتی مورد نیاز
سوگواری محرم در شهرهای مختلف ایران
ادامه مطلب

فهرست لوازم غیر مجاز در کابین هواپیما

لازم به ذکر است که لوازم نوک تیز یا لبه تیز از قبیل ناخن گیر، قیچی، چاقو، سوهان ناخن و ابزار مغناطیسی ممنوع است. همچنین به همراه بردن هر نوع مایعات، از قبیل: آب معدنی، انواع نوشیدنی، ژل مو، خمیر دندان، کرم ها، ترکیبی از مایعات و جامدات، عطر و هر نوع اسپری، به داخل کابین هواپیما اکیدا ممنوع است.

*به همراه بردن عطر در کابین هواپیما در صورتیکه از فریشاپ فرودگاه (Free Shop) خریده شده باشد وبه صورت بسته بندی باشد امکان پذیر است.

فهرست لوازم مجاز در کابین هواپیما

  • پیش از خرید بلیط هواپیما می توانید به سایت ایرلاین مراجعه کنید و قوانین بار آن را مطالعه کنید.
  • لازم به ذکر است که اگر وزن بار مسافر بیش از 30 کیلوگرم باشد موظف به پرداخت هزینه ی اضافه بار است که مبلغ هر کیلو اضافه بار را ایرلاین مشخص می نماید.

مقدار بار مجاز در هواپیما و پرواز

 

مقدار بار مجاز در پرواز با ایرلاین های اروپایی

مقدار بار مجاز در پرواز با ایرلاین های اروپایی معمولاً کم تر است. مقدار بار مجاز در پرواز اکانومی کلاس ایرلاین های اروپایی 23 کیلوگرم، در بیزینس کلاس 2 چمدان 23 کیلوگرمی و در فرست کلاس 2 چمدان 32 کیلوگرمی است.

همچنین برخی از بلیط های هواپیما بدون بار به فروش می رسند که نرخ ارزان تری دارند و تنها می توانید بار دستی داخل کابین هواپیما را به همراه داشته باشید. در این شرایط برای به همراه بردن چمدان باید هزینه ای اضافی با توجه به وزن بار پرداخت کنید. معمولا برخی از ایرلاین ها برای کاهش قیمت بلیط هواپیما از این شیوه استفاده می کنند؛ نهایتاً برای مسافرانی که مدت زمان سفرشان بیشتر است و بار زیادی دارند به صرفه نمی باشد. لذا هنگام خرید بلیط هواپیما باید به این نکته توجه نمایید.

از فرهنگ مردم آلمان تعجب نکنید!
ادامه مطلب

مقدار بار مجاز در کابین هواپیما

 

قوانین بار مجاز در ایرلاین ایران ایر

در پرواز با هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) مقدار بار مجاز در کلاس پروازی اکانومی 30 کیلوگرم و در کلاس پروازی بیزینس 40 کیلوگرم است.

مسافران وفادار هما که دارنده ی کارت نقره ای هستند 40 کیلوگرم و دارندگان کارت طلایی 50 کیلوگرم بار می توانند به همراه داشته باشند.

وزن چمدان همراه داخل کابین در پرواز ایران ایر نباید بیش از 5 کیلوگرم باشد.

ایران ایر برای مسافرانی که بلیط خود را از اروپا خریداری می کنند 10 کیلوگرم بار اضافه ی رایگان در نظر می گیرد.

لازم به ذکر است حداکثر وزن هر چمدان نباید از 23 کیلو بیشتر شود.

 

منبع: https://www.safarme.com/

نظرات کاربران