سفر هوایی

17 حقیقت عجیب درباره سفر هوایی

کل : 1

میانگین : 5

تاریخ انتشار: سه شنبه, ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷

سفر هوایی

امروزه اغلب ما برای سفرهای کاری و یا تفریحی بلیط هواپیما تهیه کرده و ترجیح می دهیم سفر هوایی داشته باشیم. خوشبختانه پرواز یکی از ایمن‌ترین شیوه‌های حمل و نقل است. اما حقایقی در مورد سفر هوایی وجود دارد که از آن بی خبریم.  در این مطلب شما را با فهرستی از 17 حقیقت عجیب در رابطه با سفر هوایی آشنا خواهیم کرد. با سفرمی همراه باشید.

 

 1. اکثر خلبانان از بروز صاعقه غافلگیر می‌شوند.

یک خلبان اینطور می‌گوید که «من دو بار در موقعیت وقوع صاعقه قرار گرفته‌ام. بسیاری از خلبانان حین پرواز با این موقعیت روبرو می‌شوند. البته هواپیماها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که می‌توانند از پس این پدیده طبیعی بربیایند. در سفر با هواپیما هنگام وقوع رعد و برق ناگهان صدای مهیبی همچون صدای بمب شنیده شده و بلافاصله پس از آن نور چشمگیری مشاهده می‌شود. البته قرار نیست هواپیما به خاطر برخورد با صاعقه و یا عبور از آن به مشکل برخورد کرده و سقوط کند». پس حین سفر هوایی به خاطر صاعقه غافلگیر نشوید.

سفر هوایی

 

 1. بسیاری از هواپیماها حامل اجساد مرده و اعضای بدن این اجساد هستند.

محموله‌های بسیاری از طریق پروازهای مسافربری به نقاط مختلف جابجا می‌شوند. یکی از چیزهایی که همیشه توسط هواپیما از محلی به محل دیگر جابجا می‌شود، بقایای اجساد انسان است که با عنوان مختصر HR (بقایای انسانی) شناخته می‌شود. بعضی افراد در محلی بسیار دورتر از جایی که تمایل دارند دفن شوند، فوت می‌کنند به همین دلیل برای انتقال اجساد این افراد به محل مورد نظر، آن‌ها را در جعبه‌های چوبی قرار داده و منتقل می‌کنند و کسی هم از محتوای درونی این جعبه‌ها مطلع نخواهد شد. وقتی عبارت اختصاری HR را در هنگام پرواز شنیدید این به معنای آن است که یک جسد در بخش بار هواپیما وجود دارد.

ویلاهای کهکشانی ستاره‌ها
ادامه مطلب

از طرفی گاهی اوقات مسافری در حین پرواز با هواپیما جان خود را از دست می‌دهد، شرکت‌های هواپیمایی مختلف به شیوه‌های متفاوتی با این مسئله دست و پنجه نرم می‌کنند. پس اگر در سفر هوایی با چنین وضعیتی مواجه شدید شگفت زده نشوید.

 

 1. گاهی اوقات که خلبانان خسته هستند در کابین خلبان خوابشان می‌برد.

بر اساس نتایج بدست آمده از یک پژوهش که توسط انجمن خلبانان بریتانیایی انجام شده است، بیش از نیمی از خلبانان ( 56 درصد) اعتراف کردند که در طول پرواز در کابین خلبان به خواب رفته‌اند. در ضمن، تقریباً یک سوم از این افراد (29 درصد) پس از بیداری متوجه شدند که کمک خلبان آن‌ها نیز همزمان با آن‌ها خوابیده است. پس در سفر هوایی شما هم بعید نیست خلبان حین پرواز در خواب باشد!

سفر با هواپیما

 

 1. شرکت رولز رویس، موتور هواپیماها را از طریق شلیک مرغ‌های مرده از داخل توپ خودکار هواپیما مورد آزمایش قرار می‌دهد.

این مرغ‌ها می‌توانند تا سرعت 299 کیلومتر بر ساعت بالا بروند. این کار کمی شبیه بازی پرندگان خشمگین نیست؟!

 

 1. پلیس های امنیت پرواز در برخورد با یک مسافر الکلی کمکی به خدمه هواپیما نخواهند کرد.

اینکه یک فرد الکلی در طی پرواز جنجال و آشوب به پا کرده و ابزار دست تروریست‌ها شود تا آن‌ها از حضور یا عدم حضور پلیس (مأمور نظامی) در هواپیما آگاه شوند، کار نسبتاً رایجی است.

 

 1. در پرواز هدفون‌های جدیدی وجود ندارند.

هدفون‌هایی که در سفر هوایی به مسافران هواپیما داده می‌شود نو نیستند، اگرچه به صورت بسته‌بندی شده تحویل داده می‌شوند. این هدفون‌ها پس از پرواز از مسافران گرفته و تمیز شده و مجدداً بسته‌بندی می‌شوند.

سفر هوایی

 

 1. هواپیماها در هنگام فرود چراغ‌های خود را کم‌نور می‌کنند.

در سفر هوایی وقتی یک هواپیما در هنگام شب بر زمین می‌نشیند، خدمه چراغ‌های داخلی هواپیما را کم‌نور می‌کنند. در این صورت چشم‌های مسافران هواپیما به تاریکی عادت کرده و در هنگام خروج از هواپیما دید بهتری خواهند داشت. هچنین در حین وقوع سانحه اگر برق هواپیما قطع شود، چون چشم مسافران هواپیما به تاریکی عادت کرده است برای خروج اضطراری سریع تر مسیر را پیدا می کنند.

حراجی بزرگ در جمعه سیاه !
ادامه مطلب

سفر با هواپیما

 

 1. حوزه اختیار خلبان‌ها

در سفر هوایی خلبانان به لحاظ قانونی مجاز به دستگیری و یا جریمه افراد و یا حتی دریافت وصیت‌نامه مسافرانی هستند که در طول پرواز در حال فوت هستند.

سفر با هواپیما

 

 1. قهوه چندش‌آور هواپیما

قهوه‌ای که در طی پرواز به مسافران داده می‌شود بدون شک نوشیدنی چندش‌آوری است، زیرا هیچ کس قهوه ساز را نمی شوید. پس دفعه ی بعدی در سفر با هواپیما قهوه ننوشید.

سفر با هواپیما

 

 1. تلاطم هوایی با گذشت ساعات روز بدتر می‌شود.

اگر شما نیز از آن دسته مسافرانی هستید که ترس از پرواز دارند، بهتر است بلیط‌های مربوط به صبح را رزرو کنید. چرا که در سفر با هواپیما، با گذشت ساعات روز تلاطم‌های هوایی بدتر خواهد شد.

سفر هوایی

 

 1. به موقع رسیدن به پرواز بهتر از آن است که پرواز را از دست بدهید.

سازمان حمل و نقل هوایی ایالات متحده آمریکا چنان بر پرواز به موقع هواپیما تأکید دارد که اگر حتی 20 نفر از مسافران یک پرواز ترانزیت نیز کمی دیرتر به پرواز برسند، آن را از دست خواهند داد. سعی کنید در سفر هوایی همیشه زودتر در فرودگاه حضور داشته باشید.

سفر هوایی

 

 1. خلبان‌ها باید وعده‌های غذایی مختلفی مصرف کنند.

در سفر با هواپیما خلبان‌ها نمی‌توانند یک غذای یکسان مصرف کنند، چرا که ممکن است دچار مسمومیت غذایی شوند. خلبان و کمک خلبان حتی اجازه ندارند غذای خود را با یکدیگر سهیم شوند.

سفر هوایی

 

 1. توالت‌های هواپیما از بیرون هم باز می شوند!

یک قفل پنهان درون تابلوی نشانگر توالت که بر روی درب دستشویی قرار دارد، تعبیه شده است که از آن طریق می‌توان درب دستشویی را حتی اگر از داخل هم قفل شده باشد، باز کرد.

هتل های ساحلی تایلند ، معرفی بهترین ها
ادامه مطلب

سفر هوایی

 

 1. در سال 2003 یک هواپیما ربوده شد و از آن زمان تاکنون کسی آن را ندیده است.

در ماه می سال 2003 یک هواپیمای بوئینگ 727 حامل سوخت توسط دو مکانیک دزدیده شد. تلاش‌های پلیس فدرال برای یافتن آن نیز تاکنون نتیجه نداده است.

 

 1. پرنس چارلز و پرنس ویلیامز اجازه ندارند با هم سفر هوایی داشته باشند.

به خواست ملکه انگلیس، پسر و نوه‌اش اجازه ندارند با هم از یک پرواز استفاده کنند. او نمی‌خواهد هر دوی آن‌ها را در یک حادثه هوایی از دست بدهد.

 

 1. پرواز دومین شیوه مطمئن جابجایی است.

اگر به امنیت سفر هوایی شک دارید می‌توانید از آسانسور، پله برقی و یا بالابر برای جابجایی استفاده کنید چرا که اولین شیوه مطمئن این‌ها هستند.

سفر هوایی

 

 1. کوتاه‌ترین پرواز مسافربری در جزایر اورکنی انجام می‌شود.

پرواز از وِسترِی تا پاپا وستری تنها 2 دقیقه طول می‌کشد که کوتاه‌مدت ترین پرواز مسافربری در جهان به حساب می‌آید.

نظرات کاربران