گروه هتل های زنجیره ای آکور

معرفی گروه هتل های زنجیره ای آکور

کل : 0

میانگین : 0

معرفی گروه هتل های زنجیره ای آکور

آکور، گروه هتل‌ های زنجیره ای فرانسوی است، که بخشی از شاخص CAC 40 محسوب می‌شود (CAC  40 یا کَک کوارانت (CAC quarante)، معیار شاخص سهام در بازار بورس فرانسه است. این شاخص نشان‌ دهنده ی میزان ارزش بازار سرمایه ۴۰ شرکت اول از میان ۱۰۰ شرکت دارای بالاترین میزان ارزش بازار می ‌باشد، که سهام آن ها، در بازار بورس فرانسه (یورونکست پاریس) معامله می‌شود. شاخص کک ۴۰، یکی از شاخص‌های اصلی گروه بورس اوراق بهادار یورونکست است) و در بیش از ۹۲ کشور جهان فعالیت می‌نماید.

معرفی گروه هتل های زنجیره ای آکور

شعبه ی مرکزی این شرکت در شهر پاریس، فرانسه قرار دارد. شرکت آکور مالک بیش از ۳۷۰۰ هتل است که در پنج قاره گسترده می‌باشند. این شرکت همچنین مالک نشان‌های تجاری مختلفی است، که به نمایندگی از آن، به ارائه ی انواع خدمات هتل‌داری می‌پردازد. این خدمات از استراحتگاه‌های ارزان قیمت و اقتصادی گرفته، تا اقامتگاه‌های لوکس و گران‌قیمت می باشد.

تا پیش از سال ۲۰۱۰ گروه آکور، از ۲ بخش جداگانه تشکیل می ‌شد. مدیریت هتل‌ها به بخش آکور هاسپیتالیتی (که در حال حاضر، توسط شعبه ی مرکزی آکور اداره می‌شود) و بخش دیگر تحت نام خدمات آکور، به ارائه ی خدمات به بیش از چهارصد و سی هزار شرکت و مؤسسه و ۳۰ میلیون مشترک در ۴۰ کشور جهان می‌پردازد.

معرفی گروه هتل های زنجیره ای آکور

تاریخچه

پاول دوبرول و جرارد پلیسون (Paul Dubrule and Gérard Pélisson)، در سال 1969 گروه هتل های “SIEH” را تاسیس کردند و هتل نووتل را نیز در شهر لیل، خارج از شمال فرانسه را افتتاح نمودند. (Société d’investissement et d’exploitation hoteliers)

در سال ۱۹۷۴، با افتتاح IBIS Bordeaux نام تجاری IBIS را راه اندازی کردند. در سال بعد، گروه هتل های “SIEH” نام های تجاری کورتپایل “Courtepaille” و مرکور “Mercure” را به دست آورد، و دو سال بعد در سال 1982، Jacques Borel International را که برندی پیشرو در جهان بود خریداری کرد. در سال 1983، گروه هتل های SIEH، که دارای چندین رستوران و هتل بود، نام خود را به گروه آکور تغییر داد.

در سال ۱۹۸۵، برند هتل Formule1 را راه اندازی کرد که در آنجا امکانات اصلی برای اقامت را با قیمت پایین ارائه می دادند.

پنج سال بعد، در سال ۱۹۹۰، با به دست آوردن Motel6، وارد بازار امریکای شمالی شد و پس از آن زنجیره ی Red Roof Inn را به دست آورد که پس از آن به استار وود فروخت.

در سال ۱۹۹۰، تغییراتی را ایجاد کرد و آکور کازینو را نیز به مجموعه ی خود اضافه کرد و در سال ۲۰۰۴، تقریبا ۳۰ درصد از سهام Club Mediterranee را خریداری کرد.

در ژوئن ۲۰۱۰، سهامداران آکور با ادغام هتل ها با Voucher Businesses موافقت کردند و خدمات در آکور مطابق استاندار Edenred ارائه می شد. این دو نهاد از تاریخ 2 ژوئیه 2011، به عنوان شرکت های جداگانه در بورس سهام پاریس آغاز به تجارت کردند. در سال 2011، آکور جایگاه برند جدید خود را با شعار “مرزهای جدیدی را در مهمان نوازی فتح کن” معرفی کرد.

Open new frontiers in hospitality

معرفی گروه هتل های زنجیره ای آکور

در نوامبر سال ۲۰۱۳، آکور مدل کسب و کار گروه خود را با دو شایستگی محوری جدید تعریف کرد: گرداننده ی هتل و امتیاز دهنده ی برند (خدمات هتل)؛ صاحب هتل و سرمایه گذار.

در اکتبر ۲۰۱۴، آکور مدیریت کسب و کار در اروپای مرکزی را به Orbis انتقال داد. در دسامبر 2014، آکور اتحاد خود را با Huazhu اعلام کرد و هدف آکور از این اتحاد سرعت بخشیدن به گسترش هتل های خود در چین بود.

در ماه ژوئن ۲۰۱۵، آکور تبدیل به گروه هتل های زنجیره ای آکور شد و شعار جدیدی را اتخاذ نمود:

Feel Welcome

معرفی گروه هتل های زنجیره ای آکور

بانوان در آکور (WAAG)

در سال ۲۰۱۲، آکور شبکه ی بین المللی بانوان را با هدف کمک به شرکت برای دست یابی به برابری جنسیتی راه اندازی کرد. شبکه WAAG با استفاده از نظارت، اشتراک گذاری تجربیات، آموزش و ارتباط شبکه ای برای ترویج دسترسی زنان بیشتری به سمت های شغلی است. هدف آکور افزایش تعداد اعضا از 2.500 نفر به 3000 نفر تا سال 2015 بود و آکور همچنین در نظر داشت حدود 50 درصد از مدیران هتل خود را در سرتا سر جهان زنان تشکیل دهند.

معرفی گروه هتل های زنجیره ای آکور

مدیریت

در سال ۲۰۰۹، Denis Hennequin به گروه هیئت مدیره پیوست و Gilles Pélisson را به عنوان رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت در ژانویه 2011 جایگزین کرد. در آپریل سال 2013، Yann Caillère به عنوان مدیر عامل برای یک دوره ی انتقالی منصوب شد و نهایتا در آگوست 2013، Sebastien Bazin به عنوان رئیس و مدیرعامل تعیین گردید.

معرفی گروه هتل های زنجیره ای آکور

دفاتر   

دفتر مرکزی این شرکت در Immeuble Odyssey، پاریس واقع شده است. این مرکز، دفتر ثبت شده ی شرکت می باشد. ساختمان آن دارای 7 طبقه، به مساحت 14 هزار متر مربع است و توسط یک معمار انگلیسی به نام نورمن فاستر طراحی گردیده است.

معرفی گروه هتل های زنجیره ای آکور

دفتر اصلی دیگر که در سابق به عنوان دفتر ثبت شده ی آکور فعالیت می کرد، واقع در نزدیکی Évry، فرانسه می باشد. پیش از این مدیریت اجرایی آکور در دفتر Tour Maine-Montparnasse در پاریس پانزدهم Paris’ 15th مستقر بودند.

معرفی گروه هتل های زنجیره ای آکور

بررسی ی اجمالی از هتل آکور

هتل آکور به مراتب بیش از یک پیشرو در سراسر جهان محسوب می گردد. کارکنان مجموعه ی آکور بیش از ۱۸۰۰۰۰ خانم و آقا می باشند که خدماتی منحصر به فرد را به اشتراک می گذارند.

آکور هر روزه میزبان افراد زیادی از سراسر دنیا می باشد و به میلیون ها نفر رسیدگی می کند. گروه آکور عاشق فرهنگ های مختلف است و به تفاوت های خود مفتخر می باشد.

معرفی گروه هتل های زنجیره ای آکور

اکور می گوید:

 “ما در این مسیر پیشرو هستیم اما می خواهیم با جسارت، تخیل و اشتیاق فراتر از این رویم.”

دو کسب و کار مکمل و در تعامل با یکدیگر

اگر بخواهیم به وضوح دو کسب و کار مکمل را از یکدیگر متمایز نماییم، می توانیم بگوییم گرداننده ی هتل و امتیاز دهنده؛ مالک و سرمایه گذار.

هتل های آکور در حال دست یابی به منابع لازم جهت توسعه ی پروژه های هتل خود با بهره وری و انعطاف پذیری بیشتر و افزایش سودآوری می باشد. هر واحد با تخصص ویژه ی خود، نشانگر اهرم ایجاد ارزش می باشد.

معرفی گروه هتل های زنجیره ای آکور

اهداف آکور برای بهبود عملکرد هتل:

  •  سرعت بخشیدن به توسعه و تحکیم نمودن سهم بازار
  •  تقویت بخشیدن برندها به منظور افزایش جذابیت آن ها
  •  انعقاد قراردادهای بیشتر با مشتریان از طریق تقویت پیشنهادات دیجیتال در هرگام
  • بهینه  سازی مدل کسب و کار خود بر مبنای حق امتیاز

منابع انسانی

نشاط، انرژی، و جذابیت های گروه مهمان نوازی همانند آکور، ریشه در تعهد و حرفه ای بودن کارکنان آن دارد. در سال ۲۰۱۴، آکور برای مقابله با چالش های جدیدی که در پی سازماندهی مجدد مواجه شد، بلند پروازی های خود را پیرامون ارزش های مهارتی، روح ابتکار و انعکاس، هوش جمعی و فرهنگ مشترک، دو مرتبه طراحی نمود.

معرفی گروه هتل های زنجیره ای آکور

توسعه ی پایدار

معرفی گروه هتل های زنجیره ای آکور

به علت ایجاد عدم تعادل در محیط طبیعی در نتیجه ی افزایش شهرنشینی و تحولات در جامعه، دنیا درحال تغییر می باشد و آکور نیز متوجه این تغییرات شده است. گروه آکور بیش از ۲۰ سال است که پیشگام در توسعه ی پایدار می باشد. آکور تعهد خود را نسبت به مسئولیت اجتماعی شرکت در سال ۲۰۱۲، به واسطه ی برنامه ی سیاره ی ۲۱ (Planet 21) مجددا” تایید و ایفا کرده است.

برای بازآفرینی هتل ها به شکل پایدار، به واسطه ی Planet 21، گروه آکور 21 تعهدنامه به منظور همکاری با یکدیگر برای رفاه دنیا ایجاد کرده است.

معرفی گروه هتل های زنجیره ای آکور

از آنجاییکه امروزه در صنعت گردشگری و مهمان نوازی صحبت بسیاری از توسعه ی پایدار و حفاظت از محیط زیست می شود، در مطلب بعدی به اقداماتی که گروه هتل های زنجیره ای آکور در خصوص توسعه ی پایدار صورت داده اند و برنامه ی سیاره ی۲۱ (Planet 21) خواهیم پرداخت.

 

https://www.safarme.com/

نظرات کاربران

  1. Alborz says:

    عالییییی بود. لطفا از این مطالب بیشتر بزارید.
    در مورد استار وود و جمیرا و آی اچ جی و هیلتون هم بزارید