غذای هواپیما

غذای هواپیما ممنوع ؛ معرفی 10 غذا

کل : 9

میانگین : 4.56

تاریخ انتشار: یکشنبه, ۱۸ فروردین ۱۳۹۸

غذای هواپیما یا غذا و تنقلاتی که از خانه به همراه آورده اید تا در طول پرواز نوش جان کنید، ممکن است حسابی شما را به دردسر بیندازد! اگر شما از آن دسته افرادی هستید که سالیانه، سفرهای بسیاری را با هواپیما تجربه می کنید، حتما تا به حال برای تان اتفاق افتاده که پس از خوردن غذایی، درون هواپیما احساسی بد را تجربه کنید. فرقی نمی کند شما غذای هواپیما را در طول پرواز نوش جان کنید یا که از خانه غذا، ساندویچ یا تنقلاتی را برای سفر به همراه داشته باشید! نکته ی مهم آن است که بسیاری از غذاهایی که در طول پرواز میل می کنید، در نهایت یا سلامتی شما را خدشه دار می کند و یا منجر به اذیت شدن مسافر صندلی بغلی تان می شود! در ادامه این 10 غذای هواپیما ممنوع را معرفی می کنیم.

معمولا شرکت های هواپیمایی نیز این موضوع را در نظر می گیرند و از سرو کردن بعضی از غذاها خودداری می کنند. شرکت بسته به نوع بلیط هواپیما و درجه آن خدمات متنوعی دارند. غذا نیز جزو همین خدمات به حساب می آید. بلیط های فرست کلاس و بیزنس کلاس بهترین خدمات و بیشترین تنوع غذایی را شامل می شود و برعکس بلیط های اکونومی کمترین خدمات را دارد. در هر صورت، در تمام پروازها از مسافرین پذیرایی می شود. پروازهای اکونومی معمولا غذاهای سرد و بسته بندی سرو می شود اما در پروازهایی با کلاس بالاتر چندین غذا تهیه شده است. البته تمام آن ها نکات مهم غذایی را رعایت کرده اند.

غذای هواپیما

غذای هواپیما ممنوع

غذای هواپیما ممنوع ، تخم مرغ و تن ماهی

تخم مرغ و اکثر غذاهایی که با تخم مرغ درست می شوند یا که تن ماهی جزو غذاهایی هستند که بهتر است از خوردن آنها در هواپیما اجتناب کنید! به محض آنکه شروع به خوردن این نوع غذاها بکنید تمام کابین هواپیما، مملو از بوی ناخوشایند تخم مرغ می شود که قطعا برای هیچکدام از مسافران خوشایند نخواهد بود!

شگفت انگیزترین باغ های مخفی در سراسر دنیا
ادامه مطلب

غذاهای با تخم مرغ و تن ماهی

غذاهای نمکی

غذای هواپیما می تواند طیف وسیعی از غذاهای نمکی را شامل شود که خوردن آن ها ممکن است حال شما را بد کند! در صورتی که غذاهای نمکی و شور را با سطح بالای سدیم نوش جان کنید ممکن است در پایان سفر با پاهایی متورم و پف کرده مواجه شوید! غذای هواپیما اگر از نوع نمکی و شور باشد تا پایان پرواز باعث تشنگی شما شده تا به طور مرتب درخواست آب نوشیدنی کنید!

غذاهای نمکی

بوریتو، غذای هواپیما ممنوع

بوریتو با ظاهر جذاب و مزه ی خوشمزه اش ممکن است هوس انگیز باشد! اما به شما پیشنهاد می کنیم اگر بوریتو غذای هواپیما شماست از خوردن آن اجتناب کنید. مواد غذایی موجود در بوریتو شکم شما را تا حد بسیاری ناراحت می کند. لوبیا و پیاز موجود در بوریتو حجم بسیاری از گاز را در روده ی شما آزاد خواهد کرد که ممکن است برایتان بسیار اذیت کننده باشد! همچنین گوشت داخل بوریتو از آنجایی که جزو غذاهای دیر هضم است مصرفش در طول سفر با هواپیما توصیه نمی شود.

بوریتو

سالامی

اگر در فکر آن هستید که ساندویچ سالامی آماده کنید و در طول پرواز نوش جان کنید، بهتر است منصرف شوید! اگر در غذای هواپیما هم سالامی وجود داشت از خوردن آن اجتناب کنید. زیرا ممکن است در طول پرواز باعث حساسیت و آلرژی شما شود. جالب است بدانید که سالامی غذایی آلرژی زا و چربی است که به احتمال زیاد تخت تاثیر فشار زیاد کابین، سینوزیت شما را تشدید کرده و باعث به راه آمدن آب بینی تان می شود!

 سالامی

آب شرب داخل هواپیما، غذای هواپیما ممنوع

ممکن است بگویید که آب شرب یا شیر داخل هواپیما را نمی خورید، اما لازم است به شما یادآوری کنیم که چای و قهوه ای که برای شما سرو می شود با آب شیر درست است! دستگاه های آب سرد کن و سیستم های آبرسانی محل ایده آلی برای رشد انواع باکتری هاست و بهتر است بدانید که سالیانه تنها یکبار تمیز می شوند! آب شیر با آنکه جزو غذاهای هواپیما نیست اما بهتر از نوشیدن آن اجتناب کنید زیرا براساس آزمایش های صورت گرفته ممکن است منجر به بیماری شود.

سفر به بلاروس، کشور هزار دریاچه ای
ادامه مطلب

آب شرب داخل هواپیما

 ماست

ماست می تواند یکی از گزینه های موجود به عنوان غذای هواپیما باشد که بسیار هم خوشمزه است؛ اما همین غذای ساده می تواند به مشکلی ناگوار تبدیل شود! ظروف پلاستیکی هنگامی در هواپیما هستند همچون بادکنک باد می کنند و درست زمانی که بخواهید روکش پلاستیکی ماست را باز کنید، با فوران ماست بر روی لباس های خود و مسافر صندلی بغلی مواجه خواهید شد. بنابراین به هنگام باز کردن فویل آلومینیومی یا پلاستیکی ماست، حسابی دقت نمایید!

غذای هواپیما

آدامس، غذای هواپیما ممنوع

شاید از نظر شما آدامس خوردنی مناسبی در طول پرواز باشد. شما نه فضای کابین را آلوده می کنید و نه غذای غیرقابل هضمی را می خورید. آدامس حتی در برخی موارد باعث کم شدن استرس شما در طول پرواز هم می شود. اما به نظرتان به چه دلیل آدامس در لیست ما جزو 10 غذای هواپیما است که از خوردن آن باید اجتناب کنید؟ تحقیقات نشان داده که جویدن آدامس در طولانی مدت باعث نفخ شما می شود و حسابی سیستم بدنتان را به هم می ریزد. حتی در برخی مواقع افراد با جویدن آدامس در طولانی مدت دچار اسهال هم می شوند! شما که نمی خواهید در طول پرواز مدام از صندلی تا سرویس بهداشتی هواپیما در رفت و آمد باشید؟

آدامس

چیپس، اسنک و چیتوز

شنیدن صدای خش خش خورد شدن چیپس شاید آخرین چیزی باشد که مسافر کنار دستی شما بخواهد بشنود! پس بهتر است از خوردن چیپس داخل هواپیما صرف نظر کنید به خصوص وقتی کسی کنارتان نشسته است.

چیپس، اسنک و چیتوز

قهوه و نوشیدنی گازدار

صرف نظر از آنکه قهوه با آب شیر داخل هواپیما درست می شود و ممکن است باعث بیماری تان شود، بهتر است از نوشیدن آن صرف نظر کنید. اگر در میان غذای هواپیما قهوه نیز قرار داشت از خوردن آن اجتناب کنید زیرا با عوارض بسیاری که در بر دارد، شما را حسابی کلافه خواهد کرد. نوشیدن قهوه تا حد بسیاری مثانه را تحریک می کند و بدون شک هیچکس نمی خواهد در طول پرواز مدام به سرویس بهداشتی برود! همچنین مصرف قهوه باعث کم آبی بدن و کم خوابی نیز می شود که همگی باعث می شوند تا تجربه ای ناخوشایند از پرواز در ذهن ثبت نمایید.

اصطلاحات رایج در صنعت هتلداری
ادامه مطلب

قهوه و نوشیدنی گازدار

سیب و پرتقال از جمله غذای هواپیما ممنوع

غذای هواپیما می تواند شامل انواع میوه ها باشد. میوه هایی هوس انگیز که به شما چشمک می زنند! اما اگر در میان میوه ها سیب و پرتقال وجود دارد بهتر است از خوردن آنها اجتناب کنید. فیبر موجود در سیب می تواند منجر به ایجاد گاز در روده ی شما شود و شکمتان را حسابی به غار و غور بیندازد! در حالی که اسیدیته موجود در پرتقال و آب پرتقال می تواند باعث سوزش در معده تان شود.

سیب و پرتقال

نظرات کاربران