جاده اقیانوس اطلس، زیبا اما نفس گیر

جاده اقیانوس اطلس ، زیبا اما نفس گیر

کل : 14

میانگین : 4.93

تاریخ انتشار: پنجشنبه, ۵ تیر ۱۳۹۹

شاید برای رسیدن به مقصدهای دوردست خرید بلیط هواپیما اولین و بهترین راه باشد اما گاهی لازم است به دل جاده بزنید و از روی زمین بودن لذت ببرید. هر چقدر که اهل سفرهای هوایی باشید اما مطمئنا دوست دارید در این جاده سوار ماشین، به اطراف نگاه کنید. در دنیا جاده های شگفت انگیز بسیاری وجود دارد اما جاده اقیانوس اطلس، فرق می کند. عبور از این جاده جرات می خواهد. جاده اقیانوس اطلس از میان این اقیانوس بزرگ و شگفت انگیز، عبور می کند. رانندگی در جاده آتلانتیک بی نهایت هیجان انگیز است. هیچ جاده ای تا به حال، تا این اندازه به اقیانوس نزدیک نبوده است. جاده اقیانوس اطلس، جاده ای باریک و پیچ در پیچ است که از میان اقیانوس آبی و مواج اطلس عبور کرده است.

جاده اقیانوس اطلس کجاست؟

اگر به نروژ سفر کنید، شانس عبور از این جاده شگفت انگیز را خواهید داشت. در این جاده 7 پل زیبای پیچ در پیچ وجود دارد که همگی به جزایر اطراف متصل شده اند. جاده اطلس، زیباترین جاده برای رانندگی انتخاب شده است. در این جاده نه تنها چشم انداز اقیانوس را مشاهده می کنید و در آبی بیکران اقیانوس، سفر می کنید، بلکه چشم اندازی از طبیعت زیبای نروژ را هم مشاهده خواهید کرد که برای همیشه، در ذهنتان باقی می ماند. پل اقیانوس اطلس، به عنوان پل آشتی با طبیعت انتخاب شده ست و شمال و جنوب نروژ را به هم متصل می کند. در اطراف پل، منطقه ای توریستی ایجاد شده است تا علاوه بر تماشای این سازه شگفت انگیز، ماهیگیری هم انجام شود.

با جاذبه های گردشگری فرانسه آشنا شوید!
ادامه مطلب

جاده اقیانوس اطلس کجاست؟

10 دقیقه هیجان و لذت در جاده آتلانتیک

طور مسیر اقیانوس اطلس تقریبا 8 هزار و 274 متر است. عرض جاده 6.5 متر است. تنها 10 دقیقه زمان می برد تا از این جاده عبور کنید و از دیدنی های شگفت انگیزش، لذت ببرید. لذت موتور سواری در این جاده بیشتر از رانندگی با خودرو است از این رو موتورسواران بسیاری را می بینید که دل به این جاده زده اند.

10 دقیقه هیجان و لذت در جاده آتلانتیک

تاریخ ساخت جاده اقیانوس اطلس

در ابتدا قرار بود که جزیره ها را ریل کشی کنند و با خطوط راه آهن، این جزایر را به یکدیگر متصل کنند اما در دهه 70 میلادی، ایده ساخت جاده ای در میان اقیانوس مطرح شد و همین ایده، امروزه جاده ای شگفت انگیز را ایجاد کرده است. جاده اقیانوس اطلس در سال 1989 افتتاح شد و تا به امروز در سلامت کامل به سر می برد. حتی بیش از 11 طوفان شدید را پشت سر گذاشته است و جان سالم به در برده است. به نظر می رسد، جاده آتلانتیک قوی تر از این حرفا باشد.

تاریخ ساخت جاده اقیانوس اطلس

تماشای طلوع و غروب آفتاب

یکی از لذت بخش ترین دیدنی های جاده آتلانتیک، تماشای طلوع و غروب خورشید است. تلالو نور خورشید که بر روی آب های نیلگون اقیانوس نقش بسته اند، بسیار دیدنی است.

قدم زدن در جاده اتلانتیک

برای این که از این جاده توریستی بیشترین لذت را ببرید، می توانید به منطقه محافظت شده که در جاده قرار دارد بروید. در این بخش می توانید، پیاده روی کنید، استراحت کنید، ماهیگیری انجام دهید و از تفریحاتی همچون اسکوبا دایوینگ لذت ببرید.

راهنمای سفر به کاشان؛ شهر شعر و گلاب
ادامه مطلب

قدم زدن در جاده اتلانتیک

نظرات کاربران