بلیط-هواپیما

بلیط چارتری یا بلیط سیستمی هواپیما؟ کدامیک را انتخاب کنم؟

کل : 6

میانگین : 5

تاریخ انتشار: پنجشنبه, ۲۵ شهریور ۱۳۹۵

اگر شما هم هنگام خرید بلیط هواپیما نمی دانید که باید به سراغ چارتری یا سیستمی آن بروید، این مطلب حسابی به دردتان می خورد. شاید برای شما هم پیش آمده که مدت ها در حسرت سفر به جایی باشید که دلتان می خواهد آنجا را ببینید، فقط به خاطر اینکه پول کافی برای تامین هزینه بلیط را ندارید، یا برایتان پیش آمده سفری ناگهانی  و اجباری داشته باشید و نتوانید در لحظه آخر بلیط تهیه کنید. انواع بلیط هواپیما به صورت چارتری و سیستمی به فروش می رسد که با یکدیگر تفاوت هایی نیز دارد.

بلیط-هواپیما

یا بسیاری اتفاقات دیگر که هر کدام به علت مزایا و معایب بلیط‌های چارتری و یا بلیط‌های سیستمی است. برای این که بدانید کدام یک از انواع بلیط هواپیما بیشتر به کار شما می آید بهتر است مطلب «بلیط چارتری و سیستمی در یک نگاه» را مطالعه کنید.

بلیط‌های سیستمی هواپیما

ایرلاین‌ها برنامه‌ریزی‌های دقیق و طولانی مدتی برای بلیط‌های سیستمی هواپیما انجام می‌دهند، به طوری که شما می‌توانید از مدت‌ها قبل بلیط مورد نیاز خود را از آژانس‌های هواپیمایی که مجوز بند الف دارند تهیه کنید، آن را کنسل کنید و یا تاریخش را تغییر دهید. ساده‌ترین و سریع‌ترین راه برای این‌کار، رزرو از وب‌سایت‌هایی مانند سفرمی می‌باشد (از خودمان تعریف نباشد البته!).

سفر هوایی

بلیط‌های سیستمی تنوع بالایی دارند. اما قیمت بالای این نوع از بلیط‌ها بزرگترین مشکل برای مسافران است. همچنین بلیط های سیستمی به خاطر اینکه از زمان قبل‌تری برنامه‌ریزی شده‌اند گاها در لحظه آخر گیر نمی‌آیند!

بلیط‌های چارتر هواپیما

اکثر ما بلیط‌های چارتر را به قیمت ارزان‌ترش نسبت به بلیط‌های سیستمی، و به عنوان بلیط لحظه آخری می‌شناسیم. این نوع بلیط برای کسانی که می خواهند هزینه سفر خود را پایین بیاورند بسیار مناسب است.

۳۱ مه؛ روز جهانی مهماندار هواپیما
ادامه مطلب

بلیط-چارتر-هواپیما

 

اما خب مسلما تنوع بلیط‌های چارتری کمتر از بلیط‌های سیستمی است و این کمی شما را در انتخاب محدود می‌کند. البته باید به این نکته توجه داشت که هر روز تنوع این بلیط‌ها زیادتر می شود؛ بنابر این امروزه تا حد زیادی این مشکل حل شده است.

بلیط چارتر هواپیما عموما قابلیت کنسل شدن ندارند، اما با رزرو این نوع بلیط‌ها در سفرمی، بسته به تاریخ رزروتان می‌توانید بلیط خود را کنسل کرده و حتی تا ۱۰۰ درصد مبلغ را پس بگیرید.

همانطور که ذکر شد هر کدام از این بلیط‌ها معایب و مزیت‌هایی دارند که شما می‌توانید با در نظر گرفتن موقعیت خود و بالا و پایین کردن این مزایا و معایب بهترین انتخاب را انجام دهید.

نظرات کاربران