شکموترین مردم جهان

با شکموترین مردم جهان آشنا شوید!

کل : 4

میانگین : 4.5

تاریخ انتشار: جمعه, ۲۶ مرداد ۱۳۹۷

شکموترین مردم جهان

تا به حال با خودتان فکر کرده اید که شکموترین مردم جهان به کدام بخش از این کره خاکی تعلق دارند؟ متاسفانه با تغییر سبک زندگی و روش تغدیه ای که در چند سال گذشته در سرتاسر دنیا به وجود آمده است، چاقی به مرضی همه گیر تبدیل شده است. مرضی که پیر و جوان نمی شناسد و می تواند هرکسی را درگیر کند. می توان چاقی را از اثرات زندگی ماشینی این روزها دانست. کمبود فرصت برای تهیه غذایی سالم و خانگی از مهم ترین دلایل کشش مردم به سمت فست فود است.  این روزها  داشتن اندامی زیبا که از سلامت مطلوبی  برخوردار باشد، کار آنچنان ساده ای نیست.  اگر چه چاقی به خودی خود بیماری محسوب نمی شود، اما زمینه ساز بسیاری از بیماری هایی است که شاید به مرگ منتهی شود. اگر دوست دارید تا شکموترین مردم جهان را بشناسید، در این مقاله همراه سفرمی سامانه آنلاین خرید بلیط هواپیما سیستمی و چارتری و رزرو هتل باشید.

شکموترین مردم جهان

کویت

علاقه بیش از اندازه کویتی ها به فست فود آن ها را به سمت چاقی برده است. به همین جهت آنها شکموترین مردم جهان هستند. کویتی ها دیوانه وار به  فست فود علاقمندند و همین علاقه، آنها را به اضافه وزن های مفرط رسانده است.به طوری که نرخ چاقی در این کشور 42.8 درصد برآورد شده است. در صورتی که این نرخ در سایر کشورها نزدیک به 13 درصد گزارش شده است. شکمو بودن کویتی ها تا اندازه ای است که آنها برای کنترل اشتهای خود و جلوگیری از پرخوری به سمت عمل “با پس معده” رفته اند. بر طبق گزارش ها نزدیک به 5 هزارنفر در سال گذشته این عمل را انجام داده اند که این آمار واقعا تکان دهنده است.

۳۱ مه؛ روز جهانی مهماندار هواپیما
ادامه مطلب

کویت شکموترین مردم جهان

عربستان صعودی

نرخ چاقی در عربستان صعودی با سرعت زیادی رو به رشد است. به طوری که در دهه گذشته، عربستان در بین 30 کشور چاق دنیا قرار داشت و هم اینک رتبه دوم را کسب کرده است. علاقه وافر عربستانی ها به خوردن فست فود، شیرینی از علل اصلی چاقی آنهاست. به دلیل مصرف بیش از اندازه شیرینی در عربستان، بیماری دیابت در بدترین وضعیت ممکن است. در عربستان صعودی وعده های غذایی در حجم زیاد خورده می شود که این مسئله هم تاثیر مستقیمی بر اصافه وزن آنها دارد. به این ترتیب نام مردم عربستان به عنوان شکموترین مردم جهان در لیست قرار گرفته است. به طوری که از هر 3 زن عربستانی، یکی از آنها به طور کاملا جدی با چاقی دست و پنجه نرم می کند.

پرخوری در عربستان صعودی

بلیز

شاید تا کنون نام “بلیز” به گوشتان نخورده باشد و اطلاعات چندانی هم از آن نداشته باشید. مردمان این کشور که در میان شکموترین مردم جهان، رتبه سوم را از آن خود کرده اند، در آمریکای مرکزی و در جنوب مکزیک زندگی می کنند. استفاده از فست فود، سیب زمینی سرخ شده، نوشابه و سایر مواد قندی از عوامل اصلی افزایش نرخ چاقی در این کشوراست.

پرخوری در بلیز

مصر

مصری ها به عنوان چهارمین مردم شکموی جهان شناخته می شوند که به طور جدی با مشکل چاقی دست و پنجه نرم می کنند. البته نرخ چاقی در شهرهای مصر تقریبا دوبرابر روستاهاست. عرضه فست فودهای ارزان قیمت در نقاط مختلف شهر از علل اصلی چاقی مصری ها است. مردم مصر به نوشابه هم علاقه وافری دارند و همین موضوع موجب شده است تا بیماری دیابت در میان مردم وضعیت نامطلوبی داشته باشد. اکثر مصری ها از سنین نوجوانی به خوردن نوشابه روی می آورند که اینکار میزان رشد دیابت را افزایش داده است.

هتل هلیا مشهد
ادامه مطلب

پرخوری در مصر

اردن

اردن پنجمین کشوری است که نام مردمانش به چاقی و شکمویی شناخته می شود. نرخ چاقی در زنان اردنی در مقایسه با مردان بیشتر است. ازدواج در سن پایین، بیکاری، رسم و رسومات اشتباه در خورد و خوراک، زندگی محدود و ثروت زیاد، زنان اردنی را به سمت چاقی سوق داده است.

پرخوری در اردن

امارات متحده عربی

در امارات متحده عربی به ویژه در دوبی، مردم شکمو و پرخوری را می بینید که تعداد زیادی از آنها به چاقی مبتلا شده اند. پس از رشد اقتصادی دوبی، غذاهای غربی در همه جای شهر گسترده شد که زیاده روی مردم، آنها را با مشکل اضافه وزن مواجه کرد. رستوران های پر زرق و برقی که برای کشش توریست ها و مهاجران به وجود آمده بود، ساکنان دوبی را برای  چشیدن طعم های جدید و خوردن فست فودهای متنوع به سمت خود کشید. طبق معمول، نوشابه و فست فود از علل اصلی چاقی مردم این منطقه به حساب می آید.

امارات متحده عربی

نظرات کاربران