نکاتی که مهمانداران با نگاه اول درباره مسافران متوجه می شوند

کل : 6

میانگین : 4.5

تاریخ انتشار: سه شنبه, ۲۲ اسفند ۱۳۹۶

نکاتی که مهماندران در سه ثانیه اول درباره مسافران متوجه می شوند

مهمانداران بخاطر تجربیات پروازی زیاد و برخورد با افراد مختلف، تا حد زیادی به حالات و رفتارهای مسافران آشنا هستند. آیا تا به حال با خود فکر کرده اید زمانی که سوار هواپیما می شوید، خدمه پرواز درباره شما چه فکری می کنند؟ به لطف مهماندارانی که تجربیات خودشان را با ما در میان گذاشته اند، می توانیم به این سوال پاسخ دهیم که از لحاظ حرفه ای در ذهن مهمانداران چه می گذرد و در لحظات اول برخورد با مسافران متوجه چه نکاتی می شوند.

مهمانداران

قبل از هر چیز باید بدانید که ما در زمان پرواز، حدود شش تا هفت مایل بالاتر از سطح زمین هستیم و اگر مشکلی ایجاد شود، نمی توانید با پلیس تماس بگیرید. یک مهماندار با 25 سال سابقه پرواز در پاسخ به این سوال که “مهمانداران زمانیکه در لحظه اول به مسافران خوشامدگویی می کنند، چه نکاتی را درباره حالات و رفتارهای آنها متوجه می شوند؟” گفت: “مسئله اصلی این است که چطور از بروز مشکلات هوابرد در طول پرواز جلوگیری کنیم؟ ما به گونه ای آموزش دیده ایم که در چند ثانیه اول اطلاعات کلی درباره مسافران را به دست آوریم.”

در دامه مطلب با سفرمی همراه باشید…

بله هنگامی که سوار هواپیما می شوید، مهمانداران شما را کاملا بالا و پایین می کنند تا بفهمند که:

1. آیا شما مست هستید؟

مهمانداران

مهمانداران در بدو ورود سریعا متوجه اختلالات و حالات غیر عادی مسافران می شوند. آنها خیلی زود افرادی که مست باشند یا مواد مخدر مصرف کرده باشند را تشخیص می دهند. افراد مست و کسانی که در حالت عادی قرار ندارند، واقعا می توانند یک مورد امنیتی محسوب شوند. در صورت بروز مشکل، خدمه پرواز موظف اند که هواپیما را در 90 ثانیه تخلیه کنند. یک مسافر مست یا خیلی بالا، می تواند در مواقع اضطراری برای جان دیگر مسافران خطر آفرین باشد.

با 2 دانشگاه اصلی در شهر پرت استرالیا آشنا شوید!
ادامه مطلب

2. آیا شما فرد قوی هستید؟

مهمانداران

اگر مهمانداران کسی را ببینند که عضلانی، قوی، قدرتمند و از نظر فیزیکی متناسب باشد، چهره او را به خاطر می سپارند و جایی که آن فرد تنومند نشسته است را یاد می گیرند. مهمانداران چنین افرادی را به منزله یک ناجی در نظر می گیرند. مسافران قوی هیکل در شرایط بحرانی و حمله می توانند کمک خوبی برای خدمه باشند. برای مثال: اگر مسافری داد و بی داد کند، از کنترل خارج شود و بخواهد به مهماندار حمله کند، چنین افرادی می توانند به صورت خودجوش وارد عمل شده و او را نجات دهند و یا فرد عصبانی را آرام کنند.

3. آیا شما ناتوانی دارید یا بیمار هستید؟

خدمه پرواز سریعا متوجه ناتوانی ها و بیماری هایی که مسافران از آن رنج می برند، می شوند و این موضوع را با زیر نظر گرفتن حرکات و طرز نشستن و راه رفتن آنها تشخیص می دهند. برای مثال مهمانداران ناتوانی های مسافران که باعث می شود آنها نتوانند در ردیف خروج اضطراری بنشینند را در نظر می گیرند. زیرا افرادی که در این محدوده می نشینند باید از نظر فیزیکی سالم باشند و توانایی بلند کردن اجسام تا وزن 60 پوند را داشته باشند. همچنین، مهمانداران به خوبی بررسی می کنند که آیا کسی که در نزدیکی خروج اضطراری نشسته است می تواند یک در سنگین را باز کند یا خیر؟

مهمانداران

از آنجایی که همه در فضایی بسته هستیم، بنابراین ممکن است بیماری یک فرد به افراد دیگری که در هواپیما حضور دارند منتقل شود. در فضای بسته ی هواپیما سالمندان، افراد بالغ و کودکان همه در کنار هم هستند. مراقبت های پزشکی در ارتفاع 35000 پا کار آسانی نیست. مهمانداران در عملیات احیای قلبی و ریوی آموزش دیده اند تا در صورت بروز چنین اتفاقاتی بتوانند برای بازگرداندن بیمار به زندگی اقدامات لازم را انجام دهند.

چرا برج پیزا کج است ؟
ادامه مطلب

4. آیا شما انگلیسی صحبت می کنید؟

مهمانداران

اگر مسافران انگلیسی بلد نباشند، نمی توانند توصیه های ایمنی که اعلام می گردند را متوجه شوند. و همچنین، نمی توانند دستورالعمل هایی که درباره خروج اضطراری نوشته شده است را بخوانند.

مهمانداران به سرعت متوجه خواهند شد که

5. آیا شما تجربه هوانوردی دارید یا خیر؟

مهمانداران

مهمانداران در تلاش هستند تا بفهمند که آیا در میان مسافران هواپیما کسی هست که در زمینه هوانوردی تجربه کاری داشته باشد؟ مهمانداران دوست دارند که افراد آموزش دیده ای که تجربه کاری در زمینه هوانوردی دارند، در پرواز حضور داشته باشند تا در موقعیت های اورژانسی بتوانند امدادهای پزشکی، مکانیکی و … بدهند. این افراد بسیار ارزشمند هستند و از این رو مهمانداران به خوبی جایگاه این افراد را به خاطر می سپارند.

6. آیا شما فرد مشکوکی هستید؟

مهمانداران

فراتر از تمام موارد خاصی که ذکر کردیم، خدمه پرواز باید در مدت زمان کوتاهی متوجه شوند که آیا رفتار شما شک برانگیز است یا نه؟ مهمانداران با استفاده از تجربیات بلند مدتی که به دست آورده اند، به طور غریزی می توانند تشخیص دهند که فردی مشکوک است یا خیر..

 

نظرات کاربران