آیا ایرلاین های ارزان از امنیت کمتری برخوردار هستند؟

آیا ایرلاین های ارزان از امنیت کمتری برخوردار هستند؟

کل : 2

میانگین : 5

تاریخ انتشار: شنبه, ۲۵ آذر ۱۳۹۶

پرواز با ایرلاین های ارزان قیمت به خاطر ترس از سقوط و سوانح هوایی در نگاه اول برای برخی از افراد هراس آور است؛ اگر شما هم جزو این گروه هستید، در این مطلب با سفرمی همراه باشید چرا که قطعا نظرتان تغییر خواهد کرد.

ایرلاین های ارزان

صرفه جویی هزینه ها در ایرلاین های ارزان قیمت به چه صورتی انجام می گیرد؟

هنگامی که با یک ایرلاین ارزان قیمت پرواز می کنید، ممکن است صندلی خیلی راحتی نداشته باشید یا غذای با کیفیتی میل نکنید اما به گفته اداره هوانوردی فدرال: جای هیچ نگرانی نیست و می توانید اطمینان داشته باشید که پرواز شما به اندازه پروازهای دیگر امن است.

ایرآسیا

شاید خطوط هوایی ارزان در برخی موارد سرویس دهی سطح بالایی نداشته باشند اما درباره امنیت پرواز هیچ مشکلی وجود ندارد. این تصور به هیچ وجه درست نیست که ایرلاین های ارزان برای پایین آوردن هزینه ها در مورد اقدامات امنیتی کوتاهی می کنند.

مقایسه ایرلاین های ارزان و لوکس

در مناطقی مانند آمریکای شمالی و اروپا که صنعت هواپیمایی از سابقه و رونق خوبی برخوردار است، هیچ شرکت هواپیمایی اجازه ندارد از قوانین امنیتی تخطی کند. در تاریخ این صنعت، حاملین هوایی بزرگی به چشم می خورند که با وجود ارزان بودن هرگز هیچ سانحه یا سقوطی در کارنامه کاری آنها به ثبت نرسیده است. این آمار می تواند تا حدودی نگرانی افرادی که از پرواز با خطوط هوایی ارزان قیمت می ترسند، کم کند.

رایان ایر

درواقع، بر اساس آخرین شاخص های سالانه ایمنی که توسط مرکز ارزیابی داده های خرابی جت ایرلاینر (Jet Airliner) در آلمان صورت گرفته است: چند شرکت هواپیمایی ارزان قیمت مانند: جت بلو (JetBlue)، وست جت (WestJet)، ایزی جت (EasyJet)، سوت وست (Southwest)، رایان ایر (Ryanair) و جت استار (Jetstar) از لحاظ ایمنی از آمریکن ایرلاینز (American Airlines) امتیاز بالاتری به دست آورده اند.

در سفر چه بیماری هایی ما را تهدید می کند؟
ادامه مطلب

آمریکن ایرلاینز

نکته دیگر این است که ایرلاین های ارزان برای حفظ نام و برند و خراب نشدن وجهه شرکت با تمام وجود سعی می کنند تا از لحاظ ایمنی کم کاری نکنند و هیچ آماری از سوانح و سقوط هوایی در کارنامه کاری آنها ثبت نشود. چراکه یک تصادف می تواند عواقب ویرانگری برای نام تجاری آن شرکت هواپیمایی به دنبال داشته باشد. همانطور که می دانید با هیچ پس اندازی نمی توان آبروی از دست رفته را دوباره خرید.

یرآسیا

هم ایرلاین های ارزان و هم شرکت های هواپیمایی لوکس باید مقررات ایمنی تعیین شده توسط اداره هوانوردی فدرال را رعایت کنند. به نقل از “لس دور” سخنگوی اداره هوانوردی فدرال: “از آنجایی که همه شرکت های هواپیمایی باید با استانداردهای مشابهی مطابقت داشته باشند، از این رو هیچ هواپیمایی وجود ندارد که از دیگری امن تر باشد.”

استانداردهای اداراه هوانوردی فدرال

بر طبق مقررات بازرسی همه جانبه اداره هوانوردی فدرال، تمامی ایرلاین های فعال باید از نظر اثبات ساختار، عملکرد، تجهیزات، تعمیر و نگهداری، طراحی، ساخت و ساز و شرایط بارگیری با جزئیات مورد بررسی قرار بگیرند.

ایزی جت

اما زمانی که صحبت از پرواز ارزان به میان آید، “ایمنی و امنیت” به عنوان مهم ترین مسائل پرواز، مورد توجه قرار می گیرند. چراکه هواپیمایی که با آن پرواز می کنید و کسانی که با شما همراه هستند، هر دو می توانند خطرناک باشند.

استانداردهای اداره امنیت حمل و نقل هوایی

اداره امنیت حمل و نقل (TSA) عملیات امنیتی مربوط به بار و مسافرانی که سوار هواپیما می شوند را بر عهده دارد و محموله و افراد را کنترل می نماید. درست مانند مقررات اداره هوانوردی فدرال، همه شرکت های هواپیمایی ارزان قیمت و لوکس مستقر در گیت های فرودگاه، باید قوانین اداره امنیت حمل و نقل هوایی را رعایت کنند. برای مثال: همه هواپیماها باید دارای درب های تقویت شده برای کابین خلبان باشند.

چرا به کشور عمان سفر کنیم؟
ادامه مطلب

ایرلاین های ارزان

از آنجایی که سازمان های ایمنی و امنیتی در مقابل خطوط هوایی به عنوان شخص ثالث عمل می کنند، می توانید اطمینان داشته باشید که دستورالعمل های ایمنی و امنیتی، هم در ایرلاین های ارزان و هم شرکت های هواپیمایی لوکس اجرا می شوند.

متغیر ایمنی در پرواز

امن ترین قسمت هواپیما

اصلا مهم نیست که کدام شرکت هواپیمایی را برای سفر انتخاب می کنید، تنها یک متغیر ایمنی در طول پرواز شما وجود دارد و آن هم مکان صندلی های هواپیما است. نتایج تحقیقاتی که در 30 سال اخیر درباره امن ترین قسمت هواپیما انجام شده است نشان می دهد مسافرانی که نزدیک به دم هواپیما می نشینند در زمان سقوط یک هواپیمای تجاری، حدود 40 درصد شانس بیشتری برای زنده ماندن دارند.

نظرات کاربران