دنیایی مملو از رنگ ها

از هندوستان تا هلند، دنیایی مملو از جادوی رنگ

کل : 6

میانگین : 5

تاریخ انتشار: شنبه, ۲۰ شهریور ۱۳۹۵

رنگ­های منحصر به فرد طبیعت در حین سفر، توجه هر گردشگری را به خود جلب می‌کند مخصوصا اگر پیرامونمان مملو باشد از رنگ دلخواهمان. در آن صورت شاید هیچ گاه آن منظره از خاطرمان پاک نشود. مثلا رنگ ارغوانی می تواند یادآور مزرعه گل های اسطوخودوس در پروانس(Provence) فرانسه باشد. یا دلیلی که هر کدام از ما یک فصل خاص از سال را دوست داریم می تواند دلیلش جلوه بیشتر رنگ دلخواه مان در آن فصل باشد.

رنگ بنفش

در واقع، حافظه در کنار رنگ بهتر کار می کند. روانشناسان اروپا هنگام بررسی اثر رنگ ها، متوجه شدند که ما انسان ها در به خاطر آوردن تصاویر رنگی بسیار بهتر عمل می کنیم. زیرا رنگ، تمام حواس مان را به خود جلب کرده و با آن قسمت از مغز که وظیفه اش ذخیره سازی و برانگیختن خاطره هاست، ارتباطی قوی برقرار می کند.

اما رنگ فقط در به خاطر آوردن یک مکان موثر نیست. بلکه وقتی به رنگ ها نگاه می کنیم، روی حالت روحی مان هم اثر می گذارد که البته این حالت روحی صرفا فردی نیست. رنگ ما را به پیش زمینه های فرهنگی مان متصل می کند. در اینجا می بینید که چگونه رنگ هایی خاص، موجب واکنش هایی خاص در ما می شوند.با سفرمی همراه شوید و سفری کنید به نقاط مختلف دنیا که یاد آور رنگهایی زیبا هستند.

قرمز

رنگ قرمز

هر ساله در ساعت ۱۱ صبح آخرین چهارشنبه ماه آگوست ، بزرگترین جنگ گوجه ای دنیا  با نام لاتوماتینا(La Tomatina)، در بانول اسپانیا آغاز می‌گردد. ده ها هزار نفر با ۱۱۰ تن گوجه فرنگی رسیده و له شده به خیابان ها می‌روند و مدتی از شروع فستیوال نمی‌گذرد که خیابانها تبدیل به یک میدان جنگی تمام عیار می ‌شود.در حالی که همه غرق در گوجه فرنگی هستند سعی دارند که به بقیه گلوله گوجه‌ای بیشتری بزنند.

رنگ جلد گذرنامه ها چگونه انتخاب می شود؟
ادامه مطلب

این جشنواره مملو است از شور و نشاط و یکی از پرطرفدارترین فستیوال های دنیا است.فستیوالی که در انتهایش تمام شهر و آدمهایش کاملا قرمز می ‌شوند و با یک سرخوشی وصف ناپذیر آخرین چهارشنبه آگوست را به پایان می برند. اگر طرفدار هیجان و رنگ قرمز هستید حتما سال بعد یک سری به فستیوال لا توماتینا بزنید.

سفید

رنگ سفید

سانتورینی یونان، تپه ای است  با خانه های سفید رو به دریا، گویی آرامش و صلح را می توان در این شهر دید. خانه های این شهر در ابتدا  به منظور کم کردن اثر گرمای نور خورشید به رنگ سفید در آمدند اما از ابتدای سال ۱۹۷۴، بنا به دستور رسمی دولت، نمای سفید خانه ها تبدیل به سبک خاص این جزیره یونانی گردید.

در بسیاری از فرهنگ ها رنگ سفید، نماد صلح و آرامش است. سانتورینی نیز با خانه های سفیدش که با آبی بیکران دریای اژه احاطه شده اند تبدیل به سمبل اتحاد د یونان گشته است. این شهر سفید بسیار مورد توجه توریستهایی می‎باشد که می خواهند مدتی را در آرامش سپری کنند و همچنین برای داشتن یک ماه عسل فراموش نشدنی، انتخاب بسیار مناسبی خواهد بود.از سویی دیگر، رنگ سفید در برخی نقاط از شرق آسیا نشان سوگواری محسوب می‌شود. مانند قصر تاج محل در هند و معبد سینبیوم در میانمار(Hsinbyume)، که هر دو بنای سفید و باشکوه می‌ باشند که برای یادبود همسرانی محبوب بنا شده‌اند.

آبی

رنگ آبی

دو تناژ متفاوت آبی آب های درخشانی که با ملایمت به صخره های مرجانی اطراف جزیره بورا بورا برخورد می کنند و همچنین  رنگ سبز بینظیری کوه های اوتمانو( Mount Otemanu) به این جزیره زیبای وصف ناپذیری میبخشد تا جایی که به جرئت از بورابورا به عنون زیباترین جزیره زمین می توان یاد کرد.

پر درآمدترین ایرلاین های دنیا
ادامه مطلب

توریست هایی که به این جزیره سفر می‌کنند، با دوچرخه و یا ماشین‌های کمک دار به گشت و گذار در اطراف جزیره می‌پردازند و از تماشای صخره های مرجانی، مرداب ها با گل های نیلوفز بینظیر و آبی لایتناهی پیرامونشان، لذت می برند.

 بنا به گفته استفن پالمر، استاد روانشناسی دانشگاه کالیفرنیا ، ” رنگ آبی تیره ، رنگ محبوبی است که بسیاری از مرزهای جغرافیایی را در می نوردد.” او معتقد است علاقه جهانی مردم به رنگ آبی به این دلیل است که یادآور آسمان صاف و زیبا، آب شفاف، یاقوت کبود، سنگ لاجورد و گل های فراموشم نکن است.”

نارنجی

رنگ نارنجی

دستفروش های هندی در بازار گل مالیگ کات واقع در زیر پل هواره در کلکته، رشته های  گل همیشه بهار را به فروش می‌رسانند. این رشته گلهای نارنجی زیبا  به منظور هدیه به خدایان هندو و آوردن برکت به جشن های عروسی عرضه می شوند. ۲۰۰۰ دستفروش با رژه رنگین خود با حمل رشته گلهای زرد و نارنجی در سراسر بازار، به این پل حس زندگی و شادابی می بخشند.

رنگ نارنجی گلهای  همیشه در هند، علامت خورشید است و زمانی هم برای عبادت ویشنو و همسرش لاکشامی استفاده می شدند. فراوانی این گل در مراسم  عروسی، فروغ و سعادت زندگی زوج ها را افزایش می دهد.

رنگین کمان

هرساله در ماه های آوریل و می، دشت های هلند مملو می شوند از گلهای رنگارنگ. گویی هلند لباسی از میلیونها لاله رنگی بر تن کرده است. اگر مسیر حرکت تان را از جاده بولن استریک ( که به نام های جاده بلمن و یا جاده گل نیز معروف است) در ابتدای هارلم، انتخاب کنید، حدود ۴۰ کیلومتر در مسیر جنوب به سمت لیدن، از دیدن رنگین کمانی از گل های لاله لذت خواهید برد.

آلوده ترین وسایل هتل که نباید به آنها دست بزنید!
ادامه مطلب

رنگ های  رنگین کمانی می توانند یادآور جشنی پرسروصدا “با همین نام” باشند. در جشن هولی هند، همه جا مملو است از ابرهای غبارآلود و رنگی. از هر رنگی که تصورش را کنید در این جشن خواهید دید. جشن هولی هند نمادی  از رسیدن بهار و عشوه گری های کریشناست.همچنین جشن پیروزی خوبی بر بدی نیز می باشد.در دشت های هلند نیز به تقلید از رنگین کمان، ردیف های چند رنگی از گل های لاله وجود دارد که هریک نویدی از بهاری تازه و زیبا می دهند.

پالمر می گوید: ” واکنش ما به یک رنگ دقیقا یکجور نیست و در طی چند ساعت و یا چند روز تغییر می کند.” او ادامه می دهد: ” هرقدر آن رنگ با تجربه های مثبت فرد، بیشتر در ارتباط باشد، آن فرد به سمت آن رنگ بیشتر متمایل می شود.”

پس یک تجربه از سفری شگفت انگیز می تواند ما را عاشق رنگی خاص کند، عاشق کدام رنگ از سفرهای تان هستید؟

نظرات کاربران

  1. جشن هولی هند بی نظیره . رنگ ها یه جلوه خاصی دارن اونجا

  2. فکر کنم بهترینش ارغوااااااااااااااااانی باشه