هایپرلوپ امارات

سفر از دبی به ابوظبی در 12 دقیقه

کل : 1

میانگین : 5

تاریخ انتشار: سه شنبه, ۸ اسفند ۱۳۹۶

سفر از دبی به ابوظبی در 12 دقیقه

هایپرلوپ امارات (UAE Hyperloop) نوع جدیدی از وسایل حمل و نقل سریع السیر است که مسافران را تنها در 12 دقیقه از دبی به ابوظبی می رساند. شرکتی که قرار است هایپرلوپ امارات متحده عربی را راه اندازی کند، اطلاعات و تصاویری از این وسیله نقلیه شگفت انگیز را منتشر کرده است.

هایپرلوپ امارات

با سفرمی همراه باشید…

طرح اولیه از واگن های لوکس هایپرلوپ به تازگی در دبی رونمایی شد. طی کردن مسافت بین ابوظبی و دبی به طور معمول 90 دقیقه طول می کشد اما هایپرلوپ این مسافت را در عرض 12 دقیقه طی می کند. هر واگن ظرفیت حمل 10 نفر را دارد. این سیستم حمل و نقل سریع السیر می تواند در هر ساعت حدود 10 هزار نفر را در این دو مسیر جا به جا کند.

هایپرلوپ امارات

شرکت “hyperloop one” مستقر در لس آنجلس قصد دارد اولین سیستم عملیاتی هایپرلوپ در جهان را معرفی کند. با استفاده از این هایپرلوپ مسافران می توانند در اسرع وقت و با سرعت 1200 کیلومتر در ساعت بین دبی و ابوظبی رفت و آمد کنند.

هایپرلوپ امارات

این درحالیست که حداکثر سرعت هواپیمای بوئینگ 747 825 کیلومتر در ساعت می باشد. این یعنی با استفاده از هایپرلوپ امارات سفر از دبی به ابوظبی تنها 12 دقیقه طول خواهد کشید.

هایپرلوپ امارات

سال گذشته، در کنفرانس ریل خاورمیانه دبی، رابرت لوید (Rob Lloyd) مدیر عامل شرکت هایپرلوپ وان ” Hyperloop one” توضیح داد: ساخت و ساز اولین هایپرلوپ در صحرای نوادا (Nevada) که در فاصه 30 دقیقه ای با لاس وگاس قرار دارد، روند رو به رشدی دارد.

از هندوستان تا هلند، دنیایی مملو از جادوی رنگ
ادامه مطلب

هایپرلوپ امارات چه زمانی راه اندازی خواهد شد؟

هایپرلوپ امارات قرار است تا 4 سال آِینده برای جابجایی مسافران راه اندازی شود.

هایپرلوپ امارات چگونه کار می کند؟

هایپرلوپ امارات

بیجارک اینجلز (Bjarke Ingels) بنیانگذار “BIG” شرکت طراحی که بر روی پروژه کار می کند، اظهار داشت: سیستم حمل و نقل هایپرلوپ می تواند راه های حمل ونقل در سراسر جهان را تغییر دهد.

سفر کردن با حداکثر سرعت چه احساسی می تواند داشته باشد؟

هایپرلوپ امارات

ما به سوی آینده ای در حال حرکت هستیم که تصویر ذهنی مان از آن باید به طور کامل دوباره سازی شود. زیرا درک همیشگی ما از دوری و نزدیکی و زمان و فضا با این شکل جدید از سفر برای همیشه تغییر می کند.

شکل ظاهری هایپرلوپ امارات

هایپرلوپ دسته ای از کابین های کوچک (به جای یک قطار بزرگ) خواهد بود که طبق درخواست مسافران کار می کنند. شما هر زمان که بخواهید می توانید سوار شوید و دقیقا به ایستگاه مورد انتخاب شما می رود.

هایپراوپ امارات

هایپرلوپ از لوله های تونلی بزرگی تشکیل شده است که بین مقاصد مختلف رفت و آمد می کند. کابین ها درون این لوله ها قرار گرفته اند. فضای اصلی داخل تونل کنترل می شود و تنها مقدار کمی هوا در آن وجو دارد. این قطارهای کوچک از یک طرف به طرف دیگر حرت می کنند. خیلی خیلی سریع، درست مثل رها شدن تیر از تفنگ. شرکت ویرجین مسئولیت اجرای این طرح را بر عهده دارد.

هایپرلوپ امارات

ایستگاه های مهم هایپرلوپ امارات

هایپرلوپ امارات

این طرح نشان می دهد که  شرکت هایپرلوپ وان در نظر دارد این بار دو شهر مهم امارات را که 150 کیلومتر از هم فاصله دارند که به یکدیگر متصل کند. نقشه این سیستم نشان می دهد که هایپرلوپ امارات فرودگاه دبی، برج خلیفه، دبی مارینا، فرودگاه آل مکتوم، فرودگاه ابوظبی و مرکز ابوظبی (با مسیرهای فرعی به بنادر بزرگ) را به یکدیگر وصل می کند.

از دانشگاه‌های ایالت مونتانا چه میدانید؟
ادامه مطلب

 

 

نظرات کاربران