غذاهای پر ادویه و تند بنگلادشی

کل : 4

میانگین : 4.75

تاریخ انتشار: سه شنبه, ۲۳ مرداد ۱۳۹۷

با بنگلادش و غذاهای بنگلادشی آشنا شوید!

بنگلادش در جنوب قاره آسیا و شرق هند قرار گرفته است و از پرجمعیت ترین کشورهای قاره آسیا به حساب می آید. مردمان بنگلادشی به زبان بنگالی که ترکیبی از هندی و آریایی است، سخن می گویند. غذاهای بنگلادشی شبیه به غذاهای چینی و هندی است و  از تنوع بسیاری برخوردار است .

کشور بنگلادش

 این کشور در کنار خلیج بنگال و اقیانوس هند قرار گرفته است. به همین جهت دارای آب و هوای گرم و مرطوبی است و به شدت در برابر سیل های ناشی از جریان های موسمی اقیانوس هند آسیب پذیر است.

از زیبایی ها و جاذبه های طبیعی بنگلادش که بگذریم، باید اعتراف کینم که پس از سفر به هر منطقه توریستی از اولین اقدامات، مراجعه به رستوران های بومی و محلی منطقه است تا با سبک طبخ و اشپزی آن منطقه بیشتر آشنا شویم. در این مقاله در مورد سلیقه و غذاهای بنگلادشی صحبت خواهیم کرد. با وبلاگ سفرمی همراه باشید.

غذاهای بنگلادشی

غذاهای بنگلادشی

آشپزی بنگلادشی به آشپزی چینی بی شباهت نیست و تنوع بسیار زیادی را شامل می شود. از آنجایی که در بیشتر وقت ها زمین های کشاورزی بنگلادشی ها در زیر آب است، با مشکل برداشت وبهره برداری محصولات از سر زمین ها مواجه هستند. به همین علت گوشت گاو و ماهی به عنوان مهم ترین منابع تامین کننده پروتئین این افراد به حساب می آید. اگرچه که ماهی از جایگاه ویژه تری برخوردار است، اما غذاهای بنگلادشی را نمی توان بدون استفاده از گوشت گاو هم تصور کرد. آنها در بسیاری از غذاهای مربوط به اعیاد و مراسم های محلی خود از گوشت گاو استفاده می کنند. جالب است بدانید که در میان اقلیت هندو در بنگلادش، استفاده از گوشت گوساله ممنوع است و در هیچ غذایی از آن استفاده نمی شود.

13 دلیل برای نحس بودن عدد 13
ادامه مطلب

عموما غذاهای اصیل و محبوبی که در میان بنگلادشی ها بسیار پرطرفدار است، ترکیبی از برنج، انواع مختلف ماهی ها و انواع مختلف عدس است.

غذاهای بنگلادشی

ادویه ها در آشپزی بنگلادشی

در غذاهای بنگلادشی از ادویه ها برای مزه دار کردن غذاها استفاده می شود. از این بابت می توان آشپزی بنگلادشی را به آشپزی ایرانی شبیه دانست. آشپزی ایرانی نیز با استفاده از ادویه ها رنگ و بویی دیگر می گیرد و به همین علت است که غذاهای اصیل ایرانی با هر سلیقه و ذائقه ای جور در می آید. اما استفاده از ادویه جات در آشپزی بنگلادشی کمی با آشپزی ایرانی مغایر است. بنگلادشی ها  حتی برای پخت کیک هم از ادویه ها استفاده می کنند. هل، دارچین و سایر ادویه های طبیعی از طعم دهنده های پرکاربردی هستند که در بنگلادش برای تهیه خوراکی های شیرین از آنها استفاده می شود.

زردچوبه، چیلی، سیر، زنجبیل و گشنیز از جمله ادویه های رایج و پرکاربردی هستند که در تهیه غذاهای معمول بنگلادشی از آنها استفاده می شود.

ادویه ها در بنگلادش

به طور کلی میتوان آشپزی بنگلادشی را مجموعه ای از برنج، نوعی آرد گندم محلی(آتا) و حبوبات مختلف دانست. نخود بنگالی، نخود کفتری یا نخود سودانی، عدس سیاه و ماش از پر استفاده ترین حبوبات در آشپزی بنگلادشی هستند.

از محبوب ترین غذاهای بنگلادشی می توان به بریانی، چناگاجا، چناپودا، چینگیر مالای کاری، دال، گویا و .. اشاره کرد . در ادامه همراه سفرمی باشید و با برخی از اصلی ترین غذاهای بنگلادشی بیشتر آشنا شوید.

غذاهای بنگلادشی

خورش بنگلادشی

خورش بنگلادشی که ترکیبی از دل و جگر مرغ، پیاز، رب انار و ادویه هایی مثل زردچوبه است، از غذاهای محبوبی است که تاکنون گردشگران زیادی مزه آن را چشیده اند. این غذا ماهیتی ترش مزه دارد که برخی از افراد با توجه به ذائقه شخصی خود آن را به صورت ملس طبخ می کنند.

غذاهای روسی که در سفر به مسکو باید چشید!
ادامه مطلب

خورش بنگلادشی

 پاستای بنگلادشی

پاستا از غذاهایی است که در سراسر دنیا طبخ می شود. این غذا در بنگلادش باب سلیقه بومیان این منطقه پخته می شود. بنگلادشی ها برای تهیه پاستا از ادویه های متعددی مثل فلفل قرمز، فلفل سیاه، زردچوبه، زنجبیل، دارچین و گشنیز استفاده می کنند. سیر، دانه های ذرت، پیاز و خردل از دیگر طعم دهنده های پاستای بنگلادشی هستند.

 پاستای بنگلادشی

ماهی بنگلادشی

ترکیب ماهی با برنج را می توان یکی از محبوب ترین غذاهای بنگلادشی دانست. بنگلادشی ها برای طبخ ماهی از ادویه جات مختلفی استفاده می کنند. اصولا ماهی در غذاهای بنگلادشی طعمی ترش دارد. آنها ماهی را در ترشیجات خوابانده و پس از مزه دار شدن در روغن سرخ می کنند.

ماهی بنگلادشی

اگر جزء آن دسته از افرادی هستید که دوست دارید، طعم های مختلف غذا را تجربه کنید، توصیه میکنیم بعد از سفر به بنگلادش از غذاهای متنوع آن نوش جان کنید. در بنگلادش غذاها با ادویه های خوش رنگ، خوش طعم می شوند و یک وعده دلپذیر و به یادماندنی در ذهنتان باقی می گذارند.

نظرات کاربران