صحرای بزرگ آفریقا

شگفت‌انگیزترین اتفاق در صحرای بزرگ آفریقا

کل : 15

میانگین : 3.87

تاریخ انتشار: یکشنبه, ۹ اردیبهشت ۱۳۹۷

صحرای بزرگ آفریقا

صحرای بزرگ آفریقا گاهی اوقات چهره‌ای رمانتیک و عاشقانه و گاهی اوقات چهره‌ای پلید و خبیثانه به خود می‌گیرد، اما این بیابان برهوت که 3.5 میلیون مایل مربع مساحت دارد احتمالاً هرگز جذابیت خود را برای انسان‌ها از دست نخواهد داد. صحرای بزرگ آفریقا 3000 مایل طول دارد که موجب می‌شود 10 کشور و یک قاره کامل را در برگیرد. این صحرای بزرگ یکی از نامناسب‌ترین مکان‌ها برای زندگی در تمام زمین به حساب می‌آید.

اگرچه بیش از 20 دریاچه در صحرای بزرگ آفریقا وجود دارد، اما با این حال تنها یکی از آن‌ها آب قابل شرب دارد؛ باقی دریاچه‌ها پر از نمک هستند. متوسط بارش سالانه در سرتاسر این صحرای بزرگ به ندرت به مقدار آبی می‌رسد که در صبح یک روز تعطیل از دوش حمام خانه شما خارج می‌شود. همچنین دمای هوا در این منطقه در اغلب اوقات بالاتر 100 درجه فارنهایت است که دمایی واقعاً گرم و طاقت‌فرساست، مگر برای افرادی که تابستان گرم لس‌آنجلس را تجربه کرده باشند.

بر خلاف این حقیقت که سفر به این صحرای بزرگ و برهوت کاری عاقلانه و منطقی نیست، اما با این حال نه تنها بخشی از مردم در این منطقه زندگی کرده بلکه عده‌ای نیز به خواسته خود از این مکان دیدن می‌کنند. تنها آب و هوای بسیار نامساعد صحرای بزرگ آفریقا نیست که این منطقه را به یکی از عجیب‌ترین مکان‌های روی زمین تبدیل می‌کند، بلکه وجود افرادی که در این محل زندگی می‌کنند نیز از دیگر عجایب آن به حساب می‌آید. در ادامه به شگفت‌انگیزترین رخداد در صحرای بزرگ آفریقا می پردازیم. با سفرمی همراه باشید.

۵ نکته برای داشتن سفر تجاری با رویکرد توسعه پایدار
ادامه مطلب

صحرای بزرگ آفریقا

 

 بارش برف در صحرای آفریقا

می توان گفت که هیچ چیز یا اتفاقی در این زندگی وجود ندارد که به طور 100 درصد از وجود و یا اتفاق آن مطمئن باشیم؛ اما بدون شک می‌توان از وجود سه حقیقت مطمئن بود:

  1. مرگ در انتظار ماست؛
  2. مأمور مالیات سرانجام ما را پیدا خواهد کرد؛
  3. هرگز در صحرای بزرگ آفریقا برف نخواهد آمد.

طبق گزارش منتشر شده‌، در دسامبر سال 2016، در شهر عین سفراء الجزایر برای اولین بار در طی 37 سال گذشته «بارش برفی غیر عادی و خارق العاده» رخ داده است. این شهر در صحرای بزرگ آفریقا واقع شده است ولی در عین حال در ارتفاع 3537 پایی از سطح دریا نیز قرار دارد، که امکان بارش برف را همچون اغلب نقاط دیگر جهان برای آن فراهم می‌آورد. با این حال، از آنجایی که این شهر یکی از گرم‌ترین نقاط جهان نیز محسوب می‌شود، عملاً بارش برف در آن نباید رخ دهد.

صحرای بزرگ آفریقا

 

پس از پایان اولین طوفان برف در منطقه تمام مردم معتقد بودند که:

«این طوفان پدیده خیلی عجیبی بود»، عکس‌های بسیار زیادی نیز از آن گرفته شد، ولی دست آخر مردم بار دیگر به زندگی عادی خود بازگشتند. مدتی بعد، در سال 2017 طوفان برف دیگری در منطقه رخ داد و به قدری برف بارید که شرایط مساعدی را برای سورتمه‌سواری در منطقه فراهم آورد. در سال 2018، این اتفاق بار دیگر به وقوع پیوست و برخی از مردم را به تعجب واداشت؛ آن ها بر این باور شدند که نکند بارش برف زمستانی در صحرای بزرگ آفریقا احتمالاً به یک پدیده ی قابل قبول تبدیل شده است.

ارزان ترین هتل های دبی
ادامه مطلب

همزمان با تغییرات آب و هوایی، الگوهای عجیب آب و هوایی که وقوع بارش برف را در عین صفراء ممکن ساخته بود به روندی عادی تبدیل شد و امروز رویداد «بارش برف در صحرای آفریقا» دیگر چندان مطلب عجیب و شگفت انگیزی به حساب نمی‌آید. احتمالاً شهردار عین صفراء هرگز قصد ساخت تفریحگاه مخصوص اسکی در این شهر را در سر نخواهد داشت، ولی با این وجود شاید روزی مغازه‌داران این شهر در کمال ناباوری اقدام به فروش بشقاب مخصوص سرسره سواری بر روی برف کنند.

عجیب ترین اتفاق در صحرای بزرگ آفریقا

نظرات کاربران