کشورهای بدون فرودگاه

کشورهای بدون فرودگاه دنیا را بشناسید

کل : 0

میانگین : 0

در میان ۱۹۷ کشور دنیا، تنها ۵ کشور فرودگاه ندارند. این کشورها واقع در قاره ی اروپا هستند. به غیر از موناکو تمامی کشورهای بدون فرودگاه در خشکی قرار گرفته اند و هیچ مسیر دریایی برای دسترسی به آن ها وجود ندارد. این کشورها از قبیل آندورا، لیختن اشتاین، موناکو، سان مارینو و واتیکان سیتی هستند.

در ادامه همراه با سفرمی باشید تا با کشورهای بدون فرودگاه دنیا بیشتر آشنا شوید.

  1. آندورا

آندورا بزرگ ترین کشور در میان کشورهای بدون فرودگاه دنیا است که در بین اسپانیا و فرانسه واقع می باشد. مساحت کشور آندورا در حدود ۴۶۸ کیلومتر مربع (۱۸۱ مایل مربع) است. نزدیک ترین فرودگاه به این کشور، فرودگاه بارسلونا اِل پرات در اسپانیا و فرودگاه تولوز فرانسه می باشد. رسیدن از فرودگاه های بارسلونا و تولوز به آندورا توسط خودرو ۳ ساعت به طول می انجامد.

نزدیک ترین فرودگاه عمومی “پرپینیان – ریوِسالتِس” (Perpignan – Rivesaltes) می باشد که 160 کیلومتر، معادل با 99 مایل، از آندورا فاصله دارد. این فرودگاه در شهر پرپینان، کشور فرانسه، و در ارتفاع ۴۴ متری از سطح دریا واقع شده است. پروازهای این فرودگاه در مسیر پروازی فرانسه به بریتانیا و بالعکس صورت می گیرد.

آندورا دارای ۳ هلی کوپتر در لاماسانا، آرینسال و اسکالدِس-اِنوردانی است.

کشورهای بدون فرودگاه دنیا را بشناسید

 

  1. لیختِن اِشتاین

لیختِن اِشتاین کشوری بین سوئیس و اتریش است. مساحت منطقه ی جغرافیایی لیختِن اِشتاین 160 کیلومتر مربع معادل با 62 مایل مربع می باشد. جمعیت لیختِن اِشتاین به طور تقریبی 35 هزار نفر برآورد شده و نزدیک ترین فرودگاه اصلی به آن، فرودگاه زوریخ در سوئیس است.

این فرودگاه در فاصله ی ۱۳۰ کیلومتری (۳۰ مایل) از لیختِن اِشتاین قرار دارد. لیختِن اِشتاین دارای یک بالگرد می باشد که در بالزِرز مستقر است.

کشورهای بدون فرودگاه دنیا را بشناسید

 

  1. موناکو

موناکو دومین کشور کوچک دنیا می باشد که در ریوِیِرای فرانسه و در نزدیکی سواحل جنوب فرانکفورت قرار گرفته است. این کشور از سه جهت با فرانسه هم مرز بوده و از یک جهت با دریای مدیترانه محصور گشته است. ناحیه ی جغرافیایی موناکو تنها 2.02 کیلومتر (0.78 مایل مربع) مساحت دارد.

جمعیت این کشور به طور تقریبی ۳۶.۳۷۱ نفر است. نزدیک ترین فرودگاه به موناکو، واقع در نیس فرانسه می باشد که “کوت دِآزور” (Côte d’Azur) نام دارد.

موناکو تنها دارای یک بالگرد است که در منطقه ی فونتوییل (Fontvieille) قرار دارد.

کشورهای بدون فرودگاه دنیا را بشناسید

 

  1. سان مارینو

سان مارینو ایالتی بسیار کوچک می باشد که توسط کشور ایتالیا محصور گشته است. به طور تقریبی سان مارینو ۶۱ کیلومتر مربع (۲۴ مایل مربع) مساحت دارد و جمعیت آن در حدود ۳۰ هزار نفر تخمین زده شده است. نزدیک ترین فرودگاه به سان مارینو، فرودگاه بین المللی فِدِریکو فِلینی در ریمینی ایتالیا می باشد.

این ایالت کوچک از یک باند فرود خصوصی (از جنس چمن) به طول ۶۸۰ متر برخوردار است. باند فرود سان مارینو در دهکده ی کوچک “توراسیا” قرار دارد. همچنین دارای هلی کوپتری بین المللی واقع در “بورگو ماگیور” می باشد.

کشورهای بدون فرودگاه دنیا را بشناسید

 

  1. واتیکان سیتی

واتیکان سیتی کوچک ترین کشور دنیاست. واتیکان یک ایالت شهری کوچک، تنها با مساحت جغرافیایی ۴۴ هکتار (۱۱۰ جریب) می باشد. جمعیت واتیکان به طور تقریبی حدود ۸۴۰ نفر برآورد شده و کاملا توسط رم، پایتخت ایتالیا احاطه گشته است.

این کشور کوچک هیچ فرودگاه و بزرگراهی ندارد و تنها از یک هلی کوپتر برخوردار است که تنها توسط پاپ و سران دولت استفاده می شود. از آنجایی که مساحت واتیکان بسیار کم است، امکان احداث فرودگاه در آن فراهم نمی باشد.

کشورهای بدون فرودگاه دنیا را بشناسید

نظرات کاربران