طرح بدنه هواپیما

جالب ترین طرح های بدنه هواپیما

کل : 5

میانگین : 4.8

تاریخ انتشار: دوشنبه, ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۷

طرح بدنه هواپیما

طرح بدنه هواپیما امروزه تغییر چشم گیری در مقایسه با گذشته نموده است. اخیراً صاحبان جت های شخصی و ایرلاین ها برای هواپیماها طرح های مدرن و به روزی را ایجاد نموده اند و هر روزه با ایده های نو مسافران را شگفت زده می نمایند. برخی ایرلاین ها، در دنیای مدرن امروزی که هنر با عملکرد و قابلیت ها ادغام می گردد، طرح بدنه هواپیما را به سبکی نو و متفاوت از قبل ایجاد نموده اند.

طرح بدنه هواپیما

 

نوآوری در طرح بدنه هواپیما

از آنجاییکه ایرلاین ها و صاحبان جت شخصی اهمیت زیادی به ظاهر هواپیما می دهند؛ سبک رنگ آمیزی و طرح بدنه هواپیما تغییر کرده است. لوگو و رنگ سازمانی از عوامل برجسته و حائز اهمیت در صنعت هواپیمایی بشمار می رود. همانطور که می دانید این هواپیماها در ارتفاع چند هزار فوتی آسمان به پرواز در می آیند، بنابراین طرح بدنه هواپیما نقش سفیر بصری صاحب آن را ایفا می نماید. همه ی ما می دانیم که شاید شانس دومی برای ایجاد اولین تصویر ذهنی در مخاطب نداشته باشیم؛ به همین علت افرادی که می خواهند در اذهان ماندگار شوند توجه چشم گیری بر طرح بدنه هواپیما و در کل ظاهر، می نمایند. ما در این مطلب چندی از جالب ترین طرح های بدنه هواپیما را انتخاب نموده ایم که در ادامه تقدیم حضورتان می نماییم. با سفرمی همراه باشید.

طرح بدنه هواپیما

 

تِتِوا ماسی؛ فیجی ایرویز (Teteva Masi; Fiji Airways)

در سال 2012 بود که ایرلاین فیجی به منظور تقویت نقشی که به عنوان یک ایرلاین ملی در فیجی ایفا می کند نام جدیدش را معرفی مجدد نمود. به این مناسبت در سال 2013 ایرلاین برندسازی مجدد را با ویژگی متمایز تِتِوا ماسی که توسط هنرمند مشهور فیجی طراحی شده بود، به طور کامل نهایی ساخت. نماد رووا (Rova)، بر روی موتور هواپیما، سمبل خوش آمدگویی گرم و صمیمانه ی مردم فیجی به بازدیدکنندگان است. سمبل ماکاره (Makare) که در قسمت جلو و زیرین هواپیما قابل مشاهده است، نام جدید فیجی ایرویز را به نمایش می گذارد و الهام بخش جذابیت آب شفاف جاری بر روی ساحل شنی سفید است.

درون لوکس ترین هواپیماهای شخصی دنیا چه می گذرد؟
ادامه مطلب

به گفته ی مدیر عامل فیجی ایرویز، “ما می دانیم که طرح بدنه هواپیما باید بسیار منحصر به فرد، خاص و بی نظیر باشد. ماموریت ما خلق نمادی افتخار آمیز می باشد که قرار است در شلوغ ترین فرودگاه های بین المللی دنیا دیده شود. نمادی که این امکان را برای اینکه بهترین سفیر پرواز فیجی باشیم فراهم می کند.

طرح بدنه هواپیما

طرح بدنه هواپیما

 

طرح پروانه؛ جی. اِی. تی. اِن. (The Butterfly; GATN)

در فصل تابستان بود که از طرح بدنه هواپیما توربوپراپ رونمایی شد. هواپیما با طرح جدیدش اولین پرواز را در ماه جولای برای شبکه ی تاکسی هوایی یونانی برقرار کرد. بر روی بدنه هواپیما توسط رنگ های روشن و درخشان پروانه هایی زیبا نقش بسته اند. پروانه های روی بدنه هواپیما دریچه ای نو برای سفرهای خانوادگی و گروهی در یونان گشودند. اما چه چیزی موجب خاص شدن این پروانه ها بر روی بدنه هواپیما شده است؟!

به گفته ی مدیرعامل گریک ایرتاکسی نتوورک (Greek Air Taxi Network)، پروانه سنبل ایمنی است و این هواپیما با طرح جدیدش و فضای دلبازش به جت شخصی مسافربری بدل گشته است. صندلی های رنگی و روشن هواپیما با پروانه های رنگارنگ احساسی لذت بخش را در مسافر و تماشاگران ایجاد می کند. طرح پروانه های رنگی بر روی بدنه هواپیمای شخصی تجربه ی سفری خاطره انگیز را برای کودکان و والدینشان رقم می زند.

طرح بدنه هواپیما

طرح بدنه هواپیما

 

اوهانا؛ هاوایی (Ohana; Hawaiian)

ایرلاین هاوایی یکی از هواپیماهای مدرن توربوپراپش را که دارای ظرفیت 48 نفر مسافر است با طرحی جدید راهی آسمان نموده است. طرح بدنه هواپیما مدرن ATR42 توسط یکی از هنرمندان و پسرش طراحی شده است. 3 الگوی مختلف بر روی بدنه هواپیما طراحی شده اند که از قبیل زیر هستند:

  • پیکو، نمایانگر اجداد و فرزندان
  • مانو، نمایانگر پرنده ی در پرواز و قایقرانی که شیوه ی سنتی مهاجرت است
  • کالو، که نماد خانواده و میراث است
سفر به آلمان
ادامه مطلب

نام “اوهانو” واژه ای هاویی است که برای خانواده به کار می رود. چشم انداز این ایرلاین برقراری ارتباط میان تمامی جمعیت جزیره های هاوایی از طریق پرواز با هواپیما می باشد.

طرح بدنه هواپیما

طرح بدنه هواپیما

در بالا چند ایرلاین که دارای جالب ترین طرح بدنه هواپیما هستند را معرف حضورتان نمودیم. در مقالات بعدی نیز سفرمی را همراهی کنید تا با ایرلاین های دیگری که بدنه هواپیما هایشان را با طرح های خاص رنگ آمیزی کرده اند آشنا شوید. اگر ایرلاینی را می شناسید که از نظرتان طرح بدنه هواپیمایش جالب و منحصر به فرد است به ما معرفی کنید.

نظرات کاربران

  1. بسم اللّٰه
    آقا یک طرح فوق زیبا با نماد خلیج فارس بزنید واسه همه هواپیما های ایرانی
    باتشکر