سفر کردن

لذت سفر را با این ترفندها بیشتر کنید!

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: دوشنبه, ۱ مرداد ۱۳۹۷

لذت سفر کردن را با این ترفندها بیشتر کنید!

سفر کردن، از سرگرمی ها و تفریحات بسیاری از افراد در سرتاسر جهان است و افراد معمولا در تلاش هستند تا با رعایت نکاتی ساده و کاربردی، کیفیت سفر خود را ارتقا بخشیده و از تک تک لحظات آن لذت ببرند. سفر کردن از بخش های مختلفی تشکیل شده است و هر مرحله جزئیات مختلفی را در بر می گیرد که بعضا برای شخص مورد نظر آشنا و بعضا بسیار نا آشنا و غافلگیرکننده هستند. از بستن چمدان ها گرفته تا انتخاب هتل، انتخاب رستوران، معاشرت با آدم ها، خرید کردن و بسیاری مسائل دیگر، همه و همه اگر به خوبی مدیریت شوند، لذت سفر کردن را دوچندان می نمایند.

همراه سفرمی سامانه آنلاین خرید بلیط هواپیما سیستمی و چارتری و رزرو هتل باشید تا با ترفندهایی ساده و کاربردی در سفر آشنا شده و لذت سفر را بیش از پیش احساس نمایید.

لذت سفر کردن

بستن چمدان ها

اولین گام در سفر به هر شهر و یا کشوری، بستن چمدان است. این مرحله اگرچه بعضا بی اهمیت به نظر می رسد اما، نقش بسیار مهمی را در کیفیت سفر و لذت سفر ایفا می نماید. به همراه داشتن اشیا و لوازم مورد نیاز در سفر باعث می شود تا افراد امنیت و راحتی بیشتری را تجربه نمایند و در شهر و یا کشور مقصد که تقریبا در آن بیگانه هستند، اعتماد به نفس بیشتری داشته باشند. به همراه داشتن لباس مناسب همان شهر و همان آب و هوا، به همراه داشتن اشیای مربوط به سلامت، کفش راحتی و حتی زیورآلات و اشیای غیر ضروری تر برای خانم ها، لذت سفر کردن را دوچندان نموده و اوقات خوشی را برای افراد به ارمغان می آورد. به همین دلیل توصیه می کنیم تا به جای بستن چمدان به شیوه های سنتی، لباس ها رو لوله کرده، در کنار هم قرار دهید و اشیا و لوازم دیگر را در لا به لای آن ها جای دهید تا از حداکثر ظرفیت چمدان ها بهره مند شده و بیشترین مقدار از لوازم مورد نیازتان را با خود حمل کنید.

مرتفع ترین شهر جهان
ادامه مطلب

بستن چمدان ها

اجاره ی خانه و یا ویلا به جای هتل

از دیگر مولفه هایی که بر کیفیت سفر، تاثیر مستقیم می گذارد، اقامتگاه انتخاب شده در مقصد مورد نظر است. در سفر به شهرها و کشورهای مختلف دنیا توصیه می کنیم تا در صورت داشتن شناخت کافی از فضای حاکم بر آن محیط، اجاره ی خانه ی مستقل و یا ویلا را بر رزرو هتل ترجیح دهید. این مساله در مورد کسانی که به صورت دسته جمعی سفر می کنند بیشتر حکم می کند و اجاره ی ویلا، علاوه بر کم تر شدن هزینه، این امکان را برای آنان فراهم می کند تا از تک تک لحظات سفر خود در کنار یکدیگر لذت ببرند و لذت سفر را برای خود دوچندان نمایند.

اجاره ی خانه و یا ویلا به جای هتل

برقراری ارتباط با همسفران

اگر همراه با تورهای گردشگری و به صورت گروهی سفر کرده اید، خجالتی نباشید. با اعضای گروه خود ارتباط برقرار کرده و دوستی های جدید برای خود بسازید. یقین داشته باشید که لذت سفر کردن به صورت گروهی و همراه با دیگران دو چندان می شود و اوقات خوش و خاطره انگیزی برایتان باقی می ماند.

برقراری ارتباط با همسفران

به همراه داشتن آب و غذا در گشت و گذار روزانه

یکی از مهم ترین نکاتی که همواره باید، مورد توجه گردشگران قرار گیرد، توجه به نکات بهداشتی و حفظ سلامت بدن است. چه بسا افرادی که با غفلت و نا آگاهی در سفر، دچار بیماری شده و بسیاری از لحظات سفر خود را از دست می دهند. اکثر بیماری هایی که گردشگران دچار آن می شوند، به خاطر خوردن آب آلوده و غذای ناسالم است، چرا که افراد با مواد غذایی بومی شهر و یا کشور جدید بیگانه هستند و هر فروشنده و هر مغازه ای را امن و تمیز تصور می کنند! به همین دلیل توصیه می کنیم که افراد به هنگام خروج از هتل و یا اقامتگاه، آب و مواد غذایی اندکی را با خود به همراه داشته باشند و از خرید مواد غذایی غیر بسته بندی خودداری نمایند.

حقایقی در مورد هتل ها که از آن بی خبرید!
ادامه مطلب

به همراه داشتن آب و غذا در گشت و گذار روزانه

انجام فعالیت های متنوع در سفر

همان طور که می دانید، شهرها و کشورهای مختلف دنیا، جاذبه های گردشگری متنوعی دارند و اکثر گردشگران ترجیح می دهند که از این جاذبه های گردشگری دیدن نمایند و اکثر وقت خود را صرف بازدید از کاخ ها، موزه ها، جاذبه های طبیعی و اماکن دیدنی مقصد مورد نظر می نمایند. اما اگر به دنبال لذت بردن از سفر خود هستید، پیشنهاد می کنیم که خود را کمی رهاتر کرده و از کلیشه ها فاصله بگیرید. قرار نیست که در سفر به یک شهر و یا یک کشور، همه ی وقت خود را به بازدید از اماکنی اختصاص دهید که در عکس ها و فیلم های منتشر شده از آن شهر و کشور دیده اید. به کوچه ها و خیابان ها رفته و به مشاهده ی زندگی مردم عادی مشغول شوید. در کافه ها و رستوران های معمولی غذا بخورید، عکاسی کنید و بعضا همچون شهروندی معمولی در آن شهر قدم بزنید و کارهای روتین و روزمره انجام دهید. آن گاه خواهید دید که لذت سفر را به گونه ای متفاوت احساس خواهید کرد. با سفرمی همراه باشید و با کسب اطلاعاتی مفید و کاربردی در حوزه ی گردشگری، کیفیت سفرهای خود را ارتقا ببخشید و لذت سفر کردن را برای خود و همراهانتان دوچندان نمایید.

تفریحات متنوع در سفر

نظرات کاربران