سفر رفتن-گردشگری-مسافرت-چمدان

حمله به چمدان های کوچک؛ ۱۸ میانبر برای سفری جمع و جور

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: یکشنبه, ۳۰ خرداد ۱۳۹۵

ما همیشه بدنبال راه هایی برای بسته بندی جمع و جور و سبک تر هستیم.در این مقاله نگاهی داریم به ۱۸ روش ساده اما خلاقانه برای داشتن سفری راحت تر:

بیشتر هتل ها این روزها دارای سشوار هستند، اما اگر وسایل دیگری مثل اتو مو همراه داشته باشید چه؟برای اطمینان در طول سفر، فر کننده یا اتو مو را درون یک دستگیره فر قرار دهید.

استفاده از جلیقه بادی شنا برای حفاظت از بطری های شیشه ای کار هوشمندانه ای است! برای جلوگیری از آسیب رسیدن به بطری ها، آنها را میان یک جلیقه بادی بپیچید.

با گیره لباس، جا مسواکی درست کنید:احساس خوبی از گذاشتن مسواک هایتان در جا مسواکی دستشویی هتل ندارید؟ کاملا طبیعی است، چرا که یکی از پر میکروب ترین نقاط هتل است. راه حل این مشکل تنها همراه داشتن چند گیره لباس است.

کم کردن حجم وسایل آرایشی به کمک جعبه لنز برای سفرهای کوتاه: جعبه های لوازم آرایش و بطری های مواد مرطوب کننده بزرگ را در خانه بگذارید، فقط مقدار کمی از مواد مورد نیاز را در محفظه های تمیز لنز های چشم بریزید و همراه خود ببرید.

گوش پاک کن ها را در بطری های خالی قرص بگذارید: ” اندازه جعبه های خالی قرص، برای سفرهای کوتاه عالیست” با این روش میتوانید گوش پاک کن ها را تمیز و خشک نگه دارید، تنها در آخرین روز سفر آنها را دور بیندازید.

کمربند حلقه شده را در یقه پیراهن قرار دهید:می خواهید یقه پیراهن را از تا شدن در داخل کیف تان حفظ کنید؟ یک کمربند را حلقه کرده و درون یقه پیراهن خود بگذارید.

کفش های خود را در کلاه حمام قرار دهید:کلاه های حمام ارزان قیمت هتل ها را دور نیاندازید. کفش های خود را داخل کلاه های حمام یکبار مصرف بگذارید، تا تمیز بمانند.

درب بطری شامپو را با کیسه نایلونی ببندید:تا بحال با نشتی شامپو یا مرطوب کننده در کیف تان غافلگیر شده اید؟ راه حل ساده است. یک تکه کیسه نایلونی را زیر در پوش بگذارید و درب را ببندید، حالا با خیال راحت به سفر بروید.

جعبه های قرص برای نگهداری جواهرات وقتی که مسافرت می کنید: گوشواره، حلقه و گردنبندها را مرتب و منظم در یک جعبه مخصوص قرص روزانه که خیلی هم گران نیست و براحتی می توان از یک داروخانه تهیه کرد، بگذارید.

خانم ها، روسری خود را فراموش نکنید: شاید هیچ چیز دم دستی، پر کاربردتر از روسری در یک سفر نیست. می توانید از آن به عنوان حوله حمام یا دست و صورت، ملحفه، دامن و یا حتی بقچه استفاده کنید.

از برگه های خشک کن برای از بین بردن بو استفاده کنید: ورق های خشک کن را داخل کفش ها قرار دهید تا بوی بد را از بین ببرد.

یک بطری خالی آب همراه داشته باشید: وقتی که از گیت بازرسی فرودگاه عبور میکنید، یک بطری آب خالی همراه داشته باشید تا در هنگام انتظار مجبور نباشید با چندین برابر قیمت آب معدنی از فروشگاه های فرودگاه تهیه کنید.

استفاده از گیره کاغذ برای پوشش تیغ اصلاح:آیا تاکنون سهوا با یک تیغ بدون حفاظ دست خود را بریده اید؟تنها یک گیره کاغذ را بر روی تیغه قرار دهید و دیگر نگران بریده شدن دست خود نباشید.

لباس هایی که زود چروک می‌شوند را در کیسه های خشک شویی همراه ببرید:در هفته هایی که به سفر مانده، کیسه های پلاستیکی که از خشک شویی تحویل میگیرد را نگهدارید. لباس هایی که نمیخواهید چروک شوند را درون آنها قرار دهید و سپس داخل چمدان بگذارید.لباس های شما بطور مجزه آسایی بدون چین و چروک به مقصد میرسند.

شامپوهای جامد: قانون۱-۱-۳ ( ممنوعیت حمل بیش از ۱۰۰میلی لیتر مواد مایع در داخل هواپیما) بسیار اعصاب خرد کن است تا اینکه به فکر شامپو های جامد بیوفتید. کافی است به آن آب اضافه کنید تا تقریبا برای ۸۰ بار شستن سر، شامپو به اندازه کافی همراه داشته باشید.

زیپ های چمدان را با گیره کاغذ ببندید: اگر زیپ های چمدان تان هرز شده اند نگران نباشید، به راحتی با استفاده از یک گیره کاغذ میتوانید آنها را در کنار یکدیگر نگه دارید.

از شیشه های عطر با جوراب محافظت کنید!: هرگز بدون عطر خود به جائی نمیروید؟ شیشه های عطر را درون جوراب بگذارید تا آنها را از شکستگی حفظ کنید.

یک کمد مینیاتوری متنوع همراه ببرید: ایده کلی این مطلب بسیار ساده است: در بسته بندی، ترکیب و جفت کردن وسایل از بیش از ۳ رنگ اصلی استفاده نکنید و لباس های ساده همراه ببرید، متعجب خواهید شد که چند روز را میتوانید بدون حتی یک تیپ تکراری در سفر باشید.

نظرات کاربران

  1. مسافر زمین says:

    جالب و هوشمندانه