برزیل-موزه ریودوژانیرو-موزه فردا-museum of tomorrow-جاذبه های ریو-ریودوژانیرو-جاذبه های ریودوژانیرو-سفر ارزان برزیل-بلیط برزیل-المپیک ریو

فضاپیمایی از دل تاریخ، موزه تجربی ریو دو ژانیرو

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: دوشنبه, ۴ مرداد ۱۳۹۵

در شهر ریودو ژانیرو برزیل به تازگی “موزه ای تجربی” به نام موزه فردا (The Museum of Tomorrow)افتتاح شده است، که به بررسی امکان یک آینده پایدار با تعامل با ساخته های دست بشر با ترکیب علم، هنر، فن آوری و فرهنگ با یکدیگر می پردازد. ساختمان موزه شبیه یک سفینه فضایی باشکوه ساخته شده است و قرار است قسمتی از یک پروژه بازسازی جامع تر در محله پورتو ماراویا(Porto Maravilha) باشد.چشم نواز ترین بخش ساختمان این موزه، سقف بزرگ معلق آن است که به طور مورب به سمت آسمان، در نزدیکی بندری قدیمی کشیده شده است.

طراحی این موزه را سانتیاگو کالاتراوا(Santiago Calatrava) معمار اسپانیایی بر عهده داشت.این طراح به دلیل طرح های نوآورانه و ساختمانهای نمادینش معروف است از جمله کارهای او استادیوم المپیک آتن است. برای تبلیغ و ترویج بیشتر برای استفاده از انرژی سبز به جای انرژی فسیلی از پنل های خورشیدی برای تامین انرژی موزه استفاده شده است.

فضای نمایشگاه موقت و دائم۵۰۰۰ متر است که شامل یک سالن اجتماعات ۴۰۰ نفره نیز می‌باشد.فضای بزرگی به مساحت ۷۶۰۰ متر مربع اطراف این موزه را احاطه کرده که در امتداد یک بارانداز ایجاد شده است.سقف جلو آمده سازه ۷۵متر طول و ۱۰ متر ارتفاع دارد.پنل‌های خورشیدی برای تامین انرژی بر روی سقف نصب شده اند که با جهت حرکت خورشید جابجا می شوند.از جمله مسائلی که در این موزه مورد توجه گرفته است: رشد جمعیت و افزایش امید به زندگی، الگوهای مصرف، تغییرات آب و هوا، مهندسی ژنتیک ، توزیع ثروت، پیشرفت های فن آوری و تغییرات در تنوع زیستی می باشند.

شغل مهمانداری چه مزیت هایی دارد؟
ادامه مطلب

نظرات کاربران