لیستی از مکان های ممنوعه

از افعی‌های گوشت‌خوار و بیگانه‌های فضایی تا کوه ممنوعه؛ یازده مکان ممنوعه

کل : 10

میانگین : 4.6

تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۲۶ خرداد ۱۳۹۵

کره زمین پر از مکان های ناشناخته است. حتی آنهایی که بیشتر اوقات درباره این اماکن ناشناخته فکر می کنند، در حقیقت چیزی درباره آنها نمی دانند. تمام آنچه می دانیم وجود این مکانها، نام آنها و یا کمی اطلاعات جسته و گریخته است. اما باید این را بدانید که مکانهایی هستند که هرگز شانس دیدارشان را نخواهید داشت. مناطقی که به آن ها مکان ممنوعه می گویند. به راستی چه چیزی این مناطق را ممنوعه می کند؟!

۱٫ جزیره مار، سائو پائولو

با اینکه ممکن است بسیار جذاب به نظر برسد ولی هیچ انسانی پایش را به این مکان ممنوعه یعنی جزیره مار نگذاشته است. دلیل آن هم وجود افعی های روزن‌دار است. ماری بسیار سمی که بافت عضلانی محل گزش اش خورده می شود. این جزیره در هر متر مربع خود یک تا پنج مار افعی را جای داده است. یعنی با ورود به این جزیره هرگز بیشتر از ۱ متر با گزش کشنده این افعی ها فاصله ندارید.

۲٫ منطقه شماره ۵۱

منطقه شماره ۵۱ یا دریاچه گروم، پایگاهی نظامی و هوایی در جنوب نواداست. طی سالیان متمادی این منطقه، محل انجام آزمایش های متعدد بر روی هواپیماها و سلاح های مختلف بوده است. آزمایشهایی که هدف اصلی شان نیز مشخص نشده است. آژانس اطلاعات مرکزی (سیا) از دادن اطلاعات درباره این منطقه طفره می رود که همین موضوع باعث شکل گیری تئوری های توطئه فراوان حول این منطقه و آزمایشها شده است. مشهورترین این تئوری ها، احتمال انجام آزمایش بر روی سفینه بیگانه فضایی سقوط کرده و همچنین تولید جنگ‌افزار انرژی هدایت شده است. به هرحال انجام آزمایشات، این ناحیه را به منطقه ای ممنوعه تبدیل کرده است. علائم ورودی این منطقه هشدار می دهند که در صورت ورود به این منطقه خطر مرگ وجود دارد.

۳٫ اتاق شماره ۳۹، کره شمالی

در حالت عادی ورود به کره شمالی به اندازه کافی سخت است. حال تصور کنید بخواهید وارد تأسیساتی دولتی که محل انجام انواع و اقسام فعالیت های غیرقانونی چون جعل اسکناس های صد دلاری، تولید دارو(شامل مت آمفتامین و هروئین) و تقلب در بیمه های بین المللی است، هم بشوید. بسیاری بر این باورند که وجود اتاق شماره ۳۹ برای ادامه قدرت کیم جونگ حیاتی است چرا که به او قدرت سیاسی و همچنین سرمایه لازم برای ادامه برنامه های هسته ای را می دهد.

کدام ایرلاین بهترین غذا را سرو می کند ؟
ادامه مطلب

۴٫بنگارفورت

بنگارفورت اولین مکان خالی از سکنه در هند است که رسماً توسط دولت به عنوان “مکانی جن زده” اعلام شده است. به همین علت به آن مکان ممنوعه می گویند. کسی حق ندارد پس از غروب آفتاب به این مکان برود. هر کسی که بخواهد پس از غروب و یا پیش از طلوع خورشید به این مکان برود باید اجازه نامه رسمی داشته باشد. محلی ها معتقدند که هرکس وارد این قلعه متروکه شده، هیچگاه بازنگشته است. حقایقی جالب در مورد هند وجود دارد اما این یکی از مرموزترین آن ها است.

 

جزیره مار مکانی ممنوعه

 

۵٫ جزیره سرتسی

سرتسی، جزیره ای آتشفشانی در سواحل جنوبی ایسلند است. درواقع این جزیره حاصل فوران آتشفشانی است که در سال ۱۹۶۳ آغاز شد و چهار سال بعد، در ۱۹۶۷ پایان یافت. به جز چند دانشمند، هیچ کس اجازه ورود به این جزیره را ندارد و دلیل آن عدم دخالت عوامل خارجی در بوم شناسی طبیعی منطقه است که البته چندان هم موفقیت آمیز نبوده است. در سالهای پیش بوته ای گوجه فرنگی در این جزیره پیدا شد که حاصل بی احتیاطی بهداشتی! یکی از دانشمندان در جایی به غیر از مکان تعبیه شده بود!

۶٫ مژگوریه

مژگوریه شهری بسته در باشقیرستان روسیه است. گفته می شود ساکنین این شهر تحت شرایطی بسیار محرمانه در اطراف کوه های یامانتاو مشغول زندگی می کنند. گفته می شود مژگوریه مکان ممنوعه است. دلیل آن هم این است که گمان می رود محل برنامه های اتمی و مخزنی از گنجینه های ارزشمند روسیه باشد. همین طور در مورد پناهگاه زیرزمینی در شرایط جنگ و یا انبار بزرگ زغال سنگ حدس هایی زده می شود. با این حال کسی حقیقت را نمی داند.

٥ هتل غیر عادی آلمان را بشناسید
ادامه مطلب

۷٫ جزیره سنتینل شمالی

این جزیره یکی از جزایر آندامان در خلیج بنگال و محل زندگی بومیان منطقه، “سنتینل ها” می باشد. تعداد این بومیان بین۵۰ تا ۴۰۰ نفر تخمین زده می شود. این بومیان علاقه ای به برقراری ارتباط با دیگر انسانها ندارند. آن ها از جمله آخرین انسانها بر روی کره زمین هستند که به تمدن و زندگی مدرن نپیوسته اند. تلاش های اخیر برای برقراری ارتباط با این بومیان پاسخی جز تیر و کمان و سنگ نداشت. اسفناک تر اینکه در ۲۶ژانویه سال ۲۰۰۶، دو ماهیگیر که قایقشان نزدیک ساحل به گل نشسته بود توسط بومیان کشته شدند. با وجود اینکه دولت هند بازدید از این منطقه را ممنوع کرده و آن را جزو لیست مکان ممنوعه قرار داده است.

 

کوه آتوس مکانی ممنوعه

 

۸٫ کوه آتوس

در واقع حضور مردها در این منطقه آزاد است ولی زنان نمی توانند وارد آن شوند (این ممنوعیت بطور رسمی آواتن نامیده می شود). این قانون در سال ۱۰۴۶ توسط کنستانتین نهم برای بیداری معنوی هر چه بیشتر راهبان، به خصوص راهبان مجرد وضع شد. آنها معتقدند که حضور زنان در این منطقه پویایی اجتماعی جامعه راهبان را دچار اختلال می کند.

۹٫ معبد ایسه

معبد ایسه یا مقدس ترین معبد شینتو درژاپن و در شهر ایسه به الهه خورشید، آماتراسو-اومی‌کامی اختصاص دارد. نام دیگر این مکان که در جزیره ایسه واقع شده معبد مقدس جینگو است. این معبد در حقیقت مجموعه ای از معابد شینتو است ولی تمرکز اصلی آن بر نایکو و گکو می باشد. نایکو که معبد درونی می باشد هر بیست سال یکبار به نشانه مرگ و تولد شینو، ویران و از نو ساخته می شود. تنها افرادی که اجازه ورود به این معبد را دارند خانواده سلطنتی ژاپن هستند. معبد ایسه برای سایر مردم مکان ممنوعه است.

۱۰٫ باشگاه شماره ۳۳

بد نیست بدانید، مکانی سری با نام باشگاه شماره ۳۳ در دیزنی لند وجود دارد. این باشگاه خصوصی در دل بخش نیواورلئان، در دیزنی لند جای گرفته است. ورودی این باشگاه با پلاکی مزین به شماره ۳۳ که بر روی صفحه ای کنده کاری شده و جلوی درب ورودی نصب شده، قابل شناسایی است. برای ورود به این باشگاه باید در لیست انتظاری چهارده ساله قرار بگیرید. همین طور باید مبلغ ده هزار دلار پرداخت کنید. پس از آن و به هنگام ورود به باشگاه هم باید از ۳۵۰۰ تا ۶۰۰۰ دلار را برای هزینه های خاص بپردازید. این مکان را به دلیل هزینه های بالایش مکان ممنوعه می گویند.

تجربه ای هیجان انگیز در پل معلق و شیشه ای مشگین شهر
ادامه مطلب

۱۱٫ کوه فیش تیل(ماکاپوچار)

برخی از مکان ها در دنیا تنها برای حضور خدا پدید آمده اند؛ کوه فیش تیل یکی از این مکان هاست. نام دیگر این کوه که در ارتفاعات هیمالیا واقع شده است، ماکاپوچار است. این کوه با ارتفاع ۷۰۰۰ متر، بسیار کوتاه تر از قله اورست است. این کوهستان بطور قطع در کنار کوههای مشهور افسانه ای همچون آناپورنا ( که دارای سه قله است) و ماناسلو که هر دو در “باشگاه ۸۰۰۰ متری ها” جای دارند، قرار می گیرد. چنانچه از خوانندگان نشنال جئوگرافیک و یا بینندگان فیلمهای آیمکس بوده باشید، بارها و بارها نام اورست و دیگر قله هایی که فتح می شوند، را شنیده اید. با این وجود تابحال نشنیده اید شخصی ماکاپوچار را فتح کرده باشد، که البته دلیل بسیار خوبی دارد: بالا رفتن از ماکاپوچار ممنوع است.

با خرید بلیط هواپیما از سفرمی، سفری هیجان انگیز به مقاصد گردشگری خود را تجربه کنید.

نظرات کاربران