گردشگری بحرین - معرفی کشور بحرین

آشنایی با شهرهای بحرین و دیدنی هایش

کل : 12

میانگین : 4.75

تاریخ انتشار: شنبه, ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹

بحرین کشوری پادشاهی با جامعه ای متشکل از چند قومیت، یکی از کشورهای توریستی خاورمیانه است. این کشور مدرن _باستانی با داشتن بازارها و مناطق باستانی، گردشگران بسیاری را به سمت خود جذب می کند. در ادامه به مکان های دیدنی و شهرهای بحرین می پردازیم.

بحرین کجاست؟

بحرین کشوری جزیره ای است که در خلیج فارس قرار گرفته است. پایتخت بحرین منامه است و تنها 5 استان دارد. 14 شهر بزرگ و 33 جزیره آن، کشور بحرین را تشکیل داده است. اقتصاد بحرین از فروش نفت و گاز و تجارت فروش مروارید می چرخد. بحرین کشور ثروتمندان است و فقیر ندارد. بانوان در بحرین همانند کشورهای عربی دیگر، از محیط بسته و افکار خانه نشینی دور هستند. خانم ها در این کشور اسلامی، در جامعه حضور پر رنگی دارند و تحصیلاتشان بدون تعصب خاصی انجام می شود.

بحرین کجاست؟

  1. منامه

پایتخت کشور بحرین، منامه است. شهری که آسمان خراش هایش در کنار مساجدش، چهره شهر را مدرن و مذهبی کرده است. بندر شهر منامه، مکانی برای پهلوگرفتن کشتی های کروز است. در این شهر، مراکز خرید، زمین گلف، موزه ملی، خانه قرآن و مساجد دیدنی اش، سالانه توریست های زیادی را به سمت خود می کشاند.

منامه

  1. محرق

محرق تا سال 1932 پایتخت بحرین بوده است. این پایتخت قدیمی، شهری جزیره ای است که اطرافش را جزیره های کوچک مصنوعی ساخته اند. به دلیل ساختن ساختمان های مسکونی به سبک جدید، اماکن تجاری، هتل ها، پاساژها با معماری به روز، کل این منطقه شکلی مدرن به خود گرفته است. در کنار این مدرن بودن، در منطقه فریچ ال بن علی، می توان سازه های به سبک معماری سنتی بحرین را دید. بازارسنتی معروف این شهر”سوق” نام دارد که می توان غذاهای سنتی و صنایع دستی محلی که نمایانگر تاریخ بحرین و این شهر است، تهیه کرد.

با زندگی در این کشورها پول دریافت می کنید!
ادامه مطلب

محرق

  1. الجسره

الجسره یکی از مراکز هنری واقع در ساحل غربی بحرین است. با قدم زدن در این مکان می توان هنرمندانی سفالگر و بافندگان سبدها را که روی کارهای هنری خود در حال کار کردن هستند را تماشا کرد، و از تماشای هنر آن ها لذت برد و از آنها خرید کرد و در باغ زیبای آرامبخشی که وسط آن قرار گرفته است، استراحت کرد.

الجسره

  1. البوداییه

بر روی حاضلخیزترین بخش های کشور بحرین، شهر البوداییه واقع شده است. شهر درختان نخل و سرسبزی های بحرین، میزبان مردمی است که بیشترین شغلشان، ماهیگیری است. بحرینی ها که اقتصادشان از فروش مروارید هم می چرخد، در این شهر، به صید مروارید می پردازند.

  1. جزیره مدینه عیسی

جزیره مدینه عیسی، در جنوب غربی منامه واقع شده است. بهترین مکان دیدنی برای ایرانی ها در این شهر، بازار فارسی است. 450 مغازه در این بازار وجود دارد که فرش،  صنایع دستی، انواع میوه ها و غذاها در آن پیدا می شود.

مدینه عیسی

  1. جزیره هوار

جزیره هوار یکی از مکان های تفریحی در بحرین است که بهترین مکان برای ورزش های آبی است. توریست های بسیاری به این شهر می آیند تا ورزش های آبی هیجان انگیز آن را تجربه کنند. برای رسیدن به جزیره هوار از شهر الدُر باید با قایق 45 دقیقه زمان سپری کنید. بسیاری از مسافران تور بحرین تمایل دارند حتما ساعاتی را در این جزیره سپری کنند.

جزیره هوار

  1. ریفا

آثار تاریخی شگفت انگیزی در ریفا قرار گرفته است. ریفا در مرکز جزیره بحرین واقع شده است و یکی از توریستی ترین شهرهای بحرین است. در بین آثار تاریخی بحرین، حتما به قلعه گلی ریفا سر بزنید. این قلعه در قرن نوزدهم ساخته شده است. برای خرید سوغاتی و صنایع دستی بحرینی به بازار بوکوورا بروید. این بازاراز انواع لباس های محلی و اشیای سفالی پر شده است. برج ساعت ریفا نیز از دیدنی های این جزیره است. برجی که در روز، رنگ سفید و شب، نورپردازی طلایی دارد و تماشای آن، لذت بخش است.

دیدنی های شهر شگفت انگیز زوریخ
ادامه مطلب

ریفا

با این که بحرین چندسالی است در تلاش برای جذب گردشگران بیشتر است اما همچنان شهرهای غیر منامه، کمتر مورد استقبال گردشگران قرار گرفته اند. شاید دلیل آن، موقعیت جغرافیایی بحرین باشد. بحرین کشور گرم با آفتاب سوزان است که در روزهای زمستانی، کمی هوایش خنک تر می شود. با این حال، رستوران های دریایی رنگارنگ بحرین را نمی توان از دست داد. برای سفر به بحرین بهتر است ماه های سرد را انتخاب کنید تا از دیدنی شهرهای آن، بدون تحمل گرما، لذت ببرید. همین طور پیشنهاد ما خرید بلیط هواپیما شهرهای پرتوریست آن است.

نظرات کاربران

  1. برای آزادسازی بحرین داوطلب هستم