بیرمنگام انگلیس

آشنایی با شهر بیرمنگام انگلیس

کل : 15

میانگین : 4.47

تاریخ انتشار: شنبه, ۹ فروردین ۱۳۹۹

بیرمنگام، دومین شهر پر جمعیت انگلستان است، شهری که حرکت و شور زندگی در خیابان های آن به وضوح دیده می شود. ساکنان شهر بیرمنگام در کنار جاذبه های طبیعی و صنعتی اش، به مردم آرام و راضی شهرت دارند. اگر دنبال مسافرت به شهری در انگلیس هستید که رستوران های حلال داشته باشد، این شهر گزینه مناسبی خواهد بود چرا که بیرمنگام شهر مسلمان نشین انگلیس است و بیشتر ساکنانش مهاجران هستند.

موقعیت جغرافیایی شهر بیرمنگام

شهر بیرمنگام در ناحیه میدلند غربی انگلستان واقع شده است. مساحتش حدود ۱۰۳ کیلومترمربع است و جمعیتی نزدیک به یک میلیون و دویست هزار نفر دارد و پرجمعیت ترین شهر بریتانیا می باشد.

موقعیت جغرافیایی شهر بیرمنگام

آب و هوای بیرمنگام

انگلستان آب و هوای معتدل و مرطوبی دارد. شهر بیرمنگام هم از این آب و هوا مستثنی نیست. زمستان هایش برفی نیست و در هر فصلی مسافران زیادی دارد اما اگر تصمیم به سفر به این شهر را گرفته اید، بین ماه های فروردین و خرداد به بیرمنگام انگلیس بروید چرا که بهترین و دلپذیرترین آب و هوا را در این ماه ها دارد.

البته در این زمان گردشگران زیادی نیز به این شهر می روند و طبیعتا هزینه ها افزایش نسبی می یابد. اگر واقعا قصد سفر دارید بهتر است خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل را از یکی دو ماه قبل رزرو کنید.

البته باید دقت کنید که در این ماه ها این شهر بسیار شلوغ و هزینه های سفر و گردشگری اش نیز بالاتر است. به طور کلی تمام شهرهای توریستی جهان، در فصل های توریستی، هزینه های بالاتری در اجاره هتل و بلیط های بازدید از آثار تاریخی و تفریحی را دارند. بیرمنگام انگلیس هم، مستثنی نیست.

قدرتمندترین پاسپورت های دنیا در سال 2017
ادامه مطلب

آب و هوای بیرمنگام

محله های بیرمنگام

محله موزلیMosely

اگر به پارک و کافه علاقه دارید، محله موزلی بهترین انتخاب برای شماست. موزلی محله ایی است در جنوب شرقی شهر بیرمنگام که بخاطر پارک های متعدد و زیبا، استخرها، دریاچه ها و مناظر چشم نوازش، دلایل کافی برای انتخاب این شهر در مجله سان دی تایمز به عنوان بهترین مکان بریتانیا برای زندگی شهری بوده است.

محله موزلیMosely

محله هاربرن

محله هاربرن جذابیت محله موزلی را ندارد اما رستوران های فراوانی دارد و اکثریت جمعیتش جوان هستند. دو میخانه معروف این محله به نام های “پلاف” و “نیو این” است. محله هاربرن خیلی پر جمعیت نیست و قیمت آپارتمان هایش در حد میانگین است. هاربرن، از جمله محله های ارزان قیمت برای اقامت توریست ها است.

محله هاربرن

مرکز شهر بیرمنگام

مرکز شهر بیرمنگام از سه بخش “میل باکس Mailbox”، “دیگبت Digbeth” و کوارتر جولری Quarter Jewellery تشکیل شده است. در منطقه میل باکس، خانه های یک و دو خوابه زیادی که برای اجاره و یا خرید مناسب هستند وجود دارد. خانه های مرکز شهر بیرمنگام انگلیس، به سبک قرن ۱۸ و ۱۹ ساخته شده است. در مرکز شهر بیرمنگام بخاطر میدان سنت پل و باند وارستون لین سرزندگی و جنب و جوش بسیاری حاکم است و زندگی در شب، در این شهر بسیار دیدنی است. مرکز شهر بیرمنگام انگلیس، جزو اولین مکان هایی است که گردشگران دوست دارند به آن جا بروند تا با سبک زندگی انگلیسی های این شهر آشنا شوند.

مرکز شهر بیرمنگام

محله ادجیستونEdgbaston

منظره زیبایی از جاده های پر پیچ و خم که با درختان پر برگ پوشیده شده است و همه این محله را با خانه های بزرگ آن می شناسند. در حومه این منطقه دانشگاه بیرمنگام، باغ های کشاورزی و یک دریاچه بزرگ وجود دارد. رسیدن به محله ادجیستون و عبور از جاده های زیبایش، به تنهایی، یک جاذبه دیدنی از شهر بیرمنگام انگلیس را ایجاد می کند.

موزه سلطنتی گرینویچ
ادامه مطلب

محله ادجیستونEdgbaston

محله ساتون کولد فیلد

منطقه سلطنتی که در نگاه اول از شهر بیرمنگام جدا به نظر می رسد. “ساتون کولد فیلد” یکی از بهترین محله ها برای زندگی در بیرمنگام است. دسترسی به مرکز شهر بخاطر خط مستقیم راه آهن و شرایط و امکانات مناسب حمل و نقل از ویژگی های بارز این منطقه است. این منطقه، منطقه ای است که بسیاری از فوتبالیست ها در آنجا زندگی می کنند و خیابان هایش پر از ماشین های گران قیمت آنهاست. پارک ساتن نیز که از بزرگترین پارک های شهری در اروپا است در حومه این منطقه واقع شده است. این پارک ۲۰۰۰ هکتار مساحت و دارای گوزن های وحشی است. قیمت اجاره خانه در این محله، بسیار بالا است.

جاذبه های گردشگری شهر بیرمنگام

کانال بریندلی پلیس بیرمنگام Brindleyplace

در نزدیکی ایستگاه اصلی اتوبوس و خط را آهن، کانال بریندلی واقع شده است. این کانال در قرن ۱۸ ساخته شده است، طراحی آن را جیمز بریندلی یکی از معروف ترین مهندسان انگلیس انجام داده است.

کانال_بریندلی_پلیس

سالن کنسرت ارکستر سمفونیک بیرمنگام

سالن کنسرت ارکستر سمفونیک شهر بیرمنگام، در سال ۱۹۹۱ به طور رسمی توسط ملکه انگلستان افتتاح شد و در ۱۵ آپریل همان سال کارش را شروع کرد. این سالن یکی از با شکوه ترین سالن های شهر بیرمنگام است که خوانندگان بزرگی در آن اجرا داشته اند.

سالن_کنسرت_ارکستر_سمفونیک_بیرمنگام_

خانه و باغ وینتربورن

خانه و باغ وینتربورن بیرمنگام از جاذبه های علمی و تاریخی این شهر به حساب می آید. معماری دوران ادواری را می توان در ساخت آن دید. این باغ بخشی از گیاه شناسی دانشگاه بیرمنگام است و جز میراث فرهنگی این کشور به حساب می آید.

با وظایف و مهارت های مهماندار هواپیما آشنا شوید!
ادامه مطلب

خانه و باغ وینتربورن

کلیسای خطابه سنت فیلیپ بیرمنگام  The oratory of Saint Philip Neri

کلیسای سنت فیلیپ در سال ۱۸۴۹ به دست جان هنری نیومن ساخته شد. این کلیسا از نظر تاریخی بسیار اهمیت دارد و اولین مکان وعظ و خطابه برای مسیحیان کاتولیک انگلستان است و سالهاست در هنر موسیقی مذهبی در صف اول فعالیت میکند. جان هنری معتقد بود موسیقی، خوبی ها را از درون مردم بیرون می کشد و کمک می کند تا خوبی ها در بین شان پخش شوند.

کلیسای_خطابه_سنت_فیلیپ_

بنای شورای شهر بیرمنگام

شاید این بنا در فهرست دوم بناها قرار داشته باشد اما یکی از بزرگ ترین ساختمان های شهر است که جشن های پیروزی ملی در آن برگزار می شوند.

موزه جواهرات بیرمنگام

موزه جواهرات  در واقع یک کارخانه جواهرسازی در زمان ملکه ویکتوریا بوده است. یکی از ۷ موزه که به دست موزه مستقل بریتانیا اداره می شود و توسط تریپ ادوایزر در سال ۲۰۰۸ سومین جاذبه گردشگری مهم و پر بازدید اروپا را پس از معبد پانتئون رم سال ۲۰۰۸ توسط تریپ ادوایزر از آن خود کرد.

موزه جواهرات بیرمنگام

نظرات کاربران