لوکس‌ترین هواپیماهای شخصی

لوکس‌ترین هواپیماهای شخصی جهان

کل : 51

میانگین : 3.98

تاریخ انتشار: یکشنبه, ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۶

10 نمونه از لوکس‌ترین هواپیماهای شخصی جهان

تا همین چند دهه اخیر، فرصت پرواز بوسیله یک هواپیما یک امتیاز شگفت‌انگیز محسوب می‌شد و افراد می‌توانستند با دوستان و یا اعضای خانواده خود مدام از این وسیله استفاده کنند. معمولاً، تنها افرادی که قادرند تقریباً هر هفته با هواپیما سفر کنند، افراد مشهور، مقامات منتخب، و نیز افراد بسیار ثروتمند هستند. در گذشته، سفرهای هوایی تنها شیوه در دسترس جابجایی، برای سطح متوسط مردم محسوب نمی‌شد. اما در چند سال اخیر، شرایط به سرعت تغییر کرد. در پی جنگ جهانی دوم، میزان سفرهای هوایی بوسیله هواپیماهای جت افزایش یافت و امروزه سفر با این هواپیماها یکی از رایج‌ترین شیوه‌های سفر به هر نقطه از جهان محسوب می‌شود.

سالانه میلیون‌ها مسافر برای جابجایی از نقطه‌ای به نقطه ى دیگر از سفرهای هوایی استفاده می‌کنند، اما وقتی که از سفرهای هوایی امروزی صحبت به میان می‌آید، معمولاً اذهان به سمت هواپیماهای مسافربری درجه دو با ده‌ها و یا گاهی اوقات صدها مسافر دیگر در یک هواپیما معطوف می‌شود. اگرچه امروزه شاهد تکامل و پیشرفت سفرهای هوایی هستیم، اما با این حال همچنان هواپیماهای شخصی جت به افراد ثروتمند و یا افراد مشهور تعلق دارد.

بعضی از هواپیماهای شخصی جت، به لحاظ اندازه بسیار بزرگ و بعضی دیگر نیز کوچک هستند، اما همه آن‌ها هواپیماهای لوکسی محسوب شده و مسافران خود را در فضایی همچون محیط یک خانه از محلی به محل دیگر جابجا می‌کنند. به طور کلی، هزاران هواپیمای شخصی و لوکس جت وجود دارد که صرفاً برای کاربرد شخصی ساخته شده‌اند. در فهرست زیر، سفرمی شما را با ده نمونه از لوکس‌ترین و گران‌قیمت‌ترین هواپیماهای شخصی جت آشنا می‌کند. البته این فهرست بر اساس اطلاعات در دسترس تهیه شده است و ممکن است هواپیماهای لوکس‌تر دیگری نیز در جهان وجود داشته باشد که ما از آن اطلاعی نداریم.

به عبارت دیگر، هواپیماهای شخصی، که در فهرست زیر به معرفی آن‌ها خواهیم پرداخت، در واقع 10 هواپیمای لوکس جهان محسوب می‌شود که صاحبانشان، آن‌ها را به جهانیان معرفی کرده‌اند – و بسیاری نمونه دیگر نیز وجود دارد که دارندگانشان، آن‌ها را (برای مثال در پایانه سوئیت شخصی لاکس (LAX)) از چشم دیگران پنهان کرده‌اند. البته فراموش نکنید که هواپیماهای جت دیگری بسیار شبیه به این نمونه‌ها ساخته شده و در معرض فروش قرار دارند، پس سعی کنید پول بیشتری پس‌انداز کنید.

 

  1. داسو فالکون 900 (Dassault Falcon 900)

هواپیمای داسو فالکون 900 نه تنها بسیار لوکس، بلکه هواپیمای بسیار سریع و شیکی نیز هست. این هواپیما از قابلیت پرواز با سرعت‌های بالا و نزدیک به ششصد مایل در ساعت آن هم در درجه حرارت بسیار زیاد برخوردار است. از ویژگی‌های بارز این هواپیمای جت آن است که مصرف سوخت آن در مقایسه با سایر هواپیماهای موجود در این فهرست بسیار کمتر بوده و کربن کمتری نیز تولید می‌کند، بنابراین حتی برای افراد ثروتمند نیز سفر با این هواپیما بسیار مقرون به صرفه‌تر خواهد بود.

آدانا کجاست و چه دیدنی هایی دارد؟
ادامه مطلب

داسو فالکون 900

 

  1. امبرائر لجسی 650 (Embraer Legacy 650)

هواپیمای برزیلی امبرائر لجسی 650، در حال حاضر تحت تملک جکی چان قرار دارد، وی برای خرید برای این هواپیمای جت مبلغی در حدود 30 میلیون دلار پرداخت کرده است. در قسمت خارجی این هواپیما، اژدهای طلایی و قرمز رنگی مشاهده می‌شود که در امتداد طول هواپیما، همچون آرم مخصوص جکی چان نقاشی شده است.

 

  1. بوئینگ بیزنس جت 2A.K.A، هتلی بر فراز آسمان‌ها (Boeing Business Jet 2 A.K.A)

گرچه هواپیمای بوئینگ بیزنس جت2، به لحاظ ظاهری شبیه یک هواپیمای جت معمولی بوده و از هیچ‌گونه ویژگی قابل توجهی در قسمت خارجی خود برخوردار نیست، اما به محض ورود به قسمت داخلی این هواپیما نظر شما کاملاً تغییر می‌کند. بخش داخلی این هواپیما از یک سالن یک هزار فوت مربعی، مبلمان راحت، یک سوئیت، اتاق‌خواب و امکانات رفاهی بسیار خوبی برخوردار است که به نظر می‌رسد تنها در یک پنت‌هاوس می‌توان چنین امکاناتی را یافت. به همین دلیل جای تعجب نخواهد بود که به این هواپیما لوکس، عنوان هتلی بر فراز آسمان‌ها اتلاق شود.

بوئینگ بیزنس جت 2A.K.A، هتلی بر فراز آسمان‌ها

 

  1. گلف استریم جی 650 (Gulfstream G650)

هواپیمای گلف استریم جی 650 یکی از محبوب‌ترین هواپیماهای جت لوکس در میان افراد مشهور و ثروتمندان به حساب می‌آید و این محبوبیت تا جایی رسیده است که در حال حاضر تمام هواپیماهای از این نوع به فروش رسیده است. تاکنون، نزدیک به چهل عدد از هواپیمای گلف استریم جی 650 به فروش رسیده است، و چهل هواپیمای دیگر از این نوع نیز در حال ساخت بوده و تا سال 2017 آماده تحویل می‌باشد. پیش‌بینی می‌شود که سازندگان این نوع هواپیما به ازای فروش هر یک از این هواپیماها مبلغ هفت میلیون دلار سود بدست آورند. همینطور پیش‌بینی می‌شود که بیشتر این هواپیماهای در حال ساخت به خوبی به فروش خواهند رسید، چرا که فهرست انتظار بالا بلندی برای خرید این هواپیما وجود دارد. به طور کلی، این هواپیمای جت که از قابلیت پرواز بدون توقف بر فراز ارتفاعی بیش از هفت هزار مایل برخوردار است، برای جابجایی تنها دوازده نفر ساخته شده است.

گلف استریم جی 650

 

  1. ایرباس اِی 319 (Airbus A319)

هواپیمای ایرباس اِی319، در حال حاضر در جایگاه دومین هواپیمای جت گران‌قیمت در ناوگان ایرباس قرار دارد و برای خرید یک مدل استاندارد از این هواپیما باید مبلغی در حدود هشتاد و یک میلیون دلار پرداخت کرد. از ویژگی‌های منحصر بفرد ایرباس اِی319 می‌توان به این موضوع اشاره کرد که طراحی داخلی این هواپیما به صورت سفارشی از سوی خریدار و صاحب هواپیما صورت می‌پذیرد. همین امر موجب می‌شود که هر یک از این هواپیماها کاملاً با نمونه دیگر خود تفاوت داشته باشد. در حقیقت می‌توان گفت که اغلب این مدل هواپیماهای لوکس، تنها به لحاظ برند با یکدیگر شباهت دارند.

حقایقی جالب درباره ی هواپیما
ادامه مطلب

 ایرباس اِی 319

 

  1. بمباردیه گلوبال 7000 (Bombardier Global 7000)

هواپیمای بمباردیه گلوبال 7000، با ظرفیت جابجایی حداکثر ده مسافر، و با برخورداری از قابلیت پرواز بر فراز ارتفاعی بیش از هفت هزار مایل آن هم بدون توقف، یکی از محبوب‌ترین هواپیماهای جت شخصی در جهان به شمار می‌رود. این محبوبیت به قدری است که تنها در سال 2013، نزدیک به چهل نمونه از این هواپیما به فروش رسیده است، سودی که سازندگان این مدل از فروش این چهل هواپیما در سال 2013 بدست آوردند، مبلغ دو میلیارد دلار اعلام شده است. از ویژگی‌های هواپیمای بمباردیه گلوبال 7000، می‌توان به چهار فضای نشیمن، یک میز غذاخوری شش نفره و پنجره‌های بزرگ کابین به منظور افزایش قابلیت دید مناظر اطراف، اشاره کرد. حالا که این هواپیمای جت شیک و گران‌قیمت به فروش رسیده است، احتمالاً نمونه‌های دیگری از این مدل نیز در حال ساخت می‌باشد تا نهایتاً در بازار ارائه شود.

بمباردیه گلوبال 7000

 

  1. بوئینگ بیزنس جت 3 (Boeing Business Jet 3)

هواپیمای بوئینگ بیزنس جت 3، یکی از نمونه‌های منحصر بفرد در میان سایر هواپیماهای جت موجود در ناوگان بوئینگ به شمار می‌رود. کابین این هواپیما از فضای بسیار بزرگی برخوردار است. به علاوه، این هواپیما از امکانات دیگری همچون یک اتاق غذاخوری، یک سوئیت اتاق‌خواب، یک اتاق مخصوص کارکنان و یک سالن مجلل نیز برخوردار است. هواپیمای بوئینگ بیزنس جت 3 از سال 1999 به بازار عرضه شده است.

بوئینگ بیزنس جت 3

 

  1. گلف استریم جی 550 (Gulfstream G-550)

قیمت هواپیمای گلف استریم جی 550، بیش از شصت میلیون دلار برآورد شده است. در حال حاضر دو نمونه از این هواپیما وجود دارد که یکی از آن تحت تملک یک تاجر انگلیسی به نام فیلیپ گرین (Phillip Green) و نمونه دیگر آن تحت مالکیت لاکشمی میتال (Lakshmi Mittal)، میلیاردر هندی قرار دارد. هواپیمای گلف استریم جی 550 از سرعت بسیار بالایی برخوردار بوده و قادر است بدون هیچ‌گونه توقفی از کره جنوبی تا فلوریدا در زمانی کمتر از پانزده ساعت پرواز کند. گرچه این مدل در اصل سریع‌ترین مدل این هواپیما به شمار می‌رود و توجه جهانیان را به خود جلب کرده است، اما در حال حاضر از آن به عنوان یک هواپیمای جت شخصی و لوکس استفاده می‌شود. از امکانات این هواپیمای جت می‌توان به چهار اتاق نشیمن و تعداد هشت صندلی برای هشت مسافر اشاره کرد. هواپیمای گلف استریم جی 550، یک هواپیمای بسیار ایمن محسوب می‌شود، چرا که به یک دوربین مادون قرمز مجهز شده که قادر است مسیر پرواز را در شرایطی که دید کم است، نشان دهد. به طور کلی، این هواپیما برای هر کسی که تمایل به تجربه پروازی در شرایط بسیار لوکس و نیز ایمن را دارد، انتخاب فوق‌العاده‌ای است. اما با این قیمت بالا، به طبع افراد کمی هستند که از استطاعت مالی پرواز با آن برخوردار هستند.

هتل ارم مشهد
ادامه مطلب

گلف استریم جی 550

 

  1. بوئینگ 747 (Boeing 747)

در ابتدا ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که چرا هواپیمای بوئینگ 747 در این فهرست، آن هم در جایگاه دوم آن قرار گرفته است. به طور کلی، هواپیمای بوئینگ 747 بیشتر به عنوان یک هواپیمای مسافربری شناخته می‌شود. اما یک نمونه بوئینگ 747 نیز وجود دارد که با نمونه‌های دیگر آن کاملاً فرق دارد. شخصی به نام جوزف لاو (Joseph Lau)، که یک سرمایه‌گذار املاک و مستغلات محسوب می‌شود با پرداخت مبلغی بیش از یکصد و پنجاه میلیون دلار یک نمونه سفارشی از این هواپیما خردیداری کرده است تا از آن به عنوان هواپیمای شخصی خود استفاده کند. این هواپیمای بوئینگ 747 منحصر بفرد، در مقایسه با هواپیماهای بوئینگ 747 معمولی، از بدنه بزرگتر و فضای کابین بیشتری برخوردار است. این هواپیمای منحصر بفرد به سفارش شخص لاو، به امکانات لوکس و متعددی مجهز شده است که از این قبیل می‌توان به چند سوئیت شخصی، یک دفتر خصوصی، و حتی فضاهای تفریحی (حتی درون فضای هواپیما) اشاره کرد. احتمالاً در طول زندگی خود با هواپیمای بوئینگ 747 پرواز را تجربه کرده‌ باشید، اما بدون شک هیچ یک از این هواپیماها به خوبی و لوکسی این مدل نبوده است.

بوئینگ 747

 

  1. ایرباس اِی 380 (Airbus A380)

هواپیمای ایرباس اِی 380، سال‌هاست که در ناوگان هوایی جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما یک سرمایه‌گذار تجاری صعودی به نام شاهزاده ولید بن طلال بن عبدالعزیر آل سعود اخیراً با پرداخت مبلغ سیصد میلیون دلار برای خرید یک نمونه سفارشی از این هواپیما، آن را به گران‌قیمت‌ترین هواپیمای خریداری شده در تاریخ تبدیل کرده است (که در کتاب گینس نیز به ثبت رسیده است). این هواپیما، نه تنها گران‌قیمت‌ترین هواپیمای ایرباس اِی 380 است که تاکنون خریداری شده است، بلکه بزرگترین آن نیز به حساب می‌آید. این هواپیما در دو طبقه به تعداد زیادی فضای نشیمن، یک سوئیت، و اتاق‌های تفریحی مجهز شده است. این فضای بزرگ در یک هواپیمای ایرباس اِی 380 با تعداد زیادی صندلی (برای تعداد پانصد مسافر) پر شده است. ویژگی بارز دیگر این هواپیمای لوکس آن است که اگرچه این هواپیما بزرگترین و گران‌قیمت‌ترین هواپیمای جهان به حساب می‌آید، اما با این حال به لحاظ مصرفی، بسیار اقتصادی و مقرون به صرفه بوده و کمترین میزان گازهای گلخانه‌ای را در آسمان منتشر می‌سازد.

ایرباس اِی 380

 

 

نظرات کاربران