ترس از پرواز

12 گام برای غلبه بر ترس از پرواز

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: شنبه, ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۷

ترس از پرواز

انسان‌ها از همان آغاز بر روی زمین متولد شده‌ و زندگی کرده‌اند و مدت چندانی نیست که امکان پرواز برای بشر فراهم شده است، به همین خاطر پرواز مفهوم چندان قابل درکی برای انسان نبوده و هنوز بسیاری هستند که از آن ترس دارند. ولی امروزه به دلیل ضرورت پرواز با هواپیما در برخی موقعیت‌ها دیگر باید با ترس از هواپیما مقابله کرد. در مقاله زیر توصیه‌هایی از خلبانان و مسافران حرفه‌ای در قالب 12 گام در راستای غلبه بر ترس از پرواز ارائه می‌کنیم. با سفرمی همراه باشید.

ترس از پرواز

 

 1. آشکار کردن تلاطم جریان هوا

تلاطم جریان هوا شاید به ظاهر مسئله‌ای هشداردهنده باشد، ولی در حقیقت بواسطه همان تغییرات همیشگی در جریان بادی اتفاق می‌افتد که پرندگان هر روزه با آن مواجه هستند. سیستم هواپیما هم به گونه‌ای ساخته شده است که همچون پرندگان قادر است این تلاطم هوایی را تحمل کند. کلوین کِلِی، یکی از کاپیتان‌های ارشد هواپیما در آمریکا معتقد است اغلب تلاطم‌هایی که عموماً رخ می‌دهد در مقایسه با توان تحملی هواپیما بسیار اندک است. اگر از تلاطم هوا در پرواز مطلع باشیم می دانیم که خطری ما را تهدید نمی کند و می توانیم کمی بر ترس از پرواز غلبه کنیم.

ترس از پرواز

ترس از پرواز

 

 1. صندلی‌هایی را در هواپیما رزرو کنید که از امکانات ارتقاء یافته‌ای برخوردارند.

برای مثال برای آنکه در طول پرواز به لحاظ جسمانی از راحتی بیشتری برخوردار باشید، از صندلی‌های فرست کلاس هواپیما استفاده کنید، تا بتوانید در طول سفر دراز کشیده و احساس راحتی بیشتری داشته باشید.

ترس از پرواز

 

 1. در خصوص ویژگی‌های ایمنی داخل هواپیما اطلاعاتی کسب کنید.

آشنایی با چگونگی طراحی دقیق هواپیما و آمادگی آن در شرایط اورژانسی می‌تواند در این خصوص کارساز باشد. علاوه بر خود هواپیما که در برابر شرایط خطر بسیار تجهیز شده است، خلبان و کمک خلبان نیز نیروهای آموزش‌دیده‌ای هستند که می‌توانند به خوبی از پس شرایط خطرآفرین برآیند. همچنین خلبان‌های هواپیما هر 6 ماه یکبار مهارت‌های خود را محک زده و مجدداً آموزش می‌بینند.

زیباترین و عجیب ترین کلیساهای چوبی جهان
ادامه مطلب

ترس از پرواز

 

 1. برای غلبه بر ترس از پرواز به یک کلینیک درمانی مراجعه کنید.

گاهی اوقات کارگاه‌هایی برای مقابله با ترس از پرواز برگزار می‌شود که در آن از روش درمانی رفتارشناسی استفاده می‌شود. بسیاری از افراد پس از حضور در این کارگاه‌ها به خوبی توانسته‌اند با ترس خود از پرواز مقابله کنند.

ترس از پرواز

 

 1. با یک روانشناس درباره ی ترس از پرواز صحبت کنید.

درمان ترس از پرواز از طریق رفتارشناسی در مکان‌هایی به غیر از این کلینیک‌های خاص نیز قابل انجام است. با تغییر افکار، به راحتی می‌توان رفتار و واکنش‌های خود را نیز تغییر داد. از سوی دیگر با تمرکز بر اضطراب کلی حاکم بر تفکر افراد و درمان آن می‌توان بر ترس و اضطراب جزئی فرد در موقعیت‌های مختلف همچون ترس در هنگام سفر با هواپیما نیز مقابله کرد.

ترس از پرواز

ترس از پرواز

 

 1. در کلاس‌های پرواز شرکت کنید تا ترس از پرواز را از بین ببرید.

دست زدن به سکان هدایتگر هواپیما، چه در یک هواپیمای واقعی و چه به صورت شبیه‌سازی شده، موجب می‌شود احساس کنید هواپیما در کنترل شماست. نبود امکانی برای کنترل و ندیدن ابزارهای هدایتگر یکی از دلایل اصلی ترس از پرواز است. با شرکت در این کلاس‌ها می‌توانید با این ابزارها آشنا شوید.

ترس از پرواز

 

 1. در قسمت جلوی هواپیما بنشینید.

همانطور که زمانی که در صندلی‌هایی انتهایی اتوبوس و یا خودرو نشسته‌اید احساس اضطراب دارید، این حس در هواپیما نیز به شما دست خواهد داد. پس سعی کنید تا یکی از صندلی‌های جلوی هواپیما را رزرو کنید تا بر موقعیت هواپیما تسلط بیشتری داشته و احساس آرامش کنید. به علاوه، این قسمت از هواپیما محیط آرام‌تری نیز دارد.

ماجرای سفر هوایی با کودک
ادامه مطلب

ترس از پرواز

 

 1. از کابین مخصوص خلبان دیدن کنید.

بسیاری از خلبان‌ها از اینکه مسافری برای بازدید از کابین آن‌ها مراجعه کرده و سلامی به آن بدهند خوشحال می‌شوند. این ملاقات حس امنیت و اعتمادی به بازدید کننده می‌دهد که در روند غلبه بر ترس او موثر خواهد بود.

ترس از پرواز

 

 1. صندلی مناسب خود را در هواپیما انتخاب کنید.

ببینید در کدام قسمت از هواپیما احساس راحتی بیشتری دارید، در صندلی‌های کنار پنجره، صندلی‌های کنار راهرو، و یا صندلی‌های میانی. صندلی‌های کنار پنجره این امکان را برای افراد فراهم می‌کنند که زمین را ببینند. صندلی‌های کنار راهرو نیز محیط مناسبی برای بی‌اعتنایی به اطراف است. در صندلی‌هایی میانی نیز مسافران می‌توانند از دستی‌های صندلی در هر دو طرف خود برخوردار شوند.

ترس از پرواز

 

 1. ترس از پرواز را به کمک درمان دارویی از بین ببرید.

گاهی اوقات لازم است برای غلبه بر ترس از پرواز، فرد از درمان دارویی استفاده کند. برای اینکار باید قبل از شروع پرواز به پزشک مراجعه کرد.

ترس از پرواز

 

 1. برای مقابله با ترس از پرواز از منطق کمک بگیرید.

ترس‌ها معمولاً هیچ یک پایه و اساس منطقی و عقلانی ندارند، پس بهره‌گیری از منطق می‌تواند راهکار خوبی برای مقابله با ترس باشد. مطالعه در خصوص پرواز، اطلاع از آمار و ارقام، و حقایق، به ویژه در خصوص تجارب خلبانان حرفه‌ای در این زمینه بسیار موثر خواهد بود. این کار به رهایی از ترس از پرواز می کند.

ترس از پرواز

ترس از پرواز

 

 1. به هرحال سعی کنید بر ترس از پرواز غلبه کنید.

سعی کنید با ترس خود روبرو شده و با آن مقابله کنید. در خصوص ترس از پرواز هم بهتر است از پرواز با هواپیما صرف نظر نکرده و به صورت خودآگاه با ترس از پرواز مواجه شوید. با این کار شاید درک کنید که پرواز چیز چندان ترسناکی هم نیست.

شغل مهمانداری چه مزیت هایی دارد؟
ادامه مطلب

ترس از پرواز

نظرات کاربران