کشور آنگولا

کشور آنگولا و دیدنی های آن!

کل : 11

میانگین : 3.27

تاریخ انتشار: پنجشنبه, ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۹

یکی از قشنگترین کشورهای آفریقایی آنگولا است. کشور آنگولا با پارک های ملی و حیات وحش شگفت انگیزش، مقصدی برای گردشگران ماجراجو است. کشوری که از آبشارهای بلند، کوه های با شکوه و موزه های شگفت انگیز تشکیل شده است و جزو پرطرفدارترین مقصد گردشگری در آفریقا است.

بسیاری از مردم سرزمین های آفریقایی را بیابان هایی گرم و خشک تصور می کنند. در حالی که بسیاری از کشورهای آفریقایی طبیعتی زیبا و منحصر به فرد دارند. شاید عجیب به نظر برسد اما کشور های کنیا، آفریقای جنوبی و عاج زیباترین سواحل آفریقا را دارند.

البته در سال های اخیر با بالارفتن آگاهی سطح عموم نسبت به این کشورها تعداد تور آفریقا نیز افزایش یافته است. حتی آمار فروش بلیط هواپیما به سرزمین های آفریقایی بیشتر شده است. اگرچه همیشه پیشنهاد می دهیم برای سفرهای خارجی از تورهای گردشگری استفاده کنید. چون در این صورت هم دغدغه کمتری خواهید داشت و هم امنیت بیشتری دارید.

آنگولا یکی از آن کشورهای زیبای آفریقایی است. پایتخت آنگولا شهر لوآندا است که پر جمعیت ترین شهر این کشور را هم تشکیل می دهد.

موقعیت جغرافیایی آنگولا

همسایگان آنگولا زیاد شناخته شده نیستند شاید همین دلیل باعث شده است تا آنگولا را هم کمتر بشناسیم. آنگولا از شمال با جمهوری کنگو و از شرق با کشور زامبیا همسایه است. جنوب آنگولا کشور نامبیا و غرب آن، اقیانوس اطلس قرار گرفته است.

موقعیت جغرافیایی آنگولا

اقتصاد آنگولا

آنگولا تا سال 1957 در استعمار کشور پرتغال قرار داشت. نفت و الماس، مهمترین محصولات صادراتی این کشور هستند. در کنار این محصولات، گاز، قهوه، الوار، پنبه، ماهی و مواد نفتی فراوری شده هم به کشورهایی همچون چین، تایوان، شیلی و آمریکا صادر می شود. اقتصاد آنگولا در طی جنگ 27 ساله ای که در بین مردمش ایجاد شد، ضربه زیادی دید. در طی این جنگ، بیش از 500 هزار نفر جان باختند.

با بهترین خلبانان جهان آشنا شوید
ادامه مطلب

اقتصاد در آنگولا

آنگولا کشور مدرنی نیست!

جمعیت کشور آنگولا بیشتر از 12 میلیون نفر است. این کشور، پایتخت پیشرفته ای دارد و وسایل ارتباطی در پایتخت آن به وفور پیدا می شوند اما وضعیت شهرهای دیگر آنگولا، به خوبی پایتخت آن نیست. هر چه از پایتخت فاصله بگیرید، میزان دسترسی ها کمتر می شود.

دیدنی های آنگولا

جاذبه های کشور آنگولا معنایی عمیق تر از یک سیاحت ساده را دارند. در آنگولا به کشف شگفتی های پنهان سواحل، ارتفاعات داخلی و بیابان ها می پردازیم و با فرهنگی که طی سالیان متمادی دست نخورده باقی مانده است، آشنا می شویم. آبشارهای شگفت انگیز آنگولا نیز، از دیگر دیدنی های این کشور است که تماشای آن ها، برای هر گردشگری الزامی است.

دیدنی های آنگولا

پارک ملی ایونا Iona National Park

پارک ملی ایونا یکی از پربازدیدترین جاذبه های آنگولا است. این پارک ملی، یک بهشت واقعی حیوانات در روزهای قبل از جنگ بوده است اما متاسفانه در زمان جنگ داخلی، بسیاری از جانداران از بین رفته اند. تلاش هایی برای احیای جمعیت حیات وحش این پارک شده است. با این که امروزه، حیات وحش در پارک ملی ایونا همانند گذشته پر رونق نیست اما هنوز هم تماشای آن ها، شگفت انگیز است.

Iona National Park

لواندا

لواندا که پایتخت کشور آنگولا است، سواحل زیبا، آثار تاریخی، موزه های تاریخی و ویرانه های استعماری اش، این شهر را به یکی از بهترین شهرهای دیدنی آنگولا تبدیل کرده است. در سواحل گرمسیری جزیره موسولو می توانید از انواع تفریحات آبی بهره مند شوید و در کنار سرگرمی های آن، به بازار معروف صنایع دستی بنفیکا سری بزنید.

جشن نوروز در کشورهای مختلف
ادامه مطلب

لواندا

لوبانگو

شهر لوبانگو در جنوب این کشور است و به علت دره های گرمسیری سر سبزی که تحت سلطه مجسمه نمادین مسیح است، شهرت دارد. این شهر، یکی از بزرگترین میراث معماری استعماری در آنگولا است.

کوه های لبا پاس Leba Mountain Pass

به هیچ عنوان نباید در سفر به آنگولا، جاده های مارپیچ کوه لبا را از  دست بدهید. در دل این کوه ها یک سفر هیجان انگیز را تجربه کنید. آبشارهایی که درون جنگل و کوه ها می بینید، تصاویر بیابان های آنگولا را از یادتان می برد.

Leba Mountain Pass

دریاچه ارکو Lake Arco

دریاچه آرکو یکی از دریاچه های آب شیرین است که در اطراف آن، زندگی متنوعی از پرندگان، جانوران و زندگی کشاورزان روستایی را مشاهده می کنید.

دریاچه ارکو Lake Arco

شهر نامیب

نامیب شهری بندری است که از ترکیب بی نظیر ساحل و کویر برخوردار است. از نامیب به راحتی می توانی به پارک ملی ایونا و تالاب آرکو بروید. در داخل شهر نامیب قلعه ها و کلیساهای قدیمی بسیاری وجود دارد که نگاهی اجمالی بر زندگی مردم قبیله “موکوبایس” می کند.

کویر نامیب

کویر نامیب قدیمی ترین صحرا روی زمین است که در کنار رودخانه Cunene واقع شده است. این کویر با شن و ماسه قرمز رنگی که دارد، از تومبوا تا خلیج والوسی در نامیبیا می گذرد.

کویر نامیب

کوانزا سول Kwanza Sul

بزرگترین تولید کننده قهوه در کشور آنگولا کوانزا سول است. سد کامباب، رودخانه کوانزا، آبشارهای بینگا و دشت های واکو کنگو در این شهر واقع شده است. ویرانه های قلعه های قدیمی و نقاشی های غاری که قدمت آن به دوران نوسنگی باز می گردد، نیز از دیدنی های این شهر است.

از دیدنی ها و جاذبه های سئول چه می دانید؟
ادامه مطلب

کوانزا_سول

نظرات کاربران