بایدها و نبایدهای فرهنگی برای سفر به تایلند

بایدها و نبایدهای فرهنگی برای سفر به تایلند

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: سه شنبه, ۱۴ آذر ۱۳۹۶

در این مطلب قصد داریم بایدها و نبایدهای سفر به تایلند را برایتان شرح دهیم تا سفری دلپذیرتر و خاطراتی خوشایندتر در این کشور زیبا داشته باشید. با سفرمی همراه باشید…

یک کشور جدید و آداب و رسوم متفاوت… به احتمال زیاد اتفاقات زیادی رخ می دهد که شاید موجب ناراحتی و سردرگرمی شما شود. اما اگر قبل از سفر، مختصری با آداب و رسوم کشور تایلند آشنا شوید تا حد زیادی این دغدغه برطرف خواهد شد. آشکارترین بایدها و نبایدهای سفر به تایلند چیست؟ تایلندی ها به گردشگران خارجی عادت کرده اند ولی شما هم باید برای یادگیری فرهنگ و آداب و رسوم مردم این کشور کمی تلاش کنید.

تایلند

با به خاطر سپردن نکات فوق العاده راحتی که در ادامه برای شما آورده شده است، قطعا در تایلند احساس راحتی بیشتری خواهید کرد.

1. لباس مناسب به تن کنید!

بایدها و نبایدهای سفر به تایلند

از آنجایی که تایلند منزلگاه معابد متعدد به شمار می رود دانستن این نکته ضروری است. اطمینان حاصل کنید که هنگام بازدید از معابد تایلندی لباس مناسب به تن داشته باشید. همه خانم ها و آقایان باید شانه ها و زانوهای خود را بپوشانند. هرچه لباس های رسمی تری به تن کنید، بهتر است. به ویژه در هنگام بازدید از معابد تایلندی سعی کنید جامه ای راحت و پوشیده به تن کنید.

2. کفش های خود را درآورید.

بایدها و نبایدهای سفر به تایلند

در بسیاری از مناطق تایلند مرسوم است که کفش ها را قبل از ورود در می آورند. حتی در بسیاری از هتل ها رایج است که کفش ها را قبل از ورود به اتاق هتل در می آورند.

3. آرامش و صبر خود را بالا ببرید.

بایدها و نبایدهای سفر به تایلند

قدرت صبر خود را افزایش دهید و آرامش تان را حفظ کنید. هیچ دلیل خاصی ندارد. تایلند سرزمین لبخند هاست. تا می توانید شاد باشید و خوش بگذرانید و هرگز لبخند زدن را فراموش نکنید.

4. مراقب پاهایتان باشید.

بایدها و نباید های سفر به تایلند

با پا به کسی اشاره کردن و پای خود را بالاتر از سر دیگران قرار دادن عملی ناشایست تلقی می شود. همچنین در کشور تایلند، قرار دادن پا بر روی میز یا صندلی کسی، کار بسیار بی ادبانه و گستاخانه ای است. کف پا از نظر تایلندی ها کثیف است. هرگز کف پاهایتان را به هیچ کس نشان ندهید.

5. کسی را با انگشت نشان ندهید.

بایدها و نبایدهای سفر به تایلند

نشان دادن افراد با دست در تایلند، مثل خیلی از کشورهای دیگر، کار زشتی است. اگر می خواهید شخص خاصی را مد نظر قرار دهید، چانه تان را به سمت او حرکت دهید. اگر می خواهید به کسی اشاره کنید تا نزد شما بیاید هرگز انگشتتان را به سمت بالا نگیرید. اشاره کردن به اشیاء بی جان و حیوانات قابل قبول است. اما بهتر است که با هر پنج انگشت اشاره کنید و تنها از یک انگشت استفاده نکنید.

6. چیزی را پرتاب نکنید.

بایدها و نبایدهای سفر به تایلند

پرت کردن پول یا اشیا به سمت اشخاص دور از ادب و نزاکت است. اگر می خواهید چیزی را به کسی بدهید، برایش وقت بگذارید، سرتان را به سمت بالا بگیرید، به صورت او نگاه کنید و ترجیحا از دست راست خود استفاده کنید. در هنگام پول دادن هرگز اسکناس را تا نکنید.

7. هرگز سر کسی را لمس نکنید.

بایدها و نبایدهای سفر به تایلند

به همان اندازه که پا از نظر تایلندی ها عضوی کثیف تلقی می شود، سر مقدس ترین قسمت بدن به شمار می رود. هرگز سر و موهای کسی را لمس نکنید. حتی نباید با موهای بچه ها بازی کنید. هرگز پاهایتان را روی سر کسی نگذارید.

8. با قاشق غذا بخورید.

بایدها و نبایدهای سفر به تایلند

روش صحیح غذا خوردن این است که قاشق را با دست راست و چنگال را با دست چپ بگیرید. چنگال فقط برای چرخاندن غذا روی قاشق استفاده می شود و هرگز نباید چنگال در دهانتان بگذارید.

9. برای افرادی که به شما احترام می گذارند، احترام متقابل قائل شوید.

بایدها و نبایدهای سفر به تایلند

احترام تایلندی ها روشی نمازگونه دارد. به این صورت که باید دست ها را روی هم قرار داده و سرتان را کمی خم کنید. اگر کسی به شما به این شیوه احترام گذاشت باید پاسخ دهید، وگرنه بی ادبی تلقی می شود. تنها پادشاه و راهبان مجبور نیستند این کار را انجام دهند. زمانی که چیزی در دستتان است احترام نگذارید. این کار بی احترامی محسوب می شود. در چنین شرایطی تنها کافی است کمی سرتان را خم کنید.

10. به راهبان احترام بگذارید.

تایلند

در مناطقی مثل چیانگ مای، راهبان زیادی را خواهید دید. به آنها احترام بگذارید. رفت و آمد راهبان در تایلند امری عادی است. اگر یکی از آنها را در حال استفاده از گوشی های هوشمند یا در کافی نت دیدید، اصلا تعجب نکنید.

آشنایی با آداب و رسوم هر کشوری قبل از سفر بسیار مهم است. اگر از دوستداران گردشگری و سفر به اقصی نقاط جهان هستید، حتما گزیده ای از شیوه زندگی، آداب و رسوم و فرهنگ آن کشور را مطالعه نمایید تا در ارتباط برقرار کردن با افراد بومی دچار مشکل نشوید.

نظرات کاربران