ناوگان ایرلاین

میانگین عمر ناوگان هوایی ایرلاین های دنیا چقدر است؟

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: شنبه, ۱۲ اسفند ۱۳۹۶

میانگین عمر ناوگان ایرلاین های مختلف دنیا

عمر ناوگان ایرلاین ها یکی از مهم ترین فاکتورها در هنگام سفر برای انتخاب بهترین هواپیمایی موجود است. آیا می دانید کدام ایرلاین ها دارای تازه نفس ترین هواپیما هستند و کدام یک ار خصوط هوایی با قدیمی ترین هواپیماها پرواز می کنند؟ یک سازمان مستقر در سوئیس ” Ch-aviation” که متخصص ارائه خدمات هواپیمایی به روز می باشد، از متوسط عمر ناوگان ایرلاین های مختلف دنیا پرده برداشته است. برای یافتن پاسخ این سوال با سفرمی همراه باشید…

ناوگان ایرلاین ها

آمارها حاکی از آن است که در منطقه استرالیا، ایرلاین ویرجین استرالیا (virgin Australia) با لبخند عرض اندام می کند. همچنین، ایرنیوزلند، ایر تاهیتی نوی (Air Tahiti Nui) و شرکت ترنس تاسمن (trans-Tasman) زیر مجموعه ایرلاین کانتاس مستقر در آکلند نیز در وضعیت خوبی قرار دارند.

ناوگان ایرلاین ها

جوان ترین ناوگان هوایی

با این وجود، جایگاه نخست از نظر جوان ترین ناوگان هواپیما در جهان به نروژین ایر یو کی (Norwegian UK) می رسد. متوسط عمر هواپیمایی نروژین ایر بریتانیا زیر یک سال است. رقبای این ایرلاین راه سختی در پیش دارند.

ناوگان ایرلاین ها

ایرلاین های جوان دنیا که عمر ناوگان هوایی آنها زیر 2 سال است.

در این رتبه بندی دو ایرلاین چینی: هواپیمایی رنگارنگ گوئیژو (Colorful Guizhou Airlines) و لونگ ایر (Loong Air) در کنار یورو وینگز آلمان (Eurowings) و خطوط هوایی سوئیس گلوبال (Swiss Global Air Lines) قرار دارند.

نوگان ایرلاین ها

به نقل از توماس جَگر مدیر عامل شرکت “ch-aviation” : داده های ما به وضوح نشان می دهد که طی چند سال گذشته رشد چشمگیری در اروپا و آسیا دیده می شود. همچنین، شرکت های تازه کار چینی توانسته اند به جایگاه خوبی در زمینه دست یابند.

آلبانی کجاست؟
ادامه مطلب

قدیمی ترین ناوگان هوایی

این در حالیست که آفریقا و آمریکای شمالی برای قدیمی ترین ناوگان هوایی در حال ستیز هستند. در صدر این فهرست، ایرلاین کنیایی فلای ساکس ((Fly SAX قرار دارد که میانگین سن هواپیماهای آن بالای 36 سال است. بعد از آن ایرلاین کانادایی “Nolinor Aviation” و ایرلاین کنیایی اکسپرس ایرویز (African Express Airways)، وسترن ایر باهاما (Western Air Bahamas) و ایرلاین کانادایی (Pacific Coastal Airlines) می آیند.

ناوگان ایرلاین ها

توماس اظهار داشت: بدیهی است که درمورد کانادا و کنیا شاهد داستان کاملا متفاوتی هستیم. هر دو دارای ایرلاین های کوچکی هستند که در مناطق دورافتاده سرویس دهی می کنند. بسیاری از ایرلاین های آفریقایی که در صدد توسعه کار خود هستند، سرمایه کافی برای ثبت برندهای جدید ندارند.

با توجه به این نکات جوان ترین ناوگان هر قاره متعلق به ایرلاین های زیر است:

 • آفریقا: رواندایر (RwandAir)

  ناوگان ایرلاین ها

 • آسیا: خطوط هوایی رنگارنگ گوئیژو (Colorful Guizhou Airlines)

 • اروپا: ایرلاین نوروژین یو کی (Norwegian UK)

  ناوگان ایرلاین ها

 • آمریکای شمالی: وست جت انکور (WestJet Encore)

  ناوگان ایرلاین ها

 • اقیانوسیه: ایر تاهیتی (Air Tahiti)

  ناوگان ایرلاین ها

 • آمریکای جنوبی: کونویاسا (Conviasa)

  ناوگان ایرلاین ها

در این بین شرکت هواپیمایی نوروژین یو کی (Norwegian UK) با 5 فروند هواپیما که عمر آنها زیر یک سال است، دارای جوان ترین ناوگان هوایی می باشد. ایرلاین جت وست انکور (WestJet Encore) با داشتن 40 هواپیما که متوسط عمر آنها به 2 سال می رسد، در رده های بعدی قرار می گیرد.

در قاره اقیانوسیه متوسط سن 10 فروند از هواپیماهای ایرلاین ایر تاهیتی به 4 سال می رسد. ایرلاین کونویاسا 9 هواپیمای 4 ساله دارد. همچنین، متوسط عمر 12 فروند از هواپیماهای ایرلاین رواندایر به زیر 5 سال می رسد.

ناوگان ایرلاین ها

قدیمی ترین ناوگان هوایی با متوسط عمر 36 سال از 5 فروند هواپیما متعلق به شرکت هواپیمایی فلای ساکس می باشد که در آفریقا سرویس دهی می کند. پس از آن ایرلاین نولینور با 34 سال، اکسپرس ایرویز آفریقا با 32، وسترن ایر باهاما با 29 سال و پسیفیک کوستال ایرلاینر با 28 سال صاحبین قدیمی ترین ناوگان هوایی در میان ایرلاین های دنیا می باشند.

شرکت سوئیسی “Ch-aviation” مدعی است که بزرگترین و جامع ترین پایگاه داده های B2B در جامعه هواپیمایی می باشد که اطلاعات دقیق در مورد ناوگان، هواپیما، سرمایه داران این صنعت، مشتریان، مسیرهای هوایی و اطلاعات برنامه پروازی سراسر جهان را ارائه می دهد.

همچنین، متوسط عمر ناوگان ایرلاین قطر 6 سال

ناوگان ایرلاین ها

متوسط سن ناوگان ایرلاین امارات 5 سال

ناوگان ایرلاین ها

میانگین عمر ناوگان ایرلاین الاتحاد 6 سال

ناوگان ایرلاین ها

متوسط سن ناوگان ایرلاین ترکیش 6 سال

ایرلاین ترکیش

متوسط سن ناوگان ایرلاین ارزان قیمت ایرآسیا 5 سال

ناوگان ایرلاین ها

میانگین عمر ناوگان ایر ایندیا (air india) 7 سال

ناوگان ایرلاین ها

و

ناوگان ایرلاین ها

متوسط عمر ناوگان ایرلاین ایران ایر 22 سال می باشد.

 

 

 

نظرات کاربران