8 ترفند کلاهبرداری هتل ها

7 ترفند کلاهبرداری هتل ها

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: یکشنبه, ۱۷ دی ۱۳۹۶

نکاتی درباره شناسایی ترفندهای کلاهبرداری هتل ها و اجتناب از وقوع آنها

 کلاهبرداری هتل ها امروزه به امری رایج بدل شده است. حتی اگر فکر می کنید انسان زرنگی هستید، مراقب باشید. زمانی که پای رزرو آنلاین به میان می آید، هر کسی می تواند قربانی حقه بازی برخی از سایت ها شود. البته که هتل ها هم از این قاعده مستثنی نیستند.

رزرو هتل

 

 

طی نظرسنجی صورت گرفته، 15 میلیون از رزروهای آنلاین هتل کلاهبرداری است که عمدتا توسط سایت های تقلبی و نامعتبر صورت می گیرد. پس چطور باید از این موضوع اجتناب کرد؟ چشمانتان را خوب باز کنید و ترفندهای کلاهبرداری هتل ها که در ادامه آورده شده اند را به خاطر بسپارید؛ البته اگر نمی خواهید قربانی بعدی شما باشید…

با سفرمی همراه باشید…

1. حمله فیشینگ

 

 

فیشینگ

 

 

تله فیشینگ از دیگر ترفندهای کلاهبرداری هتل ها است. برای مثال: شما یک ایمیل دریافت می کنید که ظاهرا واقعی به نظر می رسد و زمانی که آن را باز می کنید بهترین آفر قرن را می بینید که به شما پیشنهاد شده است. همین می تواند نشانه“فیشینگ” باشد. (فیشینگ (به انگلیسی: Phishing) به تلاش برای بدست آوردن اطلاعاتی مانند نام کاربری، گذرواژه، اطلاعات حساب بانکی و… از طریق جعل یک وب‌سایت، آدرس ایمیل و… گفته می‌شود.) ابتدا ایمیل را خوب بررسی کنید و ببینید که آیا می توانید چیز عجیب و غیرمعمولی راجع به فرستنده پیدا کنید یا خیر.

 

 

فیشینگ

 

 

سپس روی لینک ها موس تان را حرکت دهید تا ببینید به سایت های غیرقانونی مرتبط می شود یا خیر. فقط تا زمانی که از اعتبار سایتی مطمئن نشده اید، روی آن کلیک نکنید. در نهایت، به دنبال خطاهای نوشتاری و دستوری بگردید. بیشتر تله های فیشینگ از خارج از کشور نشات می گیرند زیرا اکثر مردم زبان انگلیسی را به خوبی درک نمی کنند.

اولین برج چرخشی دنیا در دبی
ادامه مطلب

2. شرکت های تقلبی

فکر می کنید از یک هتل واقعی خرید می کنید؟ اما شاید این طور نباشد. یکی دیگر از ترفندهای کلاهبرداری هتل ایجاد شرکت های تقلبب و غیر واقعی است. در واقع سایتی که به آن وارد شده اید متعلق به یک کلاهبردار است که از لوگو، محتوا، زبان و علامت های تجاری جعلی استفاده می کند تا کاربران را گول بزند.

 

 

شرکت های تقلبی

 

 

بعضی اوقات این نوع سایت ها صرفا با هدف جمع آوری اطلاعات کاربران ایجاد می شوند که می تواند بسیار مخرب باشد. برای مثال: اطلاعات مالی شما در معرض خطر هستند یا می توانند نرم افزارهای مخرب و ویروسی بر روی دستگاه شما دانلود کنند. حتی ممکن است محصولی را خریداری کنید که هرگز به دستتان نرسد.

3. برای رزرو اتاق، اطلاعات عجیب و غریبی از شما درخواست می کنند

 

 

کلاهبرداری

 

 

اگر شرکت هواپیمایی مورد نظرتان از شما تاریخ تولدتان را بپرسد اصلا جای تعجب نیست. اما اگر در هنگام رزرو هتل این سوال را از شما پرسیدند مطمئن باشید که یک جای کار می لنگد. هر چه اطلاعات بیشتری درباره خودتان ارائه دهید، بیشتر ضرر می کنید و احتمال سرقت اطلاعات شخصی تان بالاتر می رود.

4. هزینه های پنهان

 

 

صورتحساب

 

 

یکی دیگر از ترفندهای کلاهبرداری هتل ها این است که یک سایت فروش آنلاین به شما نرخ بسیار پایینی پیشنهاد دهد. اما در آخر شما را با هزینه رزرو سنگینی غافلگیر می کنند. معمولا رقم واقعی و بسیار سنگین به صورت مبهم در صورتحساب گنجانده می شود که اغلب مردم به دلیل سهل انگاری از خواندن آن صرف نظر می کنند.

آداب غذا خوردن در رستوران­ های مجلل
ادامه مطلب

5. شماره های تقلبی تماس با مرکز پشتیبانی

 

 

تلفن تقلبی

 

 

شما بر روی یک وب سایت مشابه وب سایت هتل مورد نظرتان کلیک کرده اید اما زمانی که می خواهید با آنها تماس بگیرید به یک مرکز تماس غیرواقعی هدایت می شوید. اگر می خواهید مطمئن شوید که با هتل واقعی تماس گرفته اید، از متصدی سوالات خاصی بپرسید که تنها کارکنان همان هتل از آن باخبرند.

6. اتاقی که رزرو کرده اید با اتاقی که به شما تحویل می دهند بسیار متفاوت است

 

 

رزرو هتل

 

 

فرض کنید یک اتاق زیبا به همراه بالکن مشرف به اقیانوس رزرو کرده اید اما در واقعیت اتاقی نصیب شما می شود که پنجره اش رو به پارکینگ باز می شود. همچنین، عکس های تبلیغاتی که در سایت های رزرو آنلاین می بینید در خیلی از موارد با واقعیت تفاوت بسیاری دارد. همیشه با هتل مورد نظر تماس بگیرید و از صحت اتاقی که انتخاب کرده اید مطمئن شوید.

7. تماس تلفنی از پذیرش هتل در نیمه شب

 

 

تماس هتل

 

 

کلاهبرداران تنها قبل از سفر به دنبال گول زدن شما نیستند بلکه در طول سفر هم دست از سرتان برنمی دارند. مثلا یکی از جدیدترین ترفندها این است که ناگهان در نیمه های شب تماس تلفنی از پذیرش هتل دریافت می کنید و به شما می گویند با کارت اعتباری تان دچار مشکل شده اند. سپس از شما می خواهند تا دوباره شماره کارت و دیگر اطلاعات مورد نیاز را تکرار کنید.

 

 

کلاهبرداری هتل ها

 

 

از آنجایی که معمولا مسافران در چنین اوقاتی از شب در خواب عمیقی هستند، متوجه نمی شوند که این تلفن از پذیرش هتل نیست. بلکه کلاهبرداری است که در طبقه بالا اقامت دارد و می خواهد کارت اعتباری شما را خالی کند. مطمئن باشید اگر هر مشکلی پیش بیاید پذیرش هتل هرگز نیمه شب شما را خراب نمی کند.

معتبرترین پاسپورت های جهان در سال ۲۰۱۶
ادامه مطلب

 

نظرات کاربران

  1. Tourist says:

    مرسی فوق العاده بود
    حواسمو میدم کلاه سرم نره ☻☺

    • مهرناز البرز says:

      امیدواریم هیچ وقت شاهد چنین اتفاقاتی نباشید با سپاس فراوان از همراهی همیشگی شما