گم شدن چمدان

توصیه هایی در مورد گم شدن چمدان در پرواز

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: پنجشنبه, ۱۰ اسفند ۱۳۹۶

گم شدن چمدان در پرواز

گم شدن چمدان توسط ایرلاین تجربه ای وحشتناک است. ممکن است در سال گم شدن چمدان برای هزاران مسافر اتفاق بیفتد. اما حال سوال این است که در صورت گم شدن چمدان چه اقداماتی باید انجام دهیم. متاسفانه مساله ی گم شدن چمدان با توجه به ایرلاینی که با آن سفر کرده اید و شرایط مختلف متفاوت می باشد. برای کمک به حل این مشکل، ما با در نظر گرفتن شرایط مختلف تمام نکاتی که باید از آن ها مطلع باشید و توصیه های لازم در مورد گم شدن چمدان در پرواز را برایتان خواهیم گفت.

در ادامه با سفرمی همراه باشید تا از توصیه هایی در مورد گم شدن چمدان مطلع گردید.

گم شدن چمدان در پرواز

 1. اگر چمدان در پرواز آسیب ببیند ایرلاین باید هزینه ی تعمیر آن را بپردازد

در صورتی که چمدان هر گونه آسیبی ببیند ایرلاین وظیفه دارد هزینه ی تعمیر آن را بپردازد. اگر هم قابل تعمیر نباشد ایرلاین موظف است تمام هزینه ی چمدان را پرداخت کند. همچنین اگر وسایل داخل چمدان آسیب ببیند یا گم شود و اگر بتوانید ثابت کنید که پیش از پرواز در چمدان موجود و سالم بوده می توانید از ایرلاین خسارت بگیرید.

چمدان

 1. اگر چمدان با تاخیر رسید

اغلب تاخیر در رسیدن چمدان می تواند نشانه ی گم شدن چمدان باشد. از آنجایی که ایرلاین ها به نحو فزاینده ای داری سیستم پیچیده برای جا به جایی چمدان ها و پیگیری چمدان های گم شده دارند، چند ساعتی زمان می برد. گاهی اوقات چمدان ها اشتباهاً به پروازهای دیگر منتقل می شوند. حتی اگر پرسنل ایرلاین گفتند که چمدانتان در پرواز بعدی است از آن ها بخواهید که گزارش مکتوب به شما بدهند. فراموش نکنید شماره تماس فرد مسئول را برای پیگیری وضعیت بارتان بگیرید.

در زندگی خصوصی خلبانان چه می گذرد؟
ادامه مطلب

با این وجود شما نیازمند ثبت وقایع هستید، به معنای دیگر پیش از پرواز از چمدان و محتویات آن عکس بگیرید. داشتن عکس بهتر از این است که شکل ظاهری چمدانتان را به مسئولان شرح دهید.

اطلاعات چمدان گم شده

 1. پشت بلیط هواپیما را بخوانید

برخی از ایرلاین ها پشت بلیط هواپیما حداکثر مبلغ پرداختی چمدان گم شده را بابت پرداخت جریمه به مسافر مکتوب کرده اند. به این مفهوم که اگر حداکثر مبلغ جریمه 200 دلار باشد و مبلغ وسایل چمدان گم شده در پرواز بیش از آن باشد، دچار مشکل خواهید شد.

توصیه هایی درباره ی چمدان گم شده در پرواز

 1. خودتان را برای مذاکره در مورد گم شدن چمدان در پرواز آماده کنید

به طور کلی شما حق دارید بابت گم شدن چمدان در پرواز هزینه ای معقول را درخواست نمایید. در گذشته، پیش از اینکه قانون پرداخت جریمه توسط ایرلاین به مسافر تصویب شود، ایرلاین ها تنها مبلغ ناچیزی را به مسافر پرداخت می کردند. با وجود اینکه امروزه ایرلاین ها جریمه ی گم شدن چمدان را پرداخت می کنند اما نیازمند رسید برای اثبات مقدار خسارت وسایل گم شده ی خود هستید. در خارج از ایران پروازهای داخلی موظف هستند برای هر چمدان گم شده ی مسافر حداکثر 3400 دلار خسارت بپردازند.

گم شدن چمدان

 1. جریمه ی گم شدن چمدان در پروازهای بین المللی متفاوت است

جریمه ی گم شدن چمدان در سفرهای رفت و برگشت بین المللی که از ایالات متحده ی امریکا آغاز می شوند (سفرهای یک طرفه بین امریکا و مقاصد بین المللی و سفرهای دو طرفه بین المللی)، محدودیت های مختلفی دارند. این محدودیت ها توسط کنوانسیون مونترال تعیین می گردند.

هتل سنتی کهن کاشانه یزد
ادامه مطلب

چمدان گم شده در پرواز

 1. تحویل چمدان با تاخیر رایگان نمی باشد

تصور نکنید پس از اینکه چمدان گم شده را بیابند رایگان تحویلتان می دهند. ابتدا از ایرلاین سوال کنید و با آن ها در این ارتباط مذاکره کنید.

گم شدن چمدان

 1. اگر چمدان گم شود و دیگر پیدا نشود باید یک دعوی تنظیم کنید

پس از گم شدن چمدان در پرواز باید یک دعوی برای دریافت خسارت تنظیم کنید. ایرلاین موظف است هر طور که شده چمدان را پیدا کند و تحویل مسافر دهد تا مجبور به پرداخت جریمه نشود. اما اگر ایرلاین به طور رسمی ادعا کند که چمدان پیدا نخواهد شد باید هزینه را بپردازد. بر اساس آخرین گزارش از مسافران هوایی در میان 1000 مسافر تنها 2.9 درصد از چمدان ها به درستی تحویل مسافران نشده اند؛ این آمار شامل چمدان های گم شده، خسارت دیده و با تاخیر رسیده می باشد.

معمولا تنظیم دعوی برای گم شدن چمدان شامل پر کردن فرم و ضمیمه کردن جزئیات موجود در چمدان است.

چمدان گم شده در پرواز

 1. این را بدانید که مبلغ کامل گم شدن چمدان را دریافت نخواهید کرد

ایرلاین ها تنها هزینه ای جزئی برای گم شدن چمدان پرداخت خواهند کرد؛ مگر اینکه بتوانید اثبات کنید وسایل گم شده برند و نو بوده اند. باز هم با این وجود ایرلاین مقدار ناچیزی از مبلغ آن را پرداخت خواهد کرد.

بار گم شده

 1. مبلغ بالایی درخواست نکنید

اگر ایرلاین تصور کند که برای درخواست مبلغ غرامت گم شدن چمدان اغراق کرده اید، احتمال می رود از پرداخت آن خودداری نماید. در این صورت ایرلاین درخواست رسید و یا سندی معتبر برای اثبات مبلغ ارزش وسایل چمدان گم شده خواهد کرد. بنابراین خود را برای اثبات ارزش چمدانتان آماده کنید.

قوانین عجیب و غریب سوئیسی ها
ادامه مطلب

بار گم شده در پرواز

 1. صبور باشید

ممکن است تا دریافت جریمه ی گم شدن چمدان مجبور باشید چند ساعت و یا حتی چند ماه صبر کنید. بعضی از ایرلاین ها به جای پول نقد ووچر سفر بیش از ارزش آن مبلغ به مسافر می دهند. اما باید اطمینان یابید که ووچر سفر دارای محدودیت نباشد.

برای خرید بلیط چارتر و رزرو هتل آنلاین به سفرمی، حامی گردشگری در ایران مراجعه کنید.

نظرات کاربران

 1. سلام بنده با هواپیمایی ماهان به اتفاق همسرم روز اول دی ماه۹۷ساعت حدود ۹شب از نجف به تهران رسیدم ولی متاسفانه چمدان بنده مفقوطی بود از اول هم بای نقاله همسرم ایستاده بود این چمدان ۲۱کیلو بود و۱۷ کیلو بار ما بدستمان رسیدنا گفته نماند تشکیل پرونده هم دادیم .امروز ۱۳ دی ماه است دریغ از تلفن از شرکت ماهان …..عاجزانه تقاضای رسیدگی دارم …ممنونم