صنعت گردشگری ایران - تبیلغات - توسعه گردشگری ایران - جذب گردشگران خارجی - زیرساخت ها - انجمن صنفی د فاتر مسافرت هوایی و جهانگرد ی ایران

تبلیغات کارآمد، مهم ترین عامل در توسعه صنعت گردشگری ایران

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: دوشنبه, ۳۱ خرداد ۱۳۹۵

تبلیغات کارآمد، مهم ترین عامل در توسعه صنعت گردشگری ایران  

  پس از لغو تحریم ها و ورود به دوران پسابرجام فضایی از امیدواری به روی صنعت گردشگری کشورمان گشوده شد. حضور گردشگران خارجی در ایران به تدریج شدت گرفت و کماکان شاهد هستیم درخواست های زیادی برای حضور در ایران در بین

لیکن فعالان صنعت گردشگری معتقدند، صنعت گردشگری کشورمان در بحث زیرساخت ها با مشکل و محدودیت مواجه است و اگر با هجوم فراوان گردشگر روبرو شویم بی شک در زمینه زیرساخت ها و تاسیسات با مشکلاتی روبرو خواهیم بود.

اما یکی از فعالان صنعت گردشگری ضعف اساسی صنعت گردشگری ایران در این روزها را در مساله تبلیغات و اطلاع رسانی می داند. محمد حسن کرمانی، رییس هیأت مد یره انجمن صنفی د فاتر مسافرت هوایی و جهانگرد ی ایران در گفت و گو با عصرایران به فرصت بی نظیر و کم سابقه دوران پسابرجام برای تحول در گردشگری کشورمان اشاره می کند و می گوید: مشکل اساسی این روزهای صنعت گردشگری ما بحث تبلیغات است. در این زمینه برنامه دقیقی نداریم و کمبود منابع مالی نیز دست مجموعه گردشگری را برای اطلاع رسانی بین المللی و مناسب بسته است. وی با بیان اینکه پس از برجام، گردشگری کشورمان کمی تکان خورد و حضور خارجی ها در ایران بیشتر شد، افزود: فراموش نکنیم گردشگرانی که این روزها به ایران می آیند آنهایی هستند که مدتها پیش از این تمایل داشتند به ایران سفر کنند و فرصت پیش آمده ی برجام باعث شد تا برای این سفر به تکاپو بیفتند.

این فعال صنعت گردشگری با تاکید بر اینکه باید بازاریابی درست و دقیقی روی بازار هدفی داشته باشیم که از ایران شناخت کمتری دارند، گفت: این نکته که گردشگران خارجی به صورت خودجوش ظرفیت های گردشگری ما را کشف و ایران را به عنوان مقصد انتخاب می کنند، توهمی بیش نیست و تا برای تبلیغات و حضور در رسانه هزینه نکنیم شاهد تحول اساسی نخواهیم بود. هنوز خیلی ها ایران را دقیق نمی شناسند. کرمانی به ضرورت برنامه ریزی هدفمند برای ایجاد تحولِ گردشگری در دوران پیش رو اشاره کرد و افزود: در یک شکل و فرمول صحیح وارد بحث تبلیغات گردشگری نشده ایم. برای مثال به همین مسابقات یورو ۲۰۱۶ و تبلیغات ترکیه و آذربایجان برای صنعت گردشگری شان در این رویداد دقت کنید؛ مسابقات رقابت های یورو ۲۰۱۶ خود نمونه و فرصت مناسبی برای هزینه ی درست در بحث تبلیغات گردشگری است.

وی با تاکید بر اینکه گردشگر خارجی پس از ورود به ایران به جزئی ترین رفتارهای ما دقت می کند، گفت: باید فضا برای حضور گردشگران از کشورهای مختلف باز و در مقابلِ آنها نیز نباید فضای تنش ایجاد شود؛ در این موقعیت است که گردشگر با آسودگی خاطر بیشتری ایران را به عنوان مقصد انتخاب می کند. رییس هیأت مد یره انجمن صنفی دفاتر مسافرت هوایی و جهانگرد ی تصریح کرد: از آنجایی که در ایران سال ها دسترسی به منابع طبیعی و منابعی همچون نفت ما را بدعادت کرده است، نمی توانیم به اهمیت صنعت گردشگری عمیقا دقت کنیم و تا زمانی که دستمان از این منابع دور نشود شاید نباید انتظار هیچ اقدام به جایی برای صرف منابع مادی لازم جهت رونق صنعت گردشگری کشورمان داشته باشیم. کرمانی در پایان اظهار امیدواری کرد از آنجایی که توسعه صنعت گردشگری کشورمان با مسائل متعددی پیوند و گره خورده است، زمینه برای رونق هر چه بیشتر این صنعت مهم که به اشتغال و توسعه فرهنگی نیز کمک می کند ایجاد شود.

نظرات کاربران