گران ترین پاسپورت دنیا

گران ترین پاسپورت دنیا

کل : 4

میانگین : 4.75

تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۲۷ دی ۱۳۹۶

گران ترین پاسپورت های جهان

آیا می دانید گران ترین پاسپورت جهان متعلق به کدام کشور است؟

پاسپورت یا همان گذرنامه، یکی از اسناد مهم صادر شده توسط دولت برای تایید هویت و ملیت دارنده ی آن در سفرهای بین المللی است. پاسپورت در بر دارنده ی اطلاعات شناسایی شخص از قبیل نام و نام خانوادگی، محل و تاریخ تولد و اطلاعات شخصی دیگر است. گذرنامه از املاک دولتی بشمار می رود و در هر زمان به خواست دولت می تواند باطل شود. برای خروج از کشور و ورود به کشوری دیگر هر شخصی نیازمند گذرنامه و البته ویزای کشور مقصد می باشد. هر کشوری دارای قوانین خاص خود برای صدور پاسپورت است. برای دریافت پاسپورت باید مبلغی را طبق قانون کشور پرداخت نمایید. هر یک از کشورها برای صدور ویزا مبالغ مختلفی از 15 دلار گرفته تا بیش از 250 دلار دریافت می کنند.

گران ترین پاسپورت دنیا در ادامه همراه با سفرمی معرف حضورتان می گردد.

 

پاسپورت ترکیه گران ترین پاسپورت جهان

گران ترین پاسپورت دنیا متعلق به کشور همسایه ی ایران، ترکیه است. تقاضای بیش از حد دریافت گذرنامه توسط شهروندان ترکیه موجب شد، پاسپورت ترکیه تبدیل به گران ترین پاسپورت دنیا شود. گذرنامه ی ترکیه توسط پلیس یا سفارت جمهوری ترکیه صادر می شود. در سال 2015 هزینه ی صدور پاسپورت حدود 251 دلار یا حداقل دستمزد برای 95 ساعت کاری بود. این گذرنامه با 10 سال اعتبار صادر می شود. در سال 2017 صدور پاسپورت ترکیه با 5 سال اعتبار 268 دلار هزینه دربر داشت. همچنین مسافران باید مبلغی را برای عوارض خروج از کشور پرداخت نمایند. قابل توجه است که خدمه ی هواپیما و کشتی و افرادی که دو ملیتی هستند از پرداخت عوارض خروج از کشور معاف می باشند.

13 دلیل برای نحس بودن عدد 13
ادامه مطلب

گران ترین پاسپورت جهان

 

پاسپورت استرالیا

گذرنامه استرالیا دومین پاسپورت گران قیمت دنیا محسوب می گردد که توسط وزارت امور خارجه و تجارت در داخل و خارج از استرالیا صادر می شود. پاسپورت استرالیا در میان گران ترین پاسپورت های دنیا قرار دارد. در سال 2018 هزینه ی صدور پاسپورت استرالیایی با 10 سال اعتبار برای افراد بالاتر از 16 سال 282 دلار است. این مبلغ برای مسافران کثیرالسفر بیشتر تمام می شود. دارندگان پاسپورت استرالیا برای سفر به خارج از کشور مستلزم دریافت ویزای کشور مقصد هستند.

پاسپورت استرالیا

 

پاسپورت سوئیس

گذرنامه سوئیس در رده ی سومین پاسپورت گران قیمت دنیا قرار می گیرد و برای تسهیل سفرهای برون مرزی شهروندان سوئیس صادر می شود. پاسپورت جدید دارای 40 صفحه می باشد، در حالیکه در گذشته 32 صفحه داشت. گذرنامه سوئیس به طور انحصاری بیومتریک است و دارندگان این پاسپورت می توانند بدون ویزا به امریکا سفر کنند. در سال 2015 هزینه ی صدور پاسپورت سوئیس با 10 سال اعتبار 159 دلار تمام می شد. گذرنامه سوئیس به 4 زبان رسمی کشور سوئیس چاپ می شود: آلمانی، فرانسوی، ایتالیایی و رومانش (یکی از زبان های رسمی کشور سوئیس).

پاسپورت سوئیس

 

  • نمودار گران ترین پاسپورت های دنیا

 

گران ترین پاسپورت دنیا

نظرات کاربران