9 مکان ممنوع الورود در دنیا

۹ مکان ممنوع الورود در دنیا

کل : 0

میانگین : 0

از آسایشگاه های قدیمی گرفته تا جزیره مارها و مناطق طبیعی، اگر به هر یک از مقاصد این لیست مراجعه کنید در آخر یا سر و کارتان با زندان خواهد بود و یا حتی بدتر از آن، خودتان را به کام مرگ خواهید کشاند.

در اینجا سفرمی ۹ مکان ممنوع الورود در دنیا رابه شما معرفی می کند.

۱. درختستان بوهیمین (مونته ریو، کالیفرنیا)

(Bohemian Grove ,Monte Rio, California)

9 مکان ممنوع الورود در دنیا

حتما تاکنون از خود پرسیده اید که چرا این جنگل غیر قانونی است؟ خُب، برخی از ثروتمندترین و مشهورترین مردم جهان در این جنگل زیبا فرود می آیند تا خوش گذرانی کنند و مهمانی های بزرگ ترتیب دهند. هر کسی که بخواهد بدون دعوت وارد شود در نهایت دستگیر و روانه زندان خواهد شد.

۲. غارهای لاسکو، فرانسه

(Lascaux Caves ,France)

9 مکان ممنوع الورود در دنیا

این غار مملو از نقاشی های ماقبل تاریخ یکبار به روی عموم بازگشایی شد. اما متاسفانه در سال ۱۹۶۳ برای نجات آن از نابودی توسط مردم دوباره تعطیل و بازدید از آن ممنوع شد. بله درست حدس زدید! پیشینیان در این غارها نقاشی می کشیدند.

۳. جزیره سورت یا سرتسی، ایسلند

(Surtsey ,Icelandic island)

9 مکان ممنوع الورود در دنیا

این جزیره کوچک آتشفشانی در طول دهه ۱۹۶۰، طی فوران های آتشفشانی اقیانوسی به وجود آمد. ورود به این جزیره ممکن نیست. زیرا دانشمندان در حال کاوش و بررسی آن هستند تا بفهمند چطور می توان یک جزیره جدید را به زیستگاه تبدیل کنند.

۴. خزانه جهانی بذر سوالبارد، نروژ

(Svalbard Global Seed Vault ,Norway)

9 مکان ممنوع الورود در دنیا

این خزانه داری جهانی که به “خزانه روز قیامت” مشهور است به منظور تولید بذر و دانه های کشاورزی در صورت وقوع بلایای غیر منتظره نظیر سیل، آفت، خشکسالی و به قولی برای استفاده در “آخر الزمان” ساخته شده است. ورود به خزانه داری اکیدا ممنوع است.

۵. جزیره سنتینل شمالی (جزایر آندامان)

(North Sentinel Island ,Andaman Islands)

9 مکان ممنوع الورود در دنیا

با ورود به این منطقه کارتان به زندان نمی رسد بلکه به جای آن کشته خواهید شد. بومیان این جزیره به معنای واقعی کلمه می خواهند تنها باشند و هیچ غریبه ای را در میانشان نمی خواهند. اگر به این جزیره پا بگذارید با سیلی از تیر و نیزه رو به رو خواهید شد.

۶. جزیره نیهاو، جزایر هاوایی

(Niihau ,Hawaiian island)

9 مکان ممنوع الورود در دنیا

علت ممنوع الورود بودن این بهشت گرمسیری خیلی ساده است. جزیره نیهاو یک ملک خصوصی می باشد و تنها کسانی که از طرف خانواده رابینسون دعوتنامه داشته باشند، اجازه دارند به این جزیره وارد شوند.

۷. جزیره پاولیا، ایتالیا

(Poveglia ,Italy)

9 مکان ممنوع الورود در دنیا

این جزیره کوچک بین ونیز و لیدو قرار گرفته است. چرا بازدید از پاولیا غیرقانونی است؟ جزیره پاولیا زمانی محل یک موسسه روانپزشکی بود که از آن برای آزمایش بر روی بیماران روانی و شکنجه آنها استفاده می شد. برخی معتقدند که ارواح در این جزیره پرسه می زنند و از این رو دولت محلی ورود مردم به جزیره را ممنوع کرده است.

۸. جزیره مارها، برزیل

9 مکان ممنوع الورود در دنیا

این جزیره با اینکه زیبا به نظر می رسد اما یک حقیقت وحشتناک را در خود پنهان کرده است. این جزیره که “Ilha da Queimada Grande” نام دارد، خانه هزاران مار افعی طلایی است. این مارهای افعی به حدی خطرناک هستند که در طول قرن ها هزاران انسان را در این منطقه دفن کرده اند. دولت برزیل ورود همه را به این جزیره ممنوع اعلام کرده است. به جز دانشمندانی که به قصد مطالعه و بررسی جزیره وارد می شوند.

۹. جزیره آتش فشانی هرد، استرالیا

(Heard Island Volcano, Australia)

9 مکان ممنوع الورود در دنیا

این ناحیه آتش فشانی قطب جنوب یک سرزمین خارجی استرالیایی است که دو سوم از مساحت ماداگاسکار و قطب جنوب را در بر گرفته و یکی از دور دست ترین مکان های روی کره زمین محسوب می شود که دارای ۴۱ یخچال طبیعی می باشد. این مجموعه منزلگاه دسته های بزرگی از پنگوئن ها، فوک ها و پرندگان دریایی است. در سال ۲۰۰۰ دانشگاه هاوایی متوجه یک جریان دوازده کلیومتری گدازه های آتش فشانی شد که از قله کوه ماوسان (Mawson’s Peak) خارج می شد. این آتش فشان تا کنون فعال بوده است. علاوه بر آتش فشان و خطرات آن، آب و هوای جزیره اصلا خوب نیست و برای دسترسی به آن باید حداقل 2 هفته دریانوردی کنید. از این رو جزیره به یکی از خطرناک ترین و صعب العبورترین اماکن دنیا تبدیل شده است.

 

نظرات کاربران