زنان خلبان

با برترین زنان خلبان آشنا شوید!

کل : 33

میانگین : 4.27

تاریخ انتشار: یکشنبه, ۲۴ تیر ۱۳۹۷

آشنایی با برترین زنان خلبان جهان

یکی از شغل های پرخطر و استرس زا در دنیا خلبانی می باشد. در گذشته های دور اغلب خلبانان مرد بودند اما با گذشت زمان و پیشرفت حقوق زنان در جهان، زنان زیادی رو به این حرفه آورده اند. امروزه زنان به عنوان خلبان ، مهماندار و کمک خلبان در خطوط هوایی مشهور مشغول به فعالیت هستند. در این مقاله قصد داریم تا با تعدادی از برترین زنان خلبان جهان آشنا شویم.

خلبان زن

خلبانی یکی از شغل هایی است که برای انجام آن باید آماده پذیرش مسئولیت های پرخطر باشید. برای ورود به این شغل توانایی و مهارت افراد در سه مرحله مورد بررسی قرار می گیرد. برای ورود به این حرفه حداقل مدرک مورد نیاز دیپلم می باشد و پس از آن داوطلبان باید در آزمون های عملی شرکت کرده و نمره قبولی را اخذ کنند و یکی دیگر از شرایط جهت ورود به این حرفه داشتن سن حداقل 20 سال تمام و حداکثر فرد متقاضی باید 26 سال سن داشته باشد.

برترین زنان خلبان جهان

انجمن بین المللی خطوط هواپیمایی زنان خلبان جهان تخمین زده است که از بین 130000 خلبان در سراسر جهان حدود 4000 نفر از آن ها زن هستند. این زنان در حال یافتن راهی برای فردایی جدید هستند. در ادامه این مقاله با بهترین و برترین زنان خلبان جهان آشنا خواهید شد. تا پایان مقاله همراه سفرمی باشید.

خلبان زن

ماریا فاگراستروم

تعداد زیادی از افراد امروزه تصاویری از سبک زندگی شگفت انگیز، مسافرت های هیجان انگیز و کلاس های یوگا خود را در اینستاگرام به اشتراک می گذارند. یک زن اگرچه تمام این سه کار را انجام می دهد و در نهایت به پیروزی بزرگ دست یافته است. ماریا فاگراستروم 25 ساله در سوئد خلبان هواپیما است که در اینستاگرام دارای بیش از 24000 فالوور می باشد.

با بهترین خلبانان جهان آشنا شوید
ادامه مطلب

ماریا فاگراستروم

ماریا پترسون

یکی دیگر از برترین زنان خلبان جهان ماریا پترسون است. یک خلبان سوئدی پس از اینکه تصاویری سلفی شگفت انگیز از پروازهای هوایی و تجربه های خلبانی خود در اینترنت به اشتراک گذاشته است به شهرتی قابل توجه دست یافته است. این خلبان 32 ساله از گوتنبرگ در سوئد بیش از 235000 فالوور در اینستاگرام دارد جایی که او تصاویری از تجارب خلبانی خود و سرگرمی اش یوگا را به اشتراک می گذارد. وقتی تصمیم گرفتم خلبان شوم سخت کار کردم و تمام دوره آموزشی خلبانی را پشت سر گذاشتم. پترسون در وب سایت خود اطلاعات و پیشنهاداتی در رابطه با خلبان شدن به اشتراک گذاشته است.

ماریا پترسون

کریستا یکی از برترین زنان خلبان جهان

این خلبان بسیار باهوش هلندی وزنه برداری، نوشیدن قهوه، کوهنوردی و عکسبرداری را دوست دارد. کریستا در اینستاگرام بیش از 17000 فالوور دارد. تصاویری که کریستا به اشتراک می گذارد بسیار شگفت انگیز و خارق العاده می باشند.

Krista-Pilot

اوا مارسیلی

یکی دیگر از مشهورترین و برترین زنان خلبان در سراسر دنیا اوا مارسیلی می باشد. این خلبان مشهور نیز در رسانه های اجتماعی عکس ها و ویدئوها از پروازهای خود به اشتراک می گذارد همچنین در وبلاگ خود در رابطه با این صنعت و ترس مسافران از مسافرت با هواپیمایی که خلبان آن زن می باشد نوشته است.

اوا مارسیلی

زیباترین زن خلبان در جهان خانم نیلوفر رحمانی است. در این مقاله با این زن زیبای خلبان نیز آشنا خواهیم شد.

نیلوفر رحمانی

این زن جوان 23 ساله بسیار شجاع و جسور است. این خلبان زن به عنوان زیباترین خلبان در سراسر جهان شناخته شده است و تنها 23 سال سن دارد. این خانم جوان در نیرو هوایی افغانستان مشغول به خدمت است. تنها زنی که در افغانستان به عنوان خلبان مشغول به کار است نیلوفر رحمانی جسور و شجاع است.

آیا می دانید علت سفید رنگ بودن هواپیما چیست؟
ادامه مطلب

نیلوفر رحمانی

همچنین در ایران نیز تعدادی خلبان زن وجود دارند که در این بخش از مقاله چند تن از آن ها را معرفی خواهیم کرد.

راضیه شمس

یکی از اولین زنان خلبان در ایران خانم راضیه شمس است. وی به مدت 5 سال است که با یک کمک خلبان ازدواج کرده است و تمام موفقیت های خود در این زمینه را پس از ازدواج مرهون همسر خود می داند. راضیه شمس خاطر نشان کرده است که زندگی خلبانی برای مردان نیز سخت است و برای او که یک زن است و باید در منزل خود نیز کدبانو باشد سخت تر می شود. وی از همسر خود بخاطر فداکاری ها، صبوری، نگرانی عاشقانه و حمایت بی دریغ برای رسیدن به هدف اصلی خود سپاسگذاری می کند.

راضیه شمس

فهمیه احمدی

یکی دیگر از برترین زنان خلبان جهان که در خطوط هوایی ایران مشغول به کار است خانم فهیمه احمدی است. این بانوی خلبان می گوید که تحصیلات خود را در اصفهان به پایان رسانده است. او دوست داشت تحصیلات خود را در رشته مهندسی پزشکی ادامه دهد اما پس از اینکه در کنکور سراسری موفق نشد و با مرکز آموزش فن خدمات هوایی مسیر زندگی اش عوض شد و به عنوان خلبان مشغول به کار شد. خانم فهیمه احمدی دروس رشته خلبانی را با نمرات بالا پاس کرد.

فهیمه احمدی

همراه سفرمی باشید و اطلاعات گردشگری خود را تکمیل نمایید . همچنین شما می توانید برای خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل به سایت گردشگری سفرمی مراجعه نموده و سفری لذت بخش و آسوده را تجربه نمایید.

نظرات کاربران

  1. سلام خانم ها هم می‌توانند خلبان نظامی باشند؟؟؟؟
    راه ورود به دانشگاه خلبانی برای اونا چیه؟؟؟