فستیوال آتش بازی رین یا رین در شعله

فستیوال ها و جشن های مشهور آلمان

کل : 5

میانگین : 4

تاریخ انتشار: دوشنبه, ۳۰ تیر ۱۳۹۹

آلمان ها در دنیا به عنوان مردمی  فاقد روحیه طنز، بسیار مقرراتی و جدی شناخته شده اند. اما با کمی تحقیق در مورد فرهنگ این مردم و فستیوال هایی که هر ساله در این کشور برگزار می‌شود در میابیم که مردم آلمان مردمانی شاد و مهربان هستند.

هر سال  بیش از از ۱۰۰۰۰ فستیوال و جشن های جذاب برای تمامی سنین در این کشور برگزار می‌شود جشن هایی که گردشگران بسیاری را با سلیقه های متفاوت از سراسر دنیا به این کشور می کشاند تا با شرکت در این فستیوال ها بخش های مختلف فرهنگی آلمان را بشناسند. در ادامه به چند نمونه از این فستیوال ها نگاهی می اندازیم.

نمایشگاه کتاب لایپزیگ

نمایشگاه کتاب لایپزیگ در اواخر مارس برگزار می شود و به عنوان بزرگترین جشنواره ادبیات اروپا شناخته شده است. در این نمایشگاه بیش از ۲۵۰۰ رویداد در ۳۵۰ محل مختلف برگزار می شود. این نمایشگاه می تواند اطلاعات گسترده‌ای از انتشارات جدید که در حال حاضر وجود دارند و همچنین آینده بازار آلمان و اروپا در اختیار بازدیدکنندگان قرار دهد.

نمایشگاه کتاب لایپزیگ

 جشنواره بین المللی فیلم برلین

واژه جشنواره بین المللی فیلم برلین برای تمام مردم دنیا واژه ای آشنا است. این جشنواره یکی از قدیمی ترین و معتبرترین جشنواره های بزرگ فیلم دنیا به شمار می آید که پس از جشواره کن اعتباری بسیار زیاد در بین مردم پیدا کرده است. در جشنواره بین المللی فیلم برلین بیش از ۵۰۰ هزار بازدید کننده شرکت می کنند و فیلم‌های مشهور بین المللی را تماشا می کنند. به برندگان این جشنواره جوایز خرس طلایی و خرس نقره ای تعلق میگیرد. این جشنواره هر سال در ماه فوریه برگزار می شود.

ارزان ترین شهرهای دنیا در سال 2017
ادامه مطلب

 جشنواره بین المللی فیلم برلین

جشنواره کارناوال

در اواسط فوریه تا مارس  به مدت ۴۰ روز کارناوال های مختلفی در سراسر آلمان برگزار می‌شود. به این فستیوال «فصل پنجم» نیز می گویند. کارناوال با رژه بزرگ که به «رژه‌ی دوشنبه‌ی رُز» معروف است برگزار می شود. مردم در این رژه ها لباس های رنگارنگ و ماسک های عجیب میزنند و گروه های موسیقی در سراسر خیابان های آلمان مردم را به رقص و شادی دعوت می کند. اگرچه در تمام شهرهای آلمان این جشن برگزار می شود اما شهرهای کلن و دوسلدورف مرکز این کارناوال ها است و بیشترین جمعیت گردشگران را جذب می کند.

جشنواره کارناوال

جشنواره بین المللی دیکسی لند درسدن

شهر درسدن آلمان هر ساله میزبان عده زیادی از گردشگران است که به منظور شرکت در جشنواره بین المللی دیکسی لند و جشنواره جاز به این شهر سفر می کنند. در این جشنواره که در کنار رودخانه البه برگزار می شود، ۳۵۰ هنرمند به اجرای نمایش می‌پردازد و پس از تماشای نمایش ها در رژه مخصوص این جشن شرکت می کنند.

جشنواره بین المللی دیکسی لند درسدن

فستیوال آتش بازی راین یا راین در شعله

اگرچه مردم دنیا آتش بازی را با کشور چین می شناسند و چین را بزرگترین مرکز جشنواره های  آتش بازی می‌دانند اما هر ساله در هفته‌های آخر دو ماه مه و سپتامبر فستیوالی در کنار رود راین برگزار می شود که زیبایی های طبیعی این رود را با شکلی متفاوت نشان می دهد. آتش بازی هیجان انگیز که از طریق هزاران فشفشه،  قایق های بخار چراغانی شده، قلعه های پر از نور تزیین شده که رنگ نورهای متفاوت در کرانه آن دل هر بیننده ایی را می برد، گردشگران زیادی را به خود جذب می کند.

با ارزش ترین آثار تاریخی ایران در بهترین موزه های جهان
ادامه مطلب

در این جشنواره گردشکران می توانند با سوار شدن بر کشتی های مزین شده از چراغ هایی با نورهای زیبا و رنگارنگ و حرکت در این رود به تماشای جشنواره آتش و رنگ بپردازند.

فستیوال آتش بازی راین یا راین در شعله

فستیوال باله

هر ساله در اوایل ماه آوریل فستیوال باله مونیخ برگزار می شود. جشنواره باله مونیخ یکی از شلوغ ترین زمان های سال برای گروه باله ایالت باواریا است که در طول یک هفته برگزار می شود اجراهای متعدد و زیبا که توسط متخصصان و طراحان رقص دنیا طراحی شده است در این فستیوال ویژه برگزار می شوند. فستیوال باله مونیخ یکی از از معتبرترین رویدادهای سراسر اروپا است و هر ساله بازدیدکنندگان زیادی را از سراسر جهان به خود جذب می کند. در طول این فستیوال رقصندگان حرفه ای از سراسر کشور های جهان بر روی صحنه حاضر می شوند و بهترین اجرای خود را انجام می دهند. بسیاری از طراحان رقص دنیا برای این فستیوال آثاری متفاوت که از آثار معاصر است ارائه می دهند.

فستیوال باله

جشنواره باخ

این جشنواره که از آوریل تا مه برگزار می شود یکی از مشهورترین فستیوالهای دنیا می باشد. که در لایپزیک به منظور گرامی داشت مشهورترین شهروند این شهر یعنی یوهان سباستین باخ برگزار می شود. در فستیوال باخ از سراسر جهان هنرمندان سرشناس حضور پیدا می کنند تا شاهکار های کلاسیک باخ را در مکان های تاریخی این شهر و کلیساها به اجرا درآورند که در بین این مکان ها کلیسای توماس از مهمترین مکان های اجرای این جشنواره به شمار می رود چرا که باخ در این کلیسا برای مدت ۲۷ سال به عنوان کانتور مذهبی بوده است.

ایران باستان و تمدن اورارتوها؛ ۱۵۰۰ تا ۶۰۰ قبل از میلاد
ادامه مطلب

جشنواره باخ

 جشنواره بایرویت

یکی دیگر از جشنواره های موسیقی که بین هنرمندان و موسیقیدانان جایگاه ویژه ای دارد، جشنواره موسیقی بایرویت است که به منظور برگزاری اپراهای ریچارد واگنر هر سال در شهر بایروت برگزار می شود و هواداران ریچارد واگنر را به سوی خود می کشاند. واگنر به جهت حمایت از لودویگ دوم این جشنواره را بنا نهاده است و شخصاً بر طراحی و ساخت تئاتر نظارت داشته است.

 جشنواره بایرویت

فستیوال کدو تنبل

در خارج از شهر اشتوتگارت در فصل پاییز یکی از بزرگترین فستیوال های کدوتنبل جهان برگزار می شود و در آن بیش از ۴۵۰,۰۰۰ کدو تنبل به نمایش گذاشته می شوند. این جشنواره در زمین های قلعه لودویگسبورگ (Ludwigsburg) برگزار می شود و غذاهای مختلف تهیه شده از کدو تنبل به همراه مسابقه های قایق سواری با کدو تنبل را برای گردشگران به نمایش و اجرا می‌گذارد.

فستیوال کدو تنبل

با خرید بلیط هواپیما خارجی از سفرمی و رزرو هتل ارزان قیمت، سفری ایده آل را تجربه کنید.

نظرات کاربران