انتخاب بهترين کوله پشتي براي سفر

انتخاب بهترین کوله پشتی برای سفر

کل : 0

میانگین : 0

يک روز قبل از آن که راهي سفر بشويد، شروع مي کنيد به جمع کردن وسايلتان. در اين زمان است که مي فهميد تا چه اندازه از کوله پشتي خود بيزاريد. ممکن است براي وسايلي بسيار مهم جا نداشته باشيد يا بعد از آن که همه چيز را جمع کرديد متوجه شويد که کوله پشتي شما شبيه به يک توپ باد کرده است و نمي توانيد آن را روي شانه هاي خود بيندازيد. اينجا است که مي فهميد انتخاب يک کوله پشتي خوب تا چه اندازه اهميت دارد. اما پرسش اينجا است که آيا يک کوله خوب الزاماً يک کوله گران قيمت است؟ با سفرمي همراه شويد تا قدم به قدم شما را در انتخاب بهترين کوله پشتی برای سفر همراهي کنيم.

انتخاب بهترين کوله پشتي براي سفر

نيازهاي خود را بشناسيد

همان طور که براي خريد بهترين لپ تاپ، سراغ لپ تاپ هاي مخصوص بازي مي رويد، بهترين تجهيزات سفر نيز معمولاً براي کوهنوردان ساخته شده اند. با اين حال برخي از کوله هاي کوهنوردي امکاناتي دارند که ممکن است هرگز به کار شما نيايند. مدل هاي ساده تر را مي توانيد با قيمتي بسيار کم تر در اختيار بگيريد.

اگر براي سفر کوله پشتي مي خريد به مواردي مانند چراغ خطر و نور روشنايي روي کوله پشتي نيازي نداريد. حتي کوهنوردان حرفه اي نيز مي توانند اين نياز را با خريد يک چراغ قوه حرفه اي برطرف کنند. پس چشمتان را به روي تمامي امکانات اضافه مانند پاور بانک، چراغ و مواردي از اين دست ببنديد. داشتن پاور بانک در سفر خوب است، اما با قيمتي بسيار کمتر مي توانيد پاور بانک بسيار خوبي خريداري کنيد که بسيار کاربردي تر از باتري داخلي يک کوله پشتي است. از کوله پشتي فقط توقع داشته باشيد که کوله خوبي باشد و نه هيچ چيز ديگر.

انتخاب بهترين کوله پشتي براي سفر

جنس کوله پشتي

تقريباً تمامي کوله هاي مخصوص سفر بادوام هستند. چون با فرض آن که بسيار مسافرت کنيد باز هم ممکن است هر سال بيشتر از پنج بار از کوله بزرگ مسافرتي خود استفاده نکنيد. در حالي که از يک کوله معمولي هر روز استفاده خواهيد کرد. پس چندان نيازي نيست نگران اين قسمت باشيد.

اما آيا لازم است کوله پشتي سفري شما ضد آب باشد؟ حتماً!

نمي توانم تصور کنم که کوله مخصوص سفر ضد آب نباشد. احتمال اين که در طول سفر با آب و هواي باراني مواجه شويد بسيار زياد است. در کوله خود وسايلي با ارزش مانند لپ تاپ، گوشي موبايل، پاسپورت و پول داريد و ممکن است دلتان نخواهد وسايلتان به آساني خيس شوند.

اما از مواردي مانند پارچه ضدحريق به سادگي چشم پوشي کنيد. پارچه هاي ضد حريق با کاربرد نظامي طراحي و ساخته شده اند. وجود آتش در مناطق نظامي امري کاملاً طبيعي است، اما اگر قرار است شما به منطقه اي جنگي سفر کنيد، بهتر است به جاي کوله پشتي، برنامه سفر خود را عوض کنيد.

اما پارچه هايي که نمي شود آن ها را با تيغ بريد مي توانند مفيد باشند. به اين شکل مي توانيد کوله خود را از گزند سارقان در امان بداريد.

وزن و ابعاد کوله

شرکت هاي هواپیمايي معمولاً حد مشخصي را براي بار مجاز هر مسافر انتخاب مي کنند. اين عدد ممکن است بسته به شرکت هوايي، از ده تا چهل کيلوگرم متغير باشد.

حتي شرکت هايي هستند که بليط هايي ارزان، اما بدون بار مي فروشند که براي سفرهاي کاري و کوتاه مدت ايده آل هستند. در چنين شرايطي يک کوله بسيار بزرگ که نزديک به پنج کيلوگرم وزن دارد انتخاب مناسبي براي پرواز نيست. چمدان هاي بزرگ و محکم نيز همين مشکل را دارند. به همين دليل سبک بودن کوله فاکتوري بسيار مهم است. ابعاد کوله را نيز بايد متناسب با نياز خود انتخاب کنيد. بيشتر از يک کوله ی کوچک که نمي تواند تمام وسايلتان را در خود جاي بدهد، يک کوله ی بزرگ و سنگين مي تواند برايتان دردسر درست کند. بايد سعي کنيد کوچکترين کوله ممکن را انتخاب کنيد و در مقابل، در انتخاب وسايل مورد نيازتان دقت کنيد. بسيار ديده ام که مسافران با خود دستمال کاغذي، شامپو، غذاهاي آماده و حتي پتو و بالش جابجا مي کنند. اما در کمتر مقصدي خريد دستمال کاغذي و شامپو براي شما غير ممکن خواهد بود. حتي پيشنهاد مي کنم در سفر به جاي لپ تاپ، از تبلت، گوشي موبايل يا اولترابوک استفاده کنيد.

انتخاب بهترين کوله پشتي براي سفر

ظاهر کوله پشتي

به دنبال زشت ترين کوله پشتي موجود در بازار بگرديد! اين يک توصيه ی کاملاً جدي است. بسياري از فروشندگان کوله هاي زشت و بدرنگ خود را با قيمتي بسيار ارزان تر مي فروشند. يکي از دوستانم کوله پشتي بسيار بدرنگي را با نصف قيمت نمونه مشکي رنگ خريده است. اما امکانات کوله، جنس آن و تمامي استانداردهاي لازم در اين کوله پشتي به قدري بالا است که به خريد او غبطه خوردم!

توجه کنيد که کوله هاي بزرگ سفري معمولاً تنها از خانه تا فرودگاه و از فرودگاه تا هتل با شما خواهد بود. بعد از آن کوله را در محل اقامت خود رها خواهيد کرد و از کيف دستي و يا کوله اي کوچک تر استفاده مي کنيد.

پس اگر رنگ بسيار بدي وجود دارد که فروشنده حاضر است براي آن تخفيف بدهد، در خريد اين کيف زشت ترديد نکنيد. با پول صرفه جويي شده مي توانيد يک کوله کوچک زيبا براي گشت و گذارهاي خود در سفر بخريد. کوله اي که بعد از سفر، در زندگي عادي نيز به درد شما خواهد خورد.

انتخاب بهترين کوله پشتي براي سفر

قفل، جيب، قسمت هاي داخلي

زيپي که بشود آن را قفل کرد بسيار مهم است. اما بهتر است کوله اي را انتخاب کنيد که خود شرکت قفل را روي آن قرار داده باشد. در غير اين صورت ممکن است سارق بتواند به سادگي گيره زيپ را بشکند، يا با استفاده از نرمي پارچه به داخل کوله دست پيدا کند. يک کوله ی امن را مي توانيد در هتل يا خوابگاه خود بگذاريد و با خيال راحت به گشت و گذار بپردازيد.

براي کوله بزرگ خود به جيب هاي زياد نيز نياز نخواهيد داشت. کوله کوچک شما هر چه قدر بيشتر جيب داشته باشد مفيدتر است. اما براي کوله پشتي بزرگ تنها يک جيب داخلي و دو جيب بيروني کافي است.

انتخاب بهترين کوله پشتي براي سفر

به شخصه دوست ندارم داخل کوله پشتي قسمت بندي شده باشد. اين قسمت بندي ها وزن کيف را بالا مي برند، حجمي از داخل کوله را اشغال مي کنند و براي قرار دادن اشياء مزاحمت ايجاد مي کنند. براي جدا کردن وسايل مختلف مي توانيد از کيسه هاي پارچه اي بسيار نازک استفاده کنيد. وسايلي مانند تبلت و يا هارد را نيز مي توانيد بين لباس هايتان بپيچيد. چنين کوله هايي معمولاً قيمت ارزانتري دارند.

انتخاب بهترين کوله پشتي براي سفر

راحتي کوله پشتي

اين قسمت مهم ترين قسمت در انتخاب يک کوله مناسب براي سفر است. کوله پشتي هايي که پد بيروني ارگونوميک دارند روي شانه هاي شما سنگيني نمي کنند و وزن را به طور مطلوبي روي تمام قسمت هاي بدن مي اندازند. اين پدها معمولاً ضد تعريق نيز هستند که در آب و هواي گرم بسيار مفيد خواهند بود. بهتر است معمولاً بين بندهاي کوله، دو بند اضافه براي محکم کردن کوله به دور سينه و کمر وجود داشته باشد. اين دو بند براي تقسيم وزن و محکم شدن کوله روي دوش شما بسيار مؤثرند. اما بندهاي اضافه مانند بند نگه دارنده يخشکن و عصاي دستي براي مسافرين هيچ کاربردي ندارند. همچنين بهتر است قمقمه آب خود را جداگانه بخريد. در بسياري از موارد يک بطري آب پلاستيکي براي شما کافي است و نيازي نيست که يک قمقمه گران قيمت و البته سنگين تهيه کنيد. اما به همراه داشتن مقداري آب را فراموش نکنيد. معمولاً نمي شود به آبي که در هواپيما براي شما مي آورند اعتماد کرد.

انتخاب بهترين کوله پشتي براي سفر

کوله پشتي مورد علاقه من

شايد شرايط من با شما کمي متفاوت باشد. من در سفر سعي مي کنم کم ترين وسيله ممکن را با خودم ببرم. به همين دليل هرگز به يک کوله پشتي بزرگ و سنگين نياز ندارم. ترجيح مي دهم کوله اي را انتخاب کنم که براي سفر بزرگ و جادار باشد، اما به طور روزانه نيز بتوانم از آن استفاده کنم.

به اين ترتيب يک کوله پشتي با قيمتي نزديک به ۵۰۰ هزار تا يک ميليون تومان، يک سال تمام در اتاقم بدون استفاده نمي ماند. به همين دليل من کوله پشتي Razer Utility Backpack را به تمام گزينه هاي موجود ترجيح مي دهم.

انتخاب بهترين کوله پشتي براي سفر

اين کيف بزرگ و جادار است و به طور روزانه نيز مي توان از آن استفاده کرد. به دليل آن که کوله پشتي ريزر، يک کوله معمولي به حساب مي آيد، مي توانيد آن را با خود به داخل هواپيما ببريد. به همين دليل حتي اگر بلیط شما بدون بار باشد، باز مي توانيد تا هفت کيلوگرم بار را با خود به طور رايگان حمل کنيد.

خواصي مانند پد ضد تعريق، پارچه نظامي ضد آب، محفظه مخصوص لپ تاپ، تعداد جيب هاي نه خيلي زياد و نه خيلي کم و همچنين ظاهر شکيل و بسيار جذاب با قيمتي کم تر از کوله پشتي هاي بزرگ باعث شده است که کوله ريزر يوتيليتي را به تمامي دوستانم پيشنهاد کنم. قيمت اين کوله بين ۳۵۰ تا ۴۰۰ هزار تومان است.

انتخاب بهترين کوله پشتي براي سفر

اگر شرکت ريزر را نمي شناسيد، بهتر است کمي در مورد آن تحقيق کنيد. اين برند آمريکايي توليد کننده باکيفيت ترين لوازم جانبي کامپيوتر در دنيا است. اين شرکت کيف يوتيليتي را براي قرار دادن کيبورهاي بزرگ، ماوس، لپ تاپ و تمامي وسايل مورد نياز گيمرها طراحي کرده است. اما اين کوله ی زيبا براي سفر نيز عالي است.

منبع: https://www.safarme.com/

نظرات کاربران