انتخاب بهترين کوله پشتي براي سفر

انتخاب بهترین کوله پشتی برای سفر

کل : 1

میانگین : 3

تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۴ اسفند ۱۳۹۵

یک روز قبل از آن که راهی سفر بشوید، شروع می کنید به جمع کردن وسایلتان. در این زمان است که می فهمید تا چه اندازه از کوله پشتی خود بیزارید. ممکن است برای وسایلی بسیار مهم جا نداشته باشید یا بعد از آن که همه چیز را جمع کردید متوجه شوید که کوله پشتی شما شبیه به یک توپ باد کرده است و نمی توانید آن را روی شانه های خود بیندازید. اینجا است که می فهمید انتخاب یک کوله پشتی خوب تا چه اندازه اهمیت دارد. اما پرسش اینجا است که آیا یک کوله خوب الزاماً یک کوله گران قیمت است؟ با سفرمی همراه شوید تا قدم به قدم شما را در انتخاب بهترین کوله پشتی برای سفر همراهی کنیم.

نیازهای خود را بشناسید

همان طور که برای خرید بهترین لپ تاپ، سراغ لپ تاپ های مخصوص بازی می روید، بهترین تجهیزات سفر نیز معمولاً برای کوهنوردان ساخته شده اند. با این حال برخی از کوله های کوهنوردی امکاناتی دارند که ممکن است هرگز به کار شما نیایند. مدل های ساده تر را می توانید با قیمتی بسیار کم تر در اختیار بگیرید.

اگر برای سفر کوله پشتی می خرید به مواردی مانند چراغ خطر و نور روشنایی روی کوله پشتی نیازی ندارید. حتی کوهنوردان حرفه ای نیز می توانند این نیاز را با خرید یک چراغ قوه حرفه ای برطرف کنند. پس چشمتان را به روی تمامی امکانات اضافه مانند پاور بانک، چراغ و مواردی از این دست ببندید. داشتن پاور بانک در سفر خوب است، اما با قیمتی بسیار کمتر می توانید پاور بانک بسیار خوبی خریداری کنید که بسیار کاربردی تر از باتری داخلی یک کوله پشتی است. از کوله پشتی فقط توقع داشته باشید که کوله خوبی باشد و نه هیچ چیز دیگر.

جنس کوله پشتی

تقریباً تمامی کوله های مخصوص سفر بادوام هستند. چون با فرض آن که بسیار مسافرت کنید باز هم ممکن است هر سال بیشتر از پنج بار از کوله بزرگ مسافرتی خود استفاده نکنید. در حالی که از یک کوله معمولی هر روز استفاده خواهید کرد. پس چندان نیازی نیست نگران این قسمت باشید.

اما آیا لازم است کوله پشتی سفری شما ضد آب باشد؟ حتماً!

نمی توانم تصور کنم که کوله مخصوص سفر ضد آب نباشد. احتمال این که در طول سفر با آب و هوای بارانی مواجه شوید بسیار زیاد است. در کوله خود وسایلی با ارزش مانند لپ تاپ، گوشی موبایل، پاسپورت و پول دارید و ممکن است دلتان نخواهد وسایلتان به آسانی خیس شوند.

آیا می دانید خلبانان چه رازهایی را از شما پنهان می کنند؟
ادامه مطلب

اما از مواردی مانند پارچه ضدحریق به سادگی چشم پوشی کنید. پارچه های ضد حریق با کاربرد نظامی طراحی و ساخته شده اند. وجود آتش در مناطق نظامی امری کاملاً طبیعی است، اما اگر قرار است شما به منطقه ای جنگی سفر کنید، بهتر است به جای کوله پشتی، برنامه سفر خود را عوض کنید.

اما پارچه هایی که نمی شود آن ها را با تیغ برید می توانند مفید باشند. به این شکل می توانید کوله خود را از گزند سارقان در امان بدارید.

وزن و ابعاد کوله

شرکت های هواپیمایی معمولاً حد مشخصی را برای بار مجاز هر مسافر انتخاب می کنند. این عدد ممکن است بسته به شرکت هوایی، از ده تا چهل کیلوگرم متغیر باشد.

حتی شرکت هایی هستند که بلیط هایی ارزان، اما بدون بار می فروشند که برای سفرهای کاری و کوتاه مدت ایده آل هستند. در چنین شرایطی یک کوله بسیار بزرگ که نزدیک به پنج کیلوگرم وزن دارد انتخاب مناسبی برای پرواز نیست. چمدان های بزرگ و محکم نیز همین مشکل را دارند. به همین دلیل سبک بودن کوله فاکتوری بسیار مهم است. ابعاد کوله را نیز باید متناسب با نیاز خود انتخاب کنید. بیشتر از یک کوله ی کوچک که نمی تواند تمام وسایلتان را در خود جای بدهد، یک کوله ی بزرگ و سنگین می تواند برایتان دردسر درست کند. باید سعی کنید کوچکترین کوله ممکن را انتخاب کنید و در مقابل، در انتخاب وسایل مورد نیازتان دقت کنید. بسیار دیده ام که مسافران با خود دستمال کاغذی، شامپو، غذاهای آماده و حتی پتو و بالش جابجا می کنند. اما در کمتر مقصدی خرید دستمال کاغذی و شامپو برای شما غیر ممکن خواهد بود. حتی پیشنهاد می کنم در سفر به جای لپ تاپ، از تبلت، گوشی موبایل یا اولترابوک استفاده کنید.

ظاهر کوله پشتی

به دنبال زشت ترین کوله پشتی موجود در بازار بگردید! این یک توصیه ی کاملاً جدی است. بسیاری از فروشندگان کوله های زشت و بدرنگ خود را با قیمتی بسیار ارزان تر می فروشند. یکی از دوستانم کوله پشتی بسیار بدرنگی را با نصف قیمت نمونه مشکی رنگ خریده است. اما امکانات کوله، جنس آن و تمامی استانداردهای لازم در این کوله پشتی به قدری بالا است که به خرید او غبطه خوردم!

توجه کنید که کوله های بزرگ سفری معمولاً تنها از خانه تا فرودگاه و از فرودگاه تا هتل با شما خواهد بود. بعد از آن کوله را در محل اقامت خود رها خواهید کرد و از کیف دستی و یا کوله ای کوچک تر استفاده می کنید.

بهترین کشورها برای مهاجرت ایرانیان کدامند؟
ادامه مطلب

پس اگر رنگ بسیار بدی وجود دارد که فروشنده حاضر است برای آن تخفیف بدهد، در خرید این کیف زشت تردید نکنید. با پول صرفه جویی شده می توانید یک کوله کوچک زیبا برای گشت و گذارهای خود در سفر بخرید. کوله ای که بعد از سفر، در زندگی عادی نیز به درد شما خواهد خورد.

قفل، جیب، قسمت های داخلی

زیپی که بشود آن را قفل کرد بسیار مهم است. اما بهتر است کوله ای را انتخاب کنید که خود شرکت قفل را روی آن قرار داده باشد. در غیر این صورت ممکن است سارق بتواند به سادگی گیره زیپ را بشکند، یا با استفاده از نرمی پارچه به داخل کوله دست پیدا کند. یک کوله ی امن را می توانید در هتل یا خوابگاه خود بگذارید و با خیال راحت به گشت و گذار بپردازید.

برای کوله بزرگ خود به جیب های زیاد نیز نیاز نخواهید داشت. کوله کوچک شما هر چه قدر بیشتر جیب داشته باشد مفیدتر است. اما برای کوله پشتی بزرگ تنها یک جیب داخلی و دو جیب بیرونی کافی است.

به شخصه دوست ندارم داخل کوله پشتی قسمت بندی شده باشد. این قسمت بندی ها وزن کیف را بالا می برند، حجمی از داخل کوله را اشغال می کنند و برای قرار دادن اشیاء مزاحمت ایجاد می کنند. برای جدا کردن وسایل مختلف می توانید از کیسه های پارچه ای بسیار نازک استفاده کنید. وسایلی مانند تبلت و یا هارد را نیز می توانید بین لباس هایتان بپیچید. چنین کوله هایی معمولاً قیمت ارزانتری دارند.

راحتی کوله پشتی

این قسمت مهم ترین قسمت در انتخاب یک کوله مناسب برای سفر است. کوله پشتی هایی که پد بیرونی ارگونومیک دارند روی شانه های شما سنگینی نمی کنند و وزن را به طور مطلوبی روی تمام قسمت های بدن می اندازند. این پدها معمولاً ضد تعریق نیز هستند که در آب و هوای گرم بسیار مفید خواهند بود. بهتر است معمولاً بین بندهای کوله، دو بند اضافه برای محکم کردن کوله به دور سینه و کمر وجود داشته باشد. این دو بند برای تقسیم وزن و محکم شدن کوله روی دوش شما بسیار مؤثرند. اما بندهای اضافه مانند بند نگه دارنده یخشکن و عصای دستی برای مسافرین هیچ کاربردی ندارند. همچنین بهتر است قمقمه آب خود را جداگانه بخرید. در بسیاری از موارد یک بطری آب پلاستیکی برای شما کافی است و نیازی نیست که یک قمقمه گران قیمت و البته سنگین تهیه کنید. اما به همراه داشتن مقداری آب را فراموش نکنید. معمولاً نمی شود به آبی که در هواپیما برای شما می آورند اعتماد کرد.

با برترین دانشگاه های برلین آشنا شوید!
ادامه مطلب

کوله پشتی مورد علاقه من

شاید شرایط من با شما کمی متفاوت باشد. من در سفر سعی می کنم کم ترین وسیله ممکن را با خودم ببرم. به همین دلیل هرگز به یک کوله پشتی بزرگ و سنگین نیاز ندارم. ترجیح می دهم کوله ای را انتخاب کنم که برای سفر بزرگ و جادار باشد، اما به طور روزانه نیز بتوانم از آن استفاده کنم.

به این ترتیب یک کوله پشتی با قیمتی نزدیک به 500 هزار تا یک میلیون تومان، یک سال تمام در اتاقم بدون استفاده نمی ماند. به همین دلیل من کوله پشتی Razer Utility Backpack را به تمام گزینه های موجود ترجیح می دهم.

این کیف بزرگ و جادار است و به طور روزانه نیز می توان از آن استفاده کرد. به دلیل آن که کوله پشتی ریزر، یک کوله معمولی به حساب می آید، می توانید آن را با خود به داخل هواپیما ببرید. به همین دلیل حتی اگر بلیط شما بدون بار باشد، باز می توانید تا هفت کیلوگرم بار را با خود به طور رایگان حمل کنید.

خواصی مانند پد ضد تعریق، پارچه نظامی ضد آب، محفظه مخصوص لپ تاپ، تعداد جیب های نه خیلی زیاد و نه خیلی کم و همچنین ظاهر شکیل و بسیار جذاب با قیمتی کم تر از کوله پشتی های بزرگ باعث شده است که کوله ریزر یوتیلیتی را به تمامی دوستانم پیشنهاد کنم. قیمت این کوله بین 350 تا 400 هزار تومان است.

اگر شرکت ریزر را نمی شناسید، بهتر است کمی در مورد آن تحقیق کنید. این برند آمریکایی تولید کننده باکیفیت ترین لوازم جانبی کامپیوتر در دنیا است. این شرکت کیف یوتیلیتی را برای قرار دادن کیبورهای بزرگ، ماوس، لپ تاپ و تمامی وسایل مورد نیاز گیمرها طراحی کرده است. اما این کوله ی زیبا برای سفر نیز عالی است.

منبع: https://www.safarme.com/

نظرات کاربران